Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456713 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 150
    ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rockas14 Εμφάνιση Μηνύματος
    Δύο ερωτήσεις:
    1)παρατήρησα ότι όταν σβήνω το WiiU, ο σκληρός που έχω συνδεδεμένο δε σβήνει (είναι εσωτερικός σε docking station) και αναγκάζομαι να τον κλείνω από το κουμπί του. Αν βάλω κανονικό εξωτερικό θα σβήνει μαζί με το WiiU;
    2)μπορώ να βάλω ως προεπιλογή όταν περνάω κάτι, να περνάει στον εξωτερικό; Βλέπω ότι όταν κάνω download ένα παιχνίδι, το περνάει στο WiiU και μετά πρέπει να το μεταφέρω στον εξωτερικό
    Για το πρώτο μάλλον είναι ανάλογα το μοντέλο του δίσκου-docking station που διαθέτεις. Εγώ έχω κανονικό εξωτερικό με δικό του πλήκτρο on-off και πρέπει πάντα να τον ανάψω πριν ανοίξω την κονσόλα και να τον κλείσω αφού σβήσω το Wii U. Σε εμένα δεν γίνεται αλλιώς οπότε υποψιάζομαι πως και σε σένα δεν γίνεται διαφορετικά με το στήσιμο που έχεις. Αν βρείς εξωτερικό σκληρό χωρίς δικό του πλήκτρο on-off λογικά κονσόλα και δίσκος θα ανάβουν και θα σβήνουν μαζί. Λογικά ξαναλέω.

Για το δεύτερο γίνεται 100% αλλά δεν θυμάμαι να σου πω από που ακριβώς. Σίγουρα θα το βρεις στα settings. Εγώ έτσι το έχω κάνει. Άλλωστε με basic model το The Wonderful 101 που είναι κάπου 10 giga δεν χώραγε καν στην κονσόλα. Πήγε απευθείας στο δίσκο.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από billbig Εμφάνιση Μηνύματος
    Για το πρώτο μάλλον είναι ανάλογα το μοντέλο του δίσκου-docking station που διαθέτεις. Εγώ έχω κανονικό εξωτερικό με δικό του πλήκτρο on-off και πρέπει πάντα να τον ανάψω πριν ανοίξω την κονσόλα και να τον κλείσω αφού σβήσω το Wii U. Σε εμένα δεν γίνεται αλλιώς οπότε υποψιάζομαι πως και σε σένα δεν γίνεται διαφορετικά με το στήσιμο που έχεις. Αν βρείς εξωτερικό σκληρό χωρίς δικό του πλήκτρο on-off λογικά κονσόλα και δίσκος θα ανάβουν και θα σβήνουν μαζί. Λογικά ξαναλέω.

Για το δεύτερο γίνεται 100% αλλά δεν θυμάμαι να σου πω από που ακριβώς. Σίγουρα θα το βρεις στα settings. Εγώ έτσι το έχω κάνει. Άλλωστε με basic model το The Wonderful 101 που είναι κάπου 10 giga δεν χώραγε καν στην κονσόλα. Πήγε απευθείας στο δίσκο.
    Εμένα που είναι με δικό του on / off, όταν κλείνει το wii u κλείνει και ο σκληρός, οπότε τον έχω συνέχεια ανοιχτώ.

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Όταν ο HDD παίρνει ρεύμα από το U on/off μαζί με το U.
    Όλα τα download με firmware 4-5 πάνε στην εξωτερική συσκευή,μετά το download τα μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη (αν χωράνε)
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 19-06-2014 στις 20:06
    Play it Loud

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Εμένα ότι download έκανε, το κράτησε στον σκληρό, στο wii u δείχνει ότι δεν έχει τίποτα αποθηκευμένο.

News Poster rockass14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/08/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από GLAROS Εμφάνιση Μηνύματος
    Όταν ο HDD παίρνει ρεύμα από το U on/off μαζί με το U.
    Όλα τα download με τα firmafare 4-5 πάνε στην εξωτερική συσκευή,μετά το download τα μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη (αν χωράνε)

Εμένα όλα τα στέλνει στο WiiU και πρέπει να τα μεταφέρω. Για να κατεβάσω το W101, έπρεπε να μεταφέρω το Pikmin 3 που μόλις είχα κατεβάσει...
    Θα δοκιμάσω με εξωτερικό σκληρό, χωρίς κουμπί on/off.
    Switch Friend code: rockass14 6414-1280-7823
    NNID: rockas14
    3DS Friend Code: 5472-6849-5709
    Miiverse ID: rockas14

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Στις ρυθμίσεις Data Management πατήστε το κάτω στο D-pad και τα κουμπιά "-""+"

Θα εμφανιστεί η επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του sleep mode για τις usb συσκευές,λογικά τα προβλήματα με τις μαύρες οθόνες και τα σχετικά παγώματα του HDD θα εξαφανιστούν,συνδυαστικά με την απενεργοποίηση του Q menu θα υπάρχουν λιγότερα προβλήματα.

Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 09-11-2014 στις 00:04
    Play it Loud

ninty Regular mac Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/11/2013
    Μια ερώτηση,αν κάποιος δεν θέλει σκληρό δίσκο μπορεί να βάλει στην slot του wii u μια sd card 32 ή 64 giga;Γίνεται?Ή καλύτερα σκληρό δίσκο?

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Θεωρητικά είναι συμβατή η SD (όχι όλα τα πρότυπα)

Αλλά δεν είναι σίγουρη η αντοχή της σε συχνά/πολλαπλά read/write.

http://www.nintendo.co.uk/Support/Wi...es-677837.html
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 25-11-2014 στις 22:19
    Play it Loud

ninty Noob statharas13 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/01/2014

Ποιός είναι ο καλύτερος HDD για wii u

Όπως λέει και ο τίτλος !! Μόλις πήρα το wii u basic (8GB) και θέλω να επεκτείνω τα GB ποιον οικονομικό σκληρό δίσκο μου προτείνεται ? εγώ σκεφτόμουνα αυτόν :

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product...tml?langId=-18

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Αν δεν κάνω λάθος, η Nintendo προτείνει σκληρό με ξεχωριστή τροφοδοσία, άρα δες καλύτερα για κάποιον 3.5άρι και όχι 2.5άρι.. πχ...
    http://www.skroutz.gr/s/2696041/Tosh...p-3-5-1TB.html ή δες και για καμία θήκη και σκέτο σκληρό.
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας