Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4

Inazuma Eleven ερωτηση

Γεια σας προσφατα επαιξα το πρωτο πρωτο ειχε φαση ακομα το παιζω. Ειδα οτι εχουν βγει τρια στο DS... Εχει σημασια αν πχ παιξω το τριτο; Ξερετε αν εχουν διαφορετικη ιστορια ή να κατσω να ασχοληθω με το πρωτο; Δεν το εχω παιξει ποτε ξανα στη ζωη μου και ειναι λιγο διαφορετικο παιχνιδι.....

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Εγω που έχω ασχοληθεί από το δεύτερο και μετά παίζει διαφορετική ιστορία στο κάθε ένα. Βασικά όλα ακολουθούν την αντίστοιχη σειρά Anime όσον αφορά ιστορία.

Αφού έχεις παίξει το πρώτο δεν θα δείς μεγάλες διαφορές (στο gameplay) σε 2 και 3. Αν θυμαμαι ομως καλά (παντα για Ευρώπη) το 2 έχει βγει σε DS και από το 3 και μετά μιλάμε για 3DS.

Δεν εχει ιδιαίτερη σημασία πάντως η ιστορία για να τα ευχαριστηθείς. Αν λοιπόν δεν θες να δεις τελικα ολη την ιστορια (και αν εχεις 3DS) εγω θα ελεγα από το 1 να πας στο Team Ogra Attacks που ειναι ουσιαστικά η πλήρης έκδοση του 3, και μετά στο φετινό Inazuma Eleven Light. Ωστε να δεις συνολικα τη μεγαλυτερη δυνατη εξέλιξη σε gameplay.

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Καλύτερα πάρε τα με την σειρά αλλά από όσο ξέρω δεν θα έχεις πρόβλημα. Μερικές αναφορές και διαλόγους να μην καταλάβεις, στην χειρότερη.

Το πρώτο πραγματικά είναι πολύ ωραίο και με συγκίνησε. Θα το παίξω και βλέπουμε!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας