Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 18

Smile Συμπεριφορά μελών forum αλλά και στο net γενικότερα

Απ'ότι φαίνεται πολλά μέλη δεν έχουν ιδέα πως να συμπεριφέρονται στα forum και γενικότερα online. Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν και με τελείως φιλική διάθεση θα ήθελα να ρίξετε μια ματιά στους (άτυπους) κανόνες συμπεριφοράς στο Internet (a.k.a netiquette). Οι παλιότεροι τα θεωρούν δεδομένα και αυτονόητα, κάποιοι όμως όχι. Το κείμενο αναφέρεται και σε κανόνες για το e-mail, όμως οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, έχουν εφαρμογή και στα forum.

Mario Kart: 1719 3372 4293,
    Dr. Mario: 2978 2154 3524,
    Bomberman Blast: 4940 8028 5367,
    Tetris Party: 3394 7474 0739

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    den grafi kati pou den gnorizoume, mono na prosexoume pos na milame metaksi mas kati pou ola ta meli toulaxiston edo ine ok para mono 2-3 atoma pou grafonte i alazoun gnomi gia to wii k pane kontra stin nintendo.

ninty Regular Marioland Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/06/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    den grafi kati pou den gnorizoume, mono na prosexoume pos na milame metaksi mas kati pou ola ta meli toulaxiston edo ine ok para mono 2-3 atoma pou grafonte i alazoun gnomi gia to wii k pane kontra stin nintendo.

Το να αλλάζει κανένας άποψη για το Wii δέν είναι κακό... αρκεί να το δηλώνει με λογικά επιχειρήματα και ευγενικά γιατι πάνω απ όλα είμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι. Δεν είμαστε προπαγάνδα της Nintendo εδωμέσα και δεν ειναι το Wii το παιδί μας για να το υποστηρίζουμε με τέτοια προσήλωση. Το θέμα είναι να μένουμε στα πλαίσια του να μην ενοχλούμε τους άλλους και να μην διαταρασσουμε την ευρυθμη λειτουργία του forum. Ολες οι απόψεις είναι δεκτές. Τώρα αν κάποιος fanboy μπεί εδω και αρχίσει να κανει flaming το καλύτερο που γίνεται είναι να τον στείλουν πίσω απ όπου ήρθε: τα forums της sony.

PM me όταν με προσθέσετε!

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Marioland Εμφάνιση Μηνύματος
    Το να αλλάζει κανένας άποψη για το Wii δέν είναι κακό... αρκεί να το δηλώνει με λογικά επιχειρήματα και ευγενικά γιατι πάνω απ όλα είμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι. Δεν είμαστε προπαγάνδα της Nintendo εδωμέσα και δεν ειναι το Wii το παιδί μας για να το υποστηρίζουμε με τέτοια προσήλωση. Το θέμα είναι να μένουμε στα πλαίσια του να μην ενοχλούμε τους άλλους και να μην διαταρασσουμε την ευρυθμη λειτουργία του forum. Ολες οι απόψεις είναι δεκτές. Τώρα αν κάποιος fanboy μπεί εδω και αρχίσει να κανει flaming το καλύτερο που γίνεται είναι να τον στείλουν πίσω απ όπου ήρθε: τα forums της sony.
    ma fisika den xriazete na imaste toso fun genika gia ti nintendo k oxi mono tou wii, ginomaste epithetiki giati opos grafi i kanones tou teoula grafoun askepta k dimiourgite afti i sinxisi kapioi pou den den tous aresi to wii/nintendo, eno an egrafan <<entaksi re pedia emena den maresi to wii gousta ine afta>> den tha ipirxan afti i tsakomi.
    vrika ena forum gia ps3 lete na mpo na tous po poso patata ine to ps3 etsi k alios k afti afto kanoun, plaka kano afta ine karakiozilikia o kathenas epilegi oti goustari k den iparxi logos sikrisis.

pados go imoun xronia se forums diafora (k akoma ime)... afto ine to kalietero me diaforaoson afora st siberifora tn melon.... k t leo afto ilikrina.
    Super Mario Sunshine στα ελληνικα: https://www.youtube.com/watch?v=O3Jc...b7SBMRsYXzGjPU

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Θα συμφωνήσω με τον Obiwan. Το forum είναι πολύ καλό. Επειδή είμαι νέος εδώ, δεν γνωρίζω αν η επιτυχία του οφείλεται στους υπεύθυνους ή στους users ή ακόμα και στους δύο μαζί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω γνωρίσει αρκετά καλά παιδιά εδώ και χαίρομαι γιαυτό. Κατά κύριο λόγο χαίρομαι που όλοι έχουμε ένα κοινό: «αγαπάμε τη Nintendo». Άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο και ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
    Με λύπη θα αναφέρω ότι τα τελευταία γεγονότα στο forum χαλάνε την ωραία εικόνα που έχει μέχρι σήμερα. Δεν έχει σημασία ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο. Θα προτιμούσα οι προσωπικές επιθέσεις να γίνονται μόνο μέσω pm ή να μη γίνονται καθόλου.
    Αυτά ήθελα να πω. Αν βγήκα λίγο έξω από το θέμα συγχωρέστε με αλλά πιστεύω ότι είναι το πιο κοντινό topic σε αυτά που ήθελα να εκφράσω.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από geo2004z Εμφάνιση Μηνύματος
    Θα συμφωνήσω με τον Obiwan. Το forum είναι πολύ καλό. Επειδή είμαι νέος εδώ, δεν γνωρίζω αν η επιτυχία του οφείλεται στους υπεύθυνους ή στους users ή ακόμα και στους δύο μαζί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω γνωρίσει αρκετά καλά παιδιά εδώ και χαίρομαι γιαυτό. Κατά κύριο λόγο χαίρομαι που όλοι έχουμε ένα κοινό: «αγαπάμε τη Nintendo». Άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο και ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
    Με λύπη θα αναφέρω ότι τα τελευταία γεγονότα στο forum χαλάνε την ωραία εικόνα που έχει μέχρι σήμερα. Δεν έχει σημασία ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο. Θα προτιμούσα οι προσωπικές επιθέσεις να γίνονται μόνο μέσω pm ή να μη γίνονται καθόλου.
    Αυτά ήθελα να πω. Αν βγήκα λίγο έξω από το θέμα συγχωρέστε με αλλά πιστεύω ότι είναι το πιο κοντινό topic σε αυτά που ήθελα να εκφράσω.
    ontos sinfono me pm ine kalitera na zisitounte ta provlimata k oxi dimosia

Έκο Μία απορία που δεν μου απαντισανε η admins, ο φίλος μου ο caribbeaking έφαγε ban hόρις λόγο! Και θέλω να ξερό αν γίνετε να τον επανορθώσετε το λάθος [που κάνατε
    getor get out.

κι εγω αυτο πιστευω πως η σιμπεριφορα ολων ειναι αρκετα καλη

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία