Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 39
    ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    19/01/2014
    Δεν μαζεύω μόνο κονσόλες. Έχω μια αγάπη προς αρκετά από τα παλιά πράγματα, πράγμα που με οδηγεί στο να μαζεύω πολλά και ετερόκλιτα μεταξύ τους αντικείμενα.
    Πολλά αυτά έχουν να κάνουν με νοσταλγία, αφού είναι αντικείμενα που είχα στο παρελθόν αλλά όχι πλέον (χάλασαν, δόθηκαν, πετάχτηκαν).
    Άλλα είναι αυτά που ήθελα αλλά δεν απέκτησα τότε.
    Το θέμα αξίας (σημερινής ή μελλοντικής) δε νομίζω ότι είναι η περίπτωσή μου αφού αυτά που έχουν αξία σήμερα δεν μου είναι και τόσο εύκολο (οικονομικά) να αποκτήσω και αυτά που θα έχουν αξία στο μέλλον δεν με ενδιαφέρουν αφού είμαι μάλλον αρκετά ανυπόμονος για να περιμένω καμιά 20ετία!!!

- - - Updated - - -

Αναφορικά με την ερώτηση του ts για τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν κατά εκατομμύρια, σίγουρα είναι λίγο δύσκολο να αποκτήσουν κάποια ιδιαίτερη αξία, στο άμεσο τουλάχιστον μέλλον.
    Δεν πιστεύω δηλαδή ότι θα "πιάσει την καλή" κάποιος που έχει xbox πρώτης γενιάς ή ps2. Βέβαια μπορεί πολλοί να αισθανθούν έτσι και να μην τους δίνουν σημασία και τελικά να αποκτήσουν αξία ή να γίνουν για κάποιο λόγο cult item.
    Από την άλλη όμως αυτή η υπερπροσφορά δίνει την δυνατότητα σε κάποιον που ενδιαφέρεται να βρει την Χ κονσόλα σε πολύ καλή κατάσταση, με κουτί, manual, κλπ. Και σίγουρα ένα προσεγμένο αντικείμενο έχει πάντα την αξία του. Ίσως να μην κάνει τον ιδιοκτήτη πλούσιο αλλά σίγουρα θα τον "γεμίζει"

ninty Regular fox Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/07/2010
    ΤΙ ΓΙΑΤΗ ΚΑΛΕ..ΓΙΑΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΛΑ

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Όχι.ΑΠΛΑ.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

News Poster rockass14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/08/2013
    Θυμάμαι που έλιωνα με ένα φίλο μου που είχε SNES.Ατελείωτες ώρες Donkey Kong.Και αφού δεν είχα χρήματα να το πάρω τότε, το αγόρασα αργότερα για να παίξω τα παιχνίδια που μου αρέσουν.
    Ίσως όμως και οι σημερινοί πιτσιρικάδες να βλέπουν με την ίδια νοσταλγία τα PS4-XBOX σε 20 χρόνια!Το φαντάζεστε;
    Switch Friend code: rockass14 6414-1280-7823
    NNID: rockas14
    3DS Friend Code: 5472-6849-5709
    Miiverse ID: rockas14

ninty Regular sephirothson Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/01/2012
    Καθαρά για νοσταλγικους λόγους!!Πλέον είναι κάτι που με "τραβάει" απο τα καθημερινά προβλήματα και το άγχος και με κάνει να ξεχνάω μια δύσκολη μέρα

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rockas14 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ίσως όμως και οι σημερινοί πιτσιρικάδες να βλέπουν με την ίδια νοσταλγία τα PS4-XBOX σε 20 χρόνια!Το φαντάζεστε;
    Έτσι είναι..Ο καθένας ροματζάρει την εποχή του

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    19/01/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rockas14 Εμφάνιση Μηνύματος
    ..................Ίσως όμως και οι σημερινοί πιτσιρικάδες να βλέπουν με την ίδια νοσταλγία τα PS4-XBOX σε 20 χρόνια!Το φαντάζεστε;
    Σίγουρα. Και πιθανότατα θα τα συγκρίνουν με τα μελλοντικά και θα ρίχνουν "πρωτότυπες" ατάκες του στυλ "αααχ, αυτά ήταν παιχνίδια. όχι οι βλακείες που φτιάχνουν σήμερα"!!!

ninty Regular fox Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/07/2010
    ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΑΠΛΑ.....ΑΠΛΑ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΛΕΩ ΑΠΛΑ.......ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΛΑ ΛΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΝ
    ΤΟ ΓΙΑΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Για κανένα λόγο.Και μόνο η προσφορά τίτλων,ιδεών και γενικότερα το επίπεδο ηταν πολύ ανώτερο στην γενιά που πέρασε.Μπορεί η νοσταλγία να μας κάνει να βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά,αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.Ας το πάρουμε από μια ουδέτερη σκοπιά.Κάποιος ο οποίος δεν έχει ζήσει τις παλιότερες εποχές και παίξει τώρα εκείνα τα παιχνίδια και παίξει και τα τωρινά,σίγουρα θα προτιμήσει τα τωρινά.
    Είμαι ένας άνθρωπος που ξεκίνησε με atari,gameboy,megadrive.Όσο κι αν λατρεύω εκείνη την εποχή της αθωότητας,τώρα απλά δεν παίζονται κάποιοι τίτλοι.Είναι βαρετοί και ανούσιοι.θα μου πεις τώρα δεν υπάρχουν τέτοιοι τίτλοι;Φυσικά,αλλά πλέον είναι τέτοια η προσφορά τίτλων που είναι λογικό να υπάρχουν και τέτοιοι.
    Nostalgia's a bitch.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Gamer MITS05 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/04/2008
    έχεις απόλυτο δίκιο φίλε altair αλλά προσωπικά όταν έρχεται ο ξαδερφος μου από την γερμανία το καλοκαίρι ξεθάβω το snes και λιώνουμε στο μαριο καρτ παρόλο που το έχω στο wii και θα το έχω και στο wii u...αισθήματα ανεκτίμητα!!
    ID WII U: MITS05
    3DS CODE: 4081-5617-8603

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Φιλαράκι δε διαφωνώ.Κι εγώ όποτε πάω στον κολλητό μου στα Χανιά βάζουμε Megadrive και παίζουμε ξανά και ξανά το Aladdin και το τελειώνουμε μια φορά τη μέρα,απλά γιατί γουστάρουμε,όχι ότι δεν μπορούμε να το παίξουμε σε emulator εδώ πέρα.Κάποιες αναμνήσεις είναι όντως ανεκτίμητες.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία