Σελίδα 15 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 51112131415
Αποτελέσματα 141 μέχρι 150 από 150
    ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    01/11/2016
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Κάτι εκατομμύρια

Μια χαρά είναι το συγκεκριμένο stickaki - απλά πάρε την 64gb version. Σκληροί δίσκοι είναι και αυτά (ssd ...περίπου) και μάλιστα το συγκεκριμένο το είχα μετρήσει αν θυμάμαι καλά 140mb/s στο pc.. Όχι ότι έχει σημασία με τις usb2 βέβαια του wiiu.
    Και όχι - δεν χτυπάνε στα σίγουρα - ειδικά το συγκεκριμένο σου είπα το έχω πάνω από 2 χρόνια - τιγκαρισμένο. Άσε που όπως και οι ssd έχουν overprovision χώρο. Θα ζήσει περισσότερο από το wiiu να είσαι σίγουρος.

Τώρα αν πας να πάρεις κανένα turbox και σε αφήσει στο 5μηνο δεν θα φταίω εγώ.

YΓ. χαχα εντάξει τι να πάμε - θα είναι σαν κλέβω εκκλησία (330 ρόδα είμαι στο γνωστό απαισιόδοξο δυναμόμετρο - που έβγαλε 530 μετρημένο coupe αλλού 310 εκεί )
    Το vts μόνο φοβάμαι από στάση

μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ,αλλα παντως οτι κι αν παρω δεν με αγχωνει,ειτε σκληρο ειτε usb!χεχεχε
    ΥΓ.και το 6αρι θα επρεπε να σε αγχωνει ,καθως ειναι τετρακινητο,αλλα γενικα δεν βαζω απο σταση,προτιμω ρολαριστες ακομα κι αν θα ειχα πλεονεκτημα απο σταση,αφου η δυναμη εντος αυτοκινητου φαινεται στις ρολ!

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Δεν έχει τόσες απαιτήσεις μωρέ το wiiu. Ότι και να πάρεις κομπλέ θα είσαι
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν έχει τόσες απαιτήσεις μωρέ το wiiu. Ότι και να πάρεις κομπλέ θα είσαι
    Σωστός!

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    01/11/2016
    2κίνητο>4κίνητο από ρολαριστές φίλος εκτός και αν με πέρναγες 200 άλογα. Μόνο από στάση έχεις ελπίδα και αυτό μέχρι να κουμπώσω 3η - μετά άστο έχω κεράσει τσάι αυτοκίνητα με 6ψήφιο νούμερο κόστους. Άστο δεν ξέρεις από κόντρες

Αλλά επειδή δεν ξέρεις ΚΑΙ από flasakia θα σου γράψω δύο πράγματα ΜΗΝ την πάθεις.

Οι δίσκοι ssd και τα flashakia είναι το ίδιο αλλά περίπου όπως σου έγραψα πιο πάνω.

Οι ssd ...nand flash μνήμη - chip χρησιμοποιούν και όχι dram όπως κάποτε παλιά - πολύ παλιά.

Το ίδιο και τα usb stick.

Οι διαφορά είναι στο είδος μνήμης flash (γτπ που λέμε στα usb stick) που στους ssd είναι πολύ ανώτερη. Και στον ελεγκτή που όπως καταλαβαίνεις οι ssd έχουν πολύ ανώτερο λόγω διαφοράς στον για τι προορίζονται να κάνουν αλλά και λόγου ..χώρου στην πλακέτα. (κανονικό chip - cpu είναι στην πραγματικότητα.) Και σε άλλα π.χ. στα "κανάλια" που τρέχουν ταυτόχρονα κ.α. που θα σε μπερδέψω αν συνεχίσω οπότε δεν...

Στην ουσία θα μπορούσες και να πάρεις ένα εξωτερικό usb ssd δίσκο άλλα τσάμπα φράγκα.

Απλώς τα ΚΑΛΑ το ξαναγράφω ΚΑΛΑ USB flash disks (όπως το sandisk extreme 64gb USB 3.0 αλλά κ.α.) αντίθετα με τα .. ξέρεις τώρα μάρκα με έκαψες τα οποία ακόμα και σαν usb3 είναι πιο αργά από usb2 δίσκο hdd του "χαμού" που λέμε - έχουν και αυτά κάπως κανονικό ελεγκτή (controller) και όντως ανταγωνίζονται και ξεπερνούν και hdd δίσκους κ.α. πλέον.

Το κυριότερο όμως είναι ότι έχουν και wear levelling πια - και ζουν πολύ - μα ΠΑΡΑ πολύ παραπάνω.

Μάλιστα κάποιοι τρέχουν το λειτουργικό τους πλέον σε usb stick πια - πόσο μάλλον digital downloaded games στο wiiu ή saves..

Απλώς πρέπει να πάρεις ένα τέτοιο αν σε ενδιαφέρει μια κομψή λύση γιατί αυτή είναι η μόνη διαφορά για το WII-U σου.

ΥΓ: Πάω για κόντρα με μπριζόλες τώρα - καλή Τσικνοπέμπτη παιδιά!

- - - Updated - - -

Που είναι το sandisk ωεο!!? (sorry για την σκόνη το gloss έτσι γράφει - πιστέψτε με το ξεσκόνισα πριν )

Και μονο για τον κοπο που εκανες να διαφωτισεις εμενα και τυχον αλλους μελλοντικα ενδιαφερομενους,οταν με περασεις εγω θα γραψω και συν 3 αυτοκινητα απο μενα οτι θα εισια μπροστα!!θα χαρω καποια στιγμη και για ενα καφεδακι...επισης...ΕΙΜΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟΣ με το 6αρι ,κατεθεσα πινακιδες φετος οποτε εισαι ηδη μπροστα απο τα αποδυτητρια!!χαχαχαχαχαχαχ χχαχα

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    01/11/2016
    καλησπερα παιδια!!!λογω δουλειας και υποχρεωσεων,δεν μπορεσα να ενημερωσω την παρεα για το αποκτημα μου!!!
    Λοιπον,πηρα ενα usb stick,αναβοσβηνει και ομορφο μπλε σαν σκληρος,των 32 gb και ειμαι πια μια χαρουλα!!
    απορια μου,δεν μπορουν να μεταφερθουν περισσοτερα στοιχεια και δεδομενα περαν καποιων κατεβασμενων?δηλαδη το smbros που εχω κανει εγκατασταση απο dvd δεν ειδα παρα μονο 90 mb!γενικα λιγα ειναι τα δεδομενα που βρηκα μεσα να μεταφερω,αλλα απελευθερωσα εναν χωρο 1gb κια τωρα εχω συνολικο ελευθερο εσωτερικο στα 5,6 και εξωτερικο στα 26!!

- - - Updated - - -

Nα διορθωσω,3,6 ειναι εσωτερικα ελευθερος χωρος,ενω μου εχει μεινει μονο το netflix και καλα για μεταφορα γιατι λεει δεν μεταφερεται!περαν τουτου καμμια αλλη εφαρμογη συστηματο η οτι αλλο!

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    26/09/2016
    Καλημερα.
    Παιδια εγω παλι σας συνιστω αφηστε τα φλας παρτε εναν εξωτερικο σκληρο δισκο λιγο παλιο αλλα θα γλιτωσετε πολλες εκπληξεις...

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από xelonakias Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλημερα.
    Παιδια εγω παλι σας συνιστω αφηστε τα φλας παρτε εναν εξωτερικο σκληρο δισκο λιγο παλιο αλλα θα γλιτωσετε πολλες εκπληξεις...
    Τι είδους εκπλήξεις δηλαδή;

Flash/NAND έχει τόσο το Wii U, όσο και το Switch.

Ένα καλό επώνυμο στικάκι 64GB είναι μια χαρά, ειδικά με τα μεγέθη παιχνιδιών/updates της Nintendo... μικρό, κομψό και δεν πιάνει χώρο.

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    Χαλάνε εύκολα αυτά...
    3DS Friend Code: 3453 - 9852 - 4479

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    Και εγώ και ο mikeus μιλάμε για καλά επώνυμα προϊόντα. Υπάρχει λόγος για αυτό. Αν θες να σου τον αναλύσω αλλά η ουσία είναι αυτή.

Με την λογική σου - να πάρεις external hdd και εσύ για το switch. Oh wait... SD μόνο δέχεται αυτό. Οι οποίες είναι και χειρότερες από τα γρήγορα καλά και επώνυμα flashακια σε όλους τους τομείς.

- - - Updated - - -

Ξέχασα να συμπληρώσω ότι 3 χρόνια περίπου που έχω το U μόνο έτσι το δουλεύω και να συμπληρώσω ότι αν μου χαλάσει το usb flash θα γίνει read only απλά οπότε θα μπορώ να κάνω backup. Οι "σκληροί δίσκοι" αντίθετα όταν "χαλάνε" - χαλάνε συνήθως με άσχημο τρόπο....και είναι τουλάχιστον unreadable..

Δεν είναι τυχαίος ο "οδηγός" που έχω γράψει εδώ για αυτές τις περιπτώσεις των flash/SD. Έχω σώσει πολλούς φίλους μου/συνεργάτες με αυτόν. Με σκληρό δίσκο δυσκολεύει η κατάσταση πολύ. (Πως θα σώσεις τα data σου με "χτυπημένη" κεφαλή - η "κατάψυξη" δεν δουλεύει πάντα ή σχεδόν ποτέ..)
    Δε διαφωνώ για την sd και είναι κάτι που σκέφτομαι πολύ για όταν πάρω switch. Ευελπιστώ να υπάρχει κάποιο cloud τότε από την Ninty.
    Από την προσωπική μου εμπειρία, οι hdd που έχω είναι (για την ώρα φτου φτου) εντελώς λειτουργικοί και τον έναν τον έχω τουλάχιστον 10ετία. Φλασάκια από την άλλη, έχω αλλάξει 10 από τότε! Και επίσης ποτέ δε διαβάζονται, χάνονται τα δεδομένα!
    3DS Friend Code: 3453 - 9852 - 4479

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Το Wii U δεν έχει, ούτε πρόκειται να αποκτήσει cloud saves, οπότε θα πρότεινα να μην παίζετε κορώνα-γράμματα τα saves σας σε μηχανικούς δίσκους. Ειδικά σε παιχνίδια που μπορεί να έχεις αφιερώσει 100άδες ώρες (Zelda, Splatoon κλπ.)

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας