Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 39
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Altair Εμφάνιση Μηνύματος
    Φιλαράκι δε διαφωνώ.Κι εγώ όποτε πάω στον κολλητό μου στα Χανιά βάζουμε Megadrive και παίζουμε ξανά και ξανά το Aladdin και το τελειώνουμε μια φορά τη μέρα,απλά γιατί γουστάρουμε,όχι ότι δεν μπορούμε να το παίξουμε σε emulator εδώ πέρα.Κάποιες αναμνήσεις είναι όντως ανεκτίμητες.
    Περιμένω αυτό το παιχνίδι να βγει σε VC. Μάλλον θα πάρω MegaDrive version.
    getor get out.

ninty Follower neratzojuice Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/02/2014
    Γεία σας παιδεία νέος στο forum. Να χαιρετίσω και τους συμφορουμήτες άλλου γνωστού forum που εντόπισα.

Το γνωστό απ'ότι καταλαβαίνω σε όλους σας nostalgia, με οδήγησε στο Wii U όπως και σε αυτό εδώ το forum.
    Σκοπός μου λοιπόν μιας και δε συλλέγω είναι να συντηρήσω τα ήδη υπάρχωντά μου και να συμπληρώσω κάποια απωθημένα.
    Απωθημένα όμως τα οποία να μπορούν να έχουν κάποια αξία στο σήμερα. Για παράδειγμα αμα πάρω Ν64 δεν πρόκειται να παίξω. Gamecube όμως με κανα Zelda ή Metroid παρέα, μπορούν να σταθούν δίπλα στο Wii U κάτω απο την τηλεόραση ;) Σε αυτό που λέω το SNES αποτελεί εξαίρεση καθώς το είχε ξάδερφος μου, λιώναμε και το ήθελα πάααααρα πολυ γιατι εγώ είχα την κούτα το NES

Banned Dr. DDD Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2015
    Ποια νοσταλγία και σαχλαμάρες εγω δύσκολα εχω νοσταλγία για κάποιο παιχνίδι ,εγω τις παλιές τις αγοράζω για δυο λόγους
    1) Τα παιχνίδια (π.χ super Mario world)
    2) Είναι συλλεκτικές και μονο τα αίσθημα που νιώθεις οταν τις βλέπεις ... ! αχ !

ninty Gamer fanny Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/01/2009
    1) Η ανατριχίλα που νοιώθεις είναι μοναδική είτε το απέκτησες τώρα είτε πριν από 20 χρόνια.
    2) Η συγκίνηση που θα νοιώσεις με τις αναμνήσεις που θα έρθουν από τη περίοδο που απέκτησες το παιχνίδι σου προσφέρει χαλάρωση, αγαλλίαση και ηρεμία.
    3) Δεν ξεχνάς ποτέ από που ξεκίνησε η gaming βιομηχανία, και κυρίως, από που εσύ ξεκίνησες, πριν και μετά.
    4) Το μεγαλύτερο ποσοστό των τίτλων εκείνης της εποχής είναι σοβαρά games, με βαθμό δυσκολίας και υπόθεση, μυαλό ξυράφι όχι αστεία!
    5) Θες να ξεπεράσεις τον εαυτό σου μετά από πολλά χρόνια, από τη τελευταία φορά που το έπιασες στα χέρια σου και από εκεί που τα είχες παρατημένα σε μια γωνιά, έχεις αφήσει ήδη τη πιο πρόσφατη κονσόλα που μπορεί να έχεις και έχεις κολλήσει στο σημείο που είχες ξεμείνει τότε, έχοντας βάλει πείσμα να το περάσεις το ρουφιάνικο! Έκπληξη και χαρά πάνε πακέτο εδώ.
    6) Χάρη σε εσένα που τις κράτησες, η επόμενη γενιά θα έχει την ευκαιρία να τις γνωρίσει. Όσο θα χαρείς νοιώθοντας υπερήφανος εσύ τόσο και εκείνα τα παιδιά, που θα σου πουν ευχαριστώ θα νοιώσουν ευγνωμοσύνη (όχι δεν το λέω έτσι, το έχω νοιώσει έχοντας μπει και στις δύο θέσεις). :')

Αυτά είναι τα πιο βασικά που μου έρχονται τώρα στο μυαλό. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα γράψω κι άλλα...!!! :') :') :'( <3 <3 <3 <3 <3

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    26/11/2015
    Οι λόγοι λίγο πολύ πιστεύω είναι ίδιοι για τους περισσότερους λίγο η νοσταλγία για τος ατέλειωτες ώρες που περάσαμε με τα αγαπημένα μας παιχνίδια και σε κάποια φάση ειτε τα χαρίσαμε σε γνωστουσ Φίλους και συγγενείς λίγο ότι τώρα έχουμε την δυνατότητα να παίξουμε τα παιχνίδια που είχαμε άχτι και δεν μπορούσαμε γτ εξαρτόμασταν από το χαρτζιλίκι τον γονέων και τα κέρδη από τα κάλαντα κτλπ. Εγώ αυτή την στιγμή έχω στην συλλογή τις παρακάτω κονσόλες .
    1: Game boy Original X1
    2: Game boy color. X1
    3: Gameboy advance X1
    4: Gameboy advance sp model ags-101 backlight X3
    5: Game boy micro X1
    6: Nintendo Wii X1
    7: Nintendo SNES original X1
    8: Nintendo SNES mini X1
    9: Sega Game gear X1
    10: sega mega drive II X2
    11: Nintendo Dsi xl. X1
    12: Nintendo Dsi. X1
    13 : Nintendo 3dsxl. X1
    14: Nintendo New 3dsxl X1
    15: Sony PlayStation 2 slim X1
    16: Sony PlayStation 3 super slim X1
    17: Sony PlayStation 3 slim. X1
    18 : Sony PlayStation 4 pro. X1
    19. :Sony Ps vita slim X1
    20: Microsoft Xbox 360 slim X1
    21: Pc

Τελευταίο και καλύτερο Nintendo Switch..!!

Από games έχω πολλά στο Game boy advance και στο Wii θα ποστάρω σε κάποια φάση φωτό γτ τώρα είναι λίγο δύσκολο τα έχω αποθηκευμένα όλα.

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Νομίζω δεν υπάρχουν ιδιαίτεροι λόγοι, είμαι Gamer από πολύ μικρή ηλικία!Σπάνια θα πουλήσω ή θα δώσω βασική μου κονσόλα,ενώ επίσης πολύ σπάνια θα πάρω παλιά κονσόλα απλά για να την έχω στην ντουλάπα(Για την συλλογή που λέμε....)!Η Λογική μου σε ότι έχω έως τώρα είναι να μπορώ ανά πάσα στιγμή να το βάλω σε λειτουργία για να παίξω το παιχνίδι που θέλω.Γιατί τα παιχνίδια που πραγματικά πέρασα καλά αξίζουν 2ο,3ο ακόμη και 4ο Playthrough Εκτός αυτού, θεωρώ ότι αυτή είναι και η ουσία,να μπορείς να παίξεις τα διαμάντια της κάθε κονσόλας ή και τα λεγόμενα κρυφά διαμάντια. Αντίθετα ότι δεν μου αρέσει παίρνει δρόμο, οπότε η <<συλλογή>> μου είναι κάπως επιλεκτική και περιορισμένη
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Εγω παντα τα πουλαγα γιατι γεννηθηκα απο φτωχα @@ αλλα παραμενω φτωχος για να εχω και συλλογη.
    Και στο κατω κατω τι να το κανεις; Λες και θα παιξεις ποτε αν εχεις νεα κονσολα; Μια περιοδο (Λιγο πριν το switch) το σκεφτομουν να αγοραζα παλιες κονσολες να επαιζα μιας και πιστευα πως "ως εδω ημουν" και πως "ειχα κλεισει ως gamer". Τελικα με το switch και τη μαμα νιντεντο με εκανε να συνεχισω.

Αν ημουν πλουσιος και μπορουσα να διαθεσω ενα δωματιο για gaming room τοτε ναι, οχι μονο κονσολες θα ειχα αλλα και arcades.
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Έλα και εσύ κλαψιάρη - λες και εμείς είμαστε από πλούσια @@ ενώ στηριζόμαστε στην "μαμά" μας να κάνουμε μια επέμβαση της πλάκας.

2~3 μηχανήματα που τα θέλουμε στην ζωή μας θα τα πάρουμε. Ούτε εγώ έχω gaming room ειδικά με την οικογένεια για αυτό έκανα το (μικρό ομολογουμένως) σαλόνι τέτοιο

Οι εποχές του "mancave"/"παιχνιδό-σπηλιάς" περάσαν δυστυχώς ανεπιστρεπτί

Χώρος όμως για μηχανήματα (έστω λιγότερα από ότι θα θέλαμε) πάντα υπάρχει. Και ναι έχουν re-playability!

O ήχος ενός floppy-drive θα είναι πάντα μουσική για τα αυτιά αυτών που θέλουν να ακούσουν!

Ειδικά αν είναι και 3-1/2" DD
    Μερικοί το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο:

https://www.youtube.com/watch?v=ZGlVt3x-QWI

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Είναι ακριβό χόμπι καλώς ή κακώς, εγώ από τότε που ξεκίνησα τα κόλπα με τα μεταχειρισμένα ησύχασε το κεφάλι και η τσέπη μου
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Το θεμα ομως δεν ειναι μονο να τα εχεις αλλα και να τα αναδεικνύεις μεσα στο χώρο. Εγω θα τα ειχα σε σακουλα μεσα σε καμία ντουλάπα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία