Σελίδα 1 από 12 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 113
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007

Wii U Virtual Console

έχω αγοράσει μερικά παιχνίδια στην virtual console του wii, και θέλω να τα μεταφέρω στο wii u.
    το πρόβλημα είναι ότι το wii u δεν έχει θύρα για χειριστήριο όπως στο wii.
    τελικά αν περάσω τα παιχνίδια n64 πχ που έχω, ποιο χειριστήριο πρέπει να έχω για να τα παίξω, με το gamepad ή με το pro controller? (αν και το pro controller λέει αποκλειστικά για παιχνίδια wii u)

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    έχω αγοράσει μερικά παιχνίδια στην virtual console του wii, και θέλω να τα μεταφέρω στο wii u.
    το πρόβλημα είναι ότι το wii u δεν έχει θύρα για χειριστήριο όπως στο wii.
    τελικά αν περάσω τα παιχνίδια n64 πχ που έχω, ποιο χειριστήριο πρέπει να έχω για να τα παίξω, με το gamepad ή με το pro controller? (αν και το pro controller λέει αποκλειστικά για παιχνίδια wii u)
    Με classic controller του wii θα παίζεις. Κάπου έχω δει ανταπτορα για gamecube απο wiimote.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    αυτό λες?
    http://www.vg247.com/2013/06/05/game...o-new-adapter/

γιατί δεν βγάζει κάτι η nintendo για να λειτουργεί από την θύρα usb, σε λογική τιμή, όλο έξοδα.

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Θέλω να αγοράσω το Majora's Mask για Wii virtual console και επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα θέλω τα φώτα σας. Για να παίξω το majora's mask θα πρέπει να αγοράσω το classic controller?.... με το pro controller του Wii U?... ή με Wii Remote?

ninty Regular zisilis9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/02/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από DJTaurus Εμφάνιση Μηνύματος
    Θέλω να αγοράσω το Majora's Mask για Wii virtual console και επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα θέλω τα φώτα σας. Για να παίξω το majora's mask θα πρέπει να αγοράσω το classic controller?.... με το pro controller του Wii U?... ή με Wii Remote?
    classic contoller μονο!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από DJTaurus Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ το έχω σε Virtual Console του Wii. Με Wii Remote δεν μπορείς να το παίξεις. Με pro controller του Wii U είμαι πολύ σίγουρος πως μπορείς να το παίξεις. Πήγαινε στο παιχνίδι και πατα πάνω σε information, εκεί θα δεις τι controller υποστηρίζει.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zisilis9 Εμφάνιση Μηνύματος
    classic contoller μονο!
    Δηλαδή με Wii U Pro Controller δεν γίνετε ?
    getor get out.

Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Εχει βγει φθηνότερος ανταπτορας από τον παραπάνω για το classic controller ?

ninty Regular zisilis9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/02/2013
    ποιον παραπανω?
    cowboy σιγουρα δεν υποστυριζει τα controller του U!

Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zisilis9 Εμφάνιση Μηνύματος
    ποιον παραπανω?
    cowboy σιγουρα δεν υποστυριζει τα controller του U!
    Γραψε λάθος για gamecube είναι. Ο classic controller συνδέεται κανονικά στο Wii U?

Το Majora's Mask είναι στη Virtual Console του Wii. Άρα για να το παίξεις, πρέπει να χρησιμοποιήσεις χειριστήρια συμβατά με το Wii (είτε το παίζεις στο Wii είτε στο Wii U). Το Pro Controller του Wii U δεν είναι προφανώς συμβατό με το Wii. Άρα το Majora's Mask στο Wii U μπορείς να το παίξεις μέσω της Virtual Console του Wii με Classic Controller ή Classic Controller Pro συνδεδεμένα σε ένα Wii Remote.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας