Σελίδα 1 από 7 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 65
    VIP Member Hylian Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2008

Article: Το Μέλλον Της Nintendo

Nintendo ID: Greek_Hylian

Για όλες τις multiplatform ανάγκες σας, επισκεφτείτε το VGRV.gr, το νέο ελληνικό portal στον κόσμο των videogames.

Νομίζω ότι έχεις πάει ΠΟΛΥ μακριά. Οι δύο κονσόλες δεν έχουν κυκλοφορήσει καν και το Wii U ήδη χωρίς αυτές στην αγορά αγκομαχάει. Το να λέμε ότι κάποιος κερδίζει ή χάνει μια μάχη από μια παρουσίαση στην Ε3, είναι λάθος, κατ' εμέ. Αν ήταν έτσι, η Nintendo έπρεπε να έχει κλείσει, από την παρουσίαση του 2011 στην E3...

Έχουμε καιρό μπροστά μας, οπότε καλό είναι τα οράματά μας να μην ξεφεύγουν τόσο πολύ, γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο ή προδιαγεγραμμένο και σίγουρα δε μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον από μια έκθεση εντυπωσιασμού και εντυπώσεων, όπως η E3...

Το πρώτο τεστ θα έρθει τα Χριστούγεννα. Αν και φέτος το Wii U δεν πάρει μπροστά, το παιχνίδι είναι χαμένο. Ειδικά, αν δεν έρθει και μείωση τιμής. Ίδωμεν.

ninty Gamer trifonas1982 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/12/2011
    θα ελεγα το μελο της νιντεντο ειναι παρα πολυ dark..........!! hmy:

ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Εξαρτάται κατά πόσο η Ν θεωρεί ότι ένα σύστημα που θα είναι συνδυασμός φορητού-οικιακού συστήματος θα είναι πιο κερδοφόρο από δύο ξεχωριστά.
    Τέλος οι flexible OLED -που δεν γνωρίζουμε αν θα έχουν προσιτό κόστος- μπορούν να τις εκμεταλλευτούν τόσο για φορητές συσκευές όσο και ως χρήση σε χειριστήρια.
    Κατά τα άλλα δεν υπάρχει θέμα με το μέλλον της Ν ούτε καν πρέπει να γίνεται λόγος για αυτό. Από την άλλη η νέα γενιά θα είναι μεγάλη σε διάρκεια και δεν θα μου κάνει εντύπωση αν οι ισορροπίες αλλάξουν επομένως μην είμαστε τόσο απόλυτοι σχετικά με την σειρά κατάταξης αλλά και ως την διαφορά πωλήσεων.

Κατά την άποψη μου η ενοποίηση γίνεται περισσότερο για να διευκολύνει τα cross games και να έχουν παρόμοια λογισμικά παρά την δημιουργία ενός κοινού συστήματος, όπως και να έχει θα μάθουμε πολλά χρόνια αργότερα.
    Τελευταία επεξεργασία από motherbrain; 13-06-2013 στις 01:10

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο, αλλά μόνο για το gamepad που είπες.
    το gamepad, ο λόγος που βγήκε δεν είναι για να μην σε πρήζει η γυναίκα / μάνα κλπ, αλλά η nintendo το έβγαλε και το διαφήμισε ότι θα προσφέρει κάτι νέο και μοναδικό gameplay, ώστε να πουλήσει κιόλας.
    από τα 2 games που έχω, με το nintendo land κάτι γίνετε, αλλά στο new super mario bros u για να χρησιμοποιησεις το gamepad πρέπει να είναι 2 άτομα, ένας να παίζει και ο άλλο να βάζει τα κουτάκια, να χτυπάει του εχθρούς κλπ, μόνος και τα 2 σε καμία περίπτωση, οπότε αντί να σε διασκεδάζει σου την σπάει.

θυμήθηκα για το 3ds που κάποιοι είχαν πρόβλημα, τους ενοχλούσε το 3d, και κάποιοι έλεγαν 'αν σας πειράζει το 3d απλά κλείστε το', μα ο λόγος που παίρνουμε το 3ds, είναι για το 3d.
    θέλω να πω πως το 3ds βγήκε ώστε να προσφέρει κάτι νέο, όπως και το wii u / gamepad βγήκε για να προσφέρει κατι νέο, ο κόσμος για αυτό θα το πάρει, όχι για το hd, hd έχει καλύτερο το ps4, αλλά ούτε θα το πάρει για να μην τον πρήζει κάποιος.
    δυστυχώς μέχρι τώρα, το gamepad κανένας δεν αξιοποίησε σωστά της δυνατότητες του ώστε να τραβήξει κόσμο.

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    1. Το UPad είναι όντως πατάτα. Θα προτιμούσα να είναι περιφερειακό. Αυξάνει την τιμή και δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό.

2. Μείωση τιμής

3. Μήπως χρειάζεται η κονσόλα νέο μοντέλο με διάφορες αναβαθμίσεις και αλλαγή ονόματος σε "Nintendo U";

4. Η Nintendo έχει αποδεχτεί ότι θα είναι τελευταία σε αυτή τη γενιά. Δείχνει να βολεύεται με το να στηρίζεται στα γνωστά 1st party, ρισκάρει όμως γιατί μπορεί να τα κάψει.

5. Μέλλον υπάρχει αφού υπάρχει άπειρο ρευστό. Το πρόβλημα για μένα βρίσκεται στη συντηρητικότητα μεγάλου αριθμού στελεχών. Μπορεί αυτή η συντηρητικότητα να της βγει σε καλό γιατί είμαστε σε κρίση, αλλά μπορεί και να τη μικρύνει σε τέτοιο βαθμό που να την οδηγεί σταδιακά στο να εγκαταλείψει την παραγωγή κονσόλων όπως η SEGA.

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    Υπερτιμάς τη σημασία τόσο μιας E3 όσο και του γενικότερου κλίματος του Internet.Επίσης υπερτιμάς την (αρχική) τιμή μιας κονσόλας καθώς και το γεγονός ότι μια αποτυχία των άλλων κονσολών δεν κάνει πιο συμπαθή το WiiU αλλά αντίθετα κάνει πιο συμπαθή τις συσκευές πέρα από τις dedicated κονσόλες.Επίσης υπερτιμάς τις πωλήσεις του 3DS καθώς και τις δυνατότητες των Nintendo παιχνιδιών να τραβήξουν κόσμο (τελευταία φορά που κοίταξα τα ίδια ακριβώς παιχνίδια είχε και ο κύβος αλλά και το N64).

Επίσης υποτιμάς το Kinect που ήταν μία αξιοπρεπέστατη επιτυχία τουλάχιστον στην Αμερική (χώρα που αποτελεί μεγαλύτερο από το 50% του Install base της κονσόλας) και γενικά τον Xbox brand name στις αγγλόφωνες χώρες.

Πολύ νωρίς για τέτοιες κουβέντες και όχι με σκέψεις προς τη σωστή κατεύθυνση, κατά τη γνώμη μου.

ninty Regular nikosj Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    18/08/2008
    πως να παρει μπρος το wiiu τα χριστουγεννα οταν τα ποιο αναμενομενα παιχνιδια θα βγουν το 2014?

ninty Regular Kost9000 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/12/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    θυμήθηκα για το 3ds που κάποιοι είχαν πρόβλημα, τους ενοχλούσε το 3d, και κάποιοι έλεγαν 'αν σας πειράζει το 3d απλά κλείστε το', μα ο λόγος που παίρνουμε το 3ds, είναι για το 3d.
    Λάθος φίλε μου.Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που πήραν το 3ds το πήραν για τις παιχνιδάρες του και όχι για το 3d.
    3ds friend code:2879-0015-7508 Όνομα:Kost pm εάν με κάνετε add!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Kost9000 Εμφάνιση Μηνύματος
    Λάθος φίλε μου.Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που πήραν το 3ds το πήραν για τις παιχνιδάρες του και όχι για το 3d.
    Θα συμφωνήσω, γενικώς το DS πούλησε περισσότερο σαν σύστημα στο σύνολο του παρά το 3DS που οι αλλαγές δεν είναι τόσο μεγάλες αλλά κατά ένα μέρος τα έκανε χειρότερα. Συγκεκριμένα η πάνω οθόνη έγινε η κύρια επειδή αποδίδει το 3D ενώ με το DS δεν ίσχυε αυτό, δεν πρόσθεσαν δεύτερο αναλογικό και πίστευαν ότι το 3D θα γίνει trend κάτι που ποτέ δεν έγινε. Επίσης με ενοχλεί προσωπικά οι διαφορετικές σε μέγεθος οθόνες σε σχέση με το DS γιατί χαλάει κάπως την αισθητική.

Τέσπα με λίγα λόγια το DS πούλησε και σαν σύστημα επειδή ήταν πρωτοποριακό για την εποχή του αλλά και για τα παιχνίδια του ενώ το 3DS περισσότερο για το δεύτερο. Βέβαια το DS κυκλοφόρησε σε μια πολύ καλύτερη οικονομική περίοδο και επίσης επωφελήθηκε αρκετά από την πειρατεία από μια περίοδο και μετά. Πάντως με βάση τα σημερινά δεδομένα και το 3DS μια χαρά τα πάει.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας