Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 49
    ninty Regular elia Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2013

Ποια είδη μουσικής δεν αντέχετε να ακούτε;

Σε αυτό το θέμα θα γράφουμε για ποια τραγούδια ή/και είδη μουσικής δεν αντέχετε να ακούτε. Εγώ ξεκινώ με τα σκυλάδικα και τα σύγχρονα ελληνικά τραγούδια τα οποία είναι κλεμμένα από ξένα μερικά από αυτό.

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Rap - Hip Hop - Σύγχρονα Top-20 (εμετός με Νίκι Μινάζ κι όλα αυτά τα ξόανα) - Καταθλιπτικά έντεχνα τύπου Κότσιρα

ninty Regular elia Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2013
    Και εγώ συμφωνώ με τις σύγχρονες μαντόνες και γκάγκες που έχουν γίνει διάσημες λόγω της ηλιθιότητας τους και αυτή η Gaga θα έρθει στην Αθήνα στις 19 Σεπτεμβρίου. Γενικώς, η ποπ έχει χειροτερέψει μετά το θάνατο του jackson. Τα ποιο ωραία τραγούδια του είδους είναι τα παλιά

ninty Fan jimkakajim88 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/08/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από elia Εμφάνιση Μηνύματος
    Και εγώ συμφωνώ με τις σύγχρονες μαντόνες και γκάγκες που έχουν γίνει διάσημες λόγω της ηλιθιότητας τους και αυτή η Gaga θα έρθει στην Αθήνα στις 19 Σεπτεμβρίου. Γενικώς, η ποπ έχει χειροτερέψει μετά το θάνατο του jackson. Τα ποιο ωραία τραγούδια του είδους είναι τα παλιά
    Παρόλα αυτά παραμένει ποπ κλάσης σε σχέση με την Ελληνική.

Προσωπικά όλα τα σκυλάδικα και μόνον τα ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ,και όχι τα λαϊκά μη τα μπερδεύουμε,με αηδιάζουν ταμάλα.Μουσική τίποτα,στοίχοι...άστο καλύτερα και από φωνές κορμάρες!Και το κακό είναι πως στην Ελλάδα όταν βρίσκουν κάτι να πουλάει το χώνουν παντού.Πάντου ομώς.Αλλά τι να περιμένεις όταν ροκ συγκρότημα της χρόνιας βγαίνουν οι Μέλισσες.Γενικά η Έλληνικη μουσική βιομηχανία με έχει απογοητεύσει χρόνια τώρα.Που έιναι εκείνες οι χρυσές εποχές που σε κάθε γειτόνια υπήρχαν studio με Punk μπάντες? (και έγω ούτε καν υπήρχα)
    Επίσης δεν μπορώ καθόλου την κλαμπάδικη ''μουσική'' με τα πολλά τα μπαπα μπουπα.Και δεν μου αρέσει καθόλου να ακούω το HipHop,αυτός ο ίδιος ρυθμός επί πόσα λεπτά με τον τύπο από πάνω που μιλάει γρήγορα με ομοιοκαταληξίες,αλλά το εκτίμω γιατί δεν έχει στίχους γραμμένους σε ένα βράδυ επείδη έπρεπε να γραφτούν.
    Τέλος τα παραδοσιακά δεν μου πολύ αρέσουν,ιδιαίτερα τα βαριά.Δεν έχω θέμα να ακούσω ποντιακά ή κρητικά,ίσα ίσα μου αρέσουν κιολάς,αλλά κάτι κλαρινάτα ηπειρότικα δύσκολα...
    3DS FC: 3625 - 9844 - 2392

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Δεν είμαι τρελός fan της hip-hop αλλά υπάρχουν μερικοί που είναι τρομακτικοί ποιητές προφανώς δεν αναφέρομαι στους Lil Wayne και σε όλη αυτή τη φάρα.
    Προσωπικά η μόνη μουσική που με ενοχλεί και δεν μπορώ να την ακούσω καθόλου είναι η Country.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Ποπ και όλα τα παράγωγά του. Και τα ψευτοέντεχνα που κυκλοφορούν τελευταία...
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Πέρα από τα αυτονόητα στιλ Justin Bieber κλπ που δεν μπορώ να φανταστώ άτομο πάνω από 15 με το πολύ 18, και σε ακραία περίπτωση ξανθιά στα 22, που να αντέχει να τα ακούει.. Σκυλάδικα.. Νησιωτικά από Κονιτοπουλέους και κάτω... Δημοτικά επιπέδου "πανηγυριού Κάτω Περδικούλας".. Κρητικές μαντινάδες (Αυτό μου έμεινε από τον στρατό....).. Heavy metal που σου έρχεται να πάρεις έναν κασμά και να γκρεμίσεις το σπίτι... Και κάποια της Diamanda Galas που ουρλιάζει..
    Αυτά για αρχή..
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 02-07-2014 στις 21:52
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Αν μιλάμε για είδη, όλα τα ακούω. Μπορεί να μην αντέχω τον Bieber όμως κάποια Pop κομματάκια είναι ωραία, όπως και σκυλάδικα και έντεχνα των όποιων δεν είμαι fan ωστόσο έχει τύχει να κάθομαι να τα ακούω... Τα λαϊκα επίσης. Το μόνο είδος που ίσως δεν θα μπορούσα να κάτσω να ακούσω ούτε μίσο κομμάτι είναι αυτά τα Heavy Metal τα πολύ σκληρά που ουρλιάζουν όλη την ώρα.

ninty Regular sephirothson Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/01/2012
    Μπάντες του στίλ napalm death,cannibal corpse και γενικά grindcore/brutal death metal.Επίσης hip-hop σκυλάδικα και ποντιακά

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dani14 Εμφάνιση Μηνύματος
    Το μόνο είδος που ίσως δεν θα μπορούσα να κάτσω να ακούσω ούτε μίσο κομμάτι είναι αυτά τα Heavy Metal τα πολύ σκληρά που ουρλιάζουν όλη την ώρα.
    Το ουρλιαχτό είναι είδος τέχνης πάντως σε αντίθεση με τα άτεχνα έντεχνα.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας