Αποτελέσματα 1 μέχρι 8 από 8
    VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010

Άρθρο: Golden Sun (Wii U Review)

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Ωραίο review pekinoua, εύγε.
    Το παιχνίδι είχε πέσει στα χέρια μου από μια ανταλλαγή που είχα κάνει και κόλλησα με το παιχνίδι. Τρομερό RPG πιθανότατα το καλύτερο RPG για το GBA. Μερικοί θα διαφωνήσουν βέβαια και θα αναφέρουν το Superstar Saga αλλά προτιμώ το Golden Sun για την ιστορία του και για το ενδιαφέρον σύστημα μάχης με τα Djinn

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Το αγαπημένο μου παιγνίδι για το GBA και το καλλίτερο JRPG των τελευταίων ετών. Διαφωνώ με τη βαθμολογία γιατί, αν κατάλαβα καλά, είναι χαμηλή λόγω της κουραστικής ιστορίας. Μα ίσα ίσα η ιστορία σε πωρώνει και σε αναγκάζει να παίξεις κατευθείαν το δεύτερο επεισόδιο.

Όπως και να χει, δεν είμαι εγώ που έκανα το ριβιού και σέβομαι κάθε άποψη.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Regular Ajax87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/09/2011
    Παιχνιδαρα!! Απο τα καλυτερα jrpg που εχω παιξει.

Μπραβο για το review!!
    Τελευταία επεξεργασία από Ajax87; 01-07-2014 στις 15:10
    Wii U Miiverse : Ajax87

ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    13/05/2012
    Αν δεν κάνω λάθος είχε και επιλογή να μεταφέρεις κάποια πράματα από το πρώτο στο δεύτερο .
    Έχω το δεύτερο μέρος και περιμένω να πέσει και το πρώτο στα χέρια μου

http://www.gamefaqs.com/gba/561356-g...ers?qid=106889

Αχ τί μου θύμισες παιχνιδάρα!!!!!!!!!!Τέλειο review μπράβο!!

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    @geo: Η αλήθεια είναι πως κόβει απότομα και περίμενα κι άλλα. Δεν ξέρεις πόσο θέλω να παίξω την συνέχεια. Πάντως δεν το θεωρώ RPG θρύλο τύπου FF VI. Εξαιρετικό παιχνίδι σίγουρα αλλά είχε κάποια αδικαιολόγητα θεματάκια.

Και μεταξύ μας, ακόμα να ξεχάσω το Earthbound... Το καλύτερο RPG που έχω παίξει, με το δικό του μοναδικό τρόπο.

Το αγαπημένο μου παιχνίδι!!! Το παίζω ξανά και ξανά και δεν το βαριέμαι ποτέ!! Βέβαια η αξία όλου του παιχνιδιού φαίνεται με το 2ο "βιβλίο" της σειράς, όπου εκεί πραγματικά διακρίνεται τι σημαίνει ότι δεν είναι όλα black and white!! Δεν θα κάνω σποϊλερ όμως, πάντως μόλις βγεί στο virtual console αξίζει τρελά!!!
    Η ιστορία του πρώτου παιχνιδιού, κατά την άποψή μου, μιάζει αρκετά με τα στερεότυπα JRPG, στο δεύτερο, όπως είπα και πριν, ξετυλίγεται όλη η αλήθεια (να το θέσω έτσι)!!
    Κάτι που ήθελα να προσθέσω, δεν κατάλαβα ακριβώς πως το εννοούσες στο review αλλά γιατί δεν υπάρχει χάρτης? Αν εννοείς Worldmap, πατώντας το R εμφανίζεται ο χάρτης με τα μέρη που έχει κανείς επισκεφθεί!! Αν εννοείς χάρτη στα διάφορα Dungeon, τότε ευτυχώς που δεν υπάρχει, γιατί στο Dark Dawn, αυτός ο χάρτης δεν επιτρέπει το ίδιο αίσθημα εξερεύνησης...
    Δεν ξέρω αν το παιχνίδι παίζει κανένα ρόλο για να το προωθήσει η Νintendo για να συνεχιστεί η σειρα, ή αν είναι hint ότι η Nintendo δεν την ξέχασε κι ίσως εκπροσωπηθεί στο Smash (μακάρι!!!) πάντως είμαι βέβαιος ότι το 4ο κεφάλαιο θα ανακοινωθεί σύντομα!!!
    Πάντως πολύ ωραίο Review συγχαρητήρια!! Με το που μπήκα στο site και είδα Golden Sun έμεινα!! Κάθε τι σχετικό με την σειρά είναι ευπρόσδεκτο!!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας