Σελίδα 1 από 28 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 278
    ninty Regular g1985ios Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    30/09/2008

Unhappy Παλιά και χαμένα Nintendo games

Ένα θέμα που"πονάει"πολλούς gamers..Για ποια παιχνίδια που έχετε δώσει-δανείσει-χαρίσει-πουλήσει-χάσει μετανιώνετε ως και σήμερα??Εγώ προσωπικά μετανιώνω που πούλησα όλη την συλλογή του snes+παιχνίδια για να πάρω ps1()καθώς και μερικά παιχνίδια N64 που τα έδωσα σε ανταλλαγές και ψάχνω τώρα να τα ξαναβρώ..αυτα!!

Εγώ είχα "δανείσει" όλα τα παιχνίδια του Gameboy κάποια στιγμή και δεν τα ξαναείδα. Τουλάχιστον μπορώ να τα παίζω σε emulators στο PC και στο DS. :tongue:

Mario Kart: 1719 3372 4293,
    Dr. Mario: 2978 2154 3524,
    Bomberman Blast: 4940 8028 5367,
    Tetris Party: 3394 7474 0739

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από g1985ios Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ προσωπικά μετανιώνω που πούλησα όλη την συλλογή του snes+παιχνίδια για να πάρω ps1()καθώς και μερικά παιχνίδια N64 που τα έδωσα σε ανταλλαγές και ψάχνω τώρα να τα ξαναβρώ..αυτα!!
    Ρε φίλε δεν κάνουν τέτοια εγκλήματα...

Εγώ πάντως για το μόνο που ίσως να έχω μετανιώσει, είναι που πούλησα το πρώτο Crash Bandicoot για τα PS1... Όχι όμως ότι "κλαίω" κιόλας!

Από Nintendo τα έχω όλα όσα έχω αγοράσει!!

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    to pathima ginete mathima - na dosis nintendo gia na paris sony mono auto ine gia na xtipas to kefali sou ston tixo.
    ego ksekinisa apo nintendo 64 k den exasa oute danisa tipota opote ola ta exo k se kali katastasi opos k stis ipolipes konsoles gamecube - wii - ds, exo danisi games k konsola omos prota imoun sigouros pos den tha iparksi kapio provlima.

Ημ. Εγγραφής
    30/09/2008
    @Teoulas και γώ φίλε μου τα πιο πολλά στα emulators τα παίζω(εκτός απο μερικά virtual console)αλλά δεν είναι η ιδια αίσθηση με το να τα χεις αυθεντικά στα κουτιά τους,να τα παιζεις στην τηλεόραση κτλ

@όντως,μεγάλο έγκλημα..αξίζω ισόβια αποχή απο το gaming!!

@το μαθα το μάθημα μου και διαπίστωσα οτι μια είναι η λύση..ότι δανείζω,καταγράφεται σε τεφτέρι,χεχε!φακέλωμα κανονικό και ας με λένε κάποιοι και τσιγγούνη!

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Να ένα πολύ ενδιαφέρων Θέμα! Μετάνιωσα που έδωσα το SNES με όλα μου τα παιχνίδια (Donkey Kong 1,2,3, Zelda, Mario Kart κτλ) για να αγοράσω το περιβόητο τότε Ν64. Όλα αυτά για μια μπουκιά ψωμί (25.000 δρχ). Τώρα τρέχω και δε φτάνω...

ninty Gamer Volga Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/04/2008
    Εγω πλεον δεν δανείζω παιδιά ούτε τετράδιο!!!

Δάνεισα στον κολλητό μου (αδελφικό φίλο) το n64 μου με τα games.

Πλέον το N64 δεν δουλεύει. Δεν ξέρω γιατί..
    ή ο μετασχηματιστής φταίει ή η κονσόλα.
    Σίγουρα όμως δεν μπορώ να τσακωθώ μαζί του οπότε δεν δίνω για να εχω καλές σχέσεις πλέον..

Έχω δική μου γνώμη απλά τυχαίνει ορισμένες φορές να μη συμφωνώ μαζί της!!!

Ημ. Εγγραφής
    30/09/2008
    @geo2004z ρε γιώργη και γώ μια μια από τα ιδια,για μια μπουκιά ψωμί!!!

@volga ασ'το,μην το ψάξεις γιατί θα γίνετε μπάχαλο με τον φιλάράκο σου!και γώ πάντως σ'αυτό κατέληξα,δεν δίνω για ναμην έχω προβλήματα!πώς λένε μακρυά και αγαπημένοι,κάτι τετοιο,χεχε

πάντώς αυτά που έχω μετανιώσει που έχω δώσει είναι κυρίως το super metroid και τα donkey kong 1,2,3..παιχνίδια θεσμός,γι αυτό εξάλλου τα χω ξανακατεβάσει στην virtual console ως έσχατη λύση.έχει δεν έχει μας τα αρπάζει και πάλι η nintendo!!!

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Πιστεύεται πως αν αποφάζισε η nintendο να ξανακυκλοφορήσει το N64 ή to SNES, σε κανονικές τιμές, Θα έβγαινε κερδισμένη? Αλλά μήπως με αυτή την επιλογή θα χανότανε η ομορφιά του retrogaming?

Ημ. Εγγραφής
    30/09/2008
    δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο!απ'την άλλη πλευρά,πόσοι μικρότεροι απο εμάς εχουν μεγαλώσει χώρις να παίξουν yoshi's island,killer instinct,mario 64 κτλ??μεγάλη ευκαιρία να ζήσουν και αυτοί παρόμοιες εμπειρίες,απο το να στραβώνονται στα fps που μας έχουν κατακλύσει σήμερα!και προτιμώ να τα πληρώνω κανονικά απο το να ξάχνω να τα βρώ σε ευκαιρία απο το e-bay.η nintendo δεν παει να κάνει κατι παρόμοιο με τα παιχνίδια του gamecube?δλδ να τα βγάλει σε φτηνές τιμές για το wii??

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας