Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 52
    ninty Regular viper71 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/12/2014
    Μανος, Χαρηκα! κοιτα από αρκετα videos που ειδα και ειχαν σε αντιπαραθεση το ιδιο παιχνιδι στο Wii σαφως και "εδειχνε" καλυτερο στο Wii από εκει και περα εάν το συγκρινω πχ με το FFX που ειχε βγει στο PS2 και το αγορασα και στο vita θα σου πω ότι μου φαινεται ΚΑΛΥΤΕΡΟ στο VITA, το XC 3D μου φαινεται ότι θα είναι καλυτερο στο XL γιατι στο "μικρο" ΔΕΝ (ΟΛΑ φαινονται πολύ μικρα, το ιδιο και οταν σου εξηγει τις κινησεις και αλλες Ingame καταστασεις καθως δεν βλέπεις ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ και τα ματια μου δεν εχουν "χαλασει" λογω ηλικιας προσφατες εξετασεις εδειξαν 10/10).

Οποτε αν το εχεις στο Wii μονο και μονο για την φορητοτητα ΔΕΝ πιστευω ότι αξιζει η αγορα του, τωρα, εάν εισαι "κολλλλημενος" με το παιχνιδι (όπως πχ εγω με τη σειρα FF) τοτε ΝΑΙ αξιζει η αγορα του.

Όπως καταλαβαίνεις εσυ αποφασίζεις.
    SWITCH Friend Code:SW-4523-1616-7122
    Wii U Hartmann52
    N3DS Name:Hartmann52 3DS Friend Code:3883-8115-4692

ninty Regular Paris! Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/06/2011
    Hey παιδια. Και εγω το πηρα σημερα. Και εχω να πω πως ενταξει σαν παιχνιδι κλπ τελειο, αλλα δεν μου αρεσε καθολου το οτι φαινεται πολυ μακρυα η καμερα και μερικες φορες δεν μπορεις να ξεχωρισεις πχ τα bunnies απο τα χορτα. Και με πονεσαν τα ματια πραγματικα. Επισης η ποιοτητα για εμενα ετσι κ ετσι αλλα φτιαχνει αν φερεις την καμερα κοντα. Αλλα αν φερεις την καμερα κοντα μετα δεν μπορεις να βλεπεις καλα γυρω. Ισως φταιει που εχω το μικρο 3Ds. Αλλα ναι κουραστικο λιγο αυτο με την αποσταση. Κατα τα αλλα τελειο
    NSwitch FC: SW 7309-0855-7494

ninty Regular Valkurie17 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/08/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Paris! Εμφάνιση Μηνύματος
    Hey παιδια. Και εγω το πηρα σημερα. Και εχω να πω πως ενταξει σαν παιχνιδι κλπ τελειο, αλλα δεν μου αρεσε καθολου το οτι φαινεται πολυ μακρυα η καμερα και μερικες φορες δεν μπορεις να ξεχωρισεις πχ τα bunnies απο τα χορτα. Και με πονεσαν τα ματια πραγματικα. Επισης η ποιοτητα για εμενα ετσι κ ετσι αλλα φτιαχνει αν φερεις την καμερα κοντα. Αλλα αν φερεις την καμερα κοντα μετα δεν μπορεις να βλεπεις καλα γυρω. Ισως φταιει που εχω το μικρο 3Ds. Αλλα ναι κουραστικο λιγο αυτο με την αποσταση. Κατα τα αλλα τελειο
    Αυτό είναι θεματάκι αν το έχεις παίξει σε μεγάλη tv... Βέβαια, θεωρώ ότι παίζει ρόλο
    και η μεταφορά σε φορητό καθώς είναι πολύ open space το Xenoblade και πόσο να ανοίξει
    το οπτικό πεδίο όταν έχεις μικρή οθόνη...(?) Είναι και η αίσθηση του βάθους, αυτό θέλω να δω
    πως θα φαίνεται.
    pork
    friend code:4596-9607-9051
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Wii U id: Georginho

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Τι σχέση έχει η οθόνη με το παιχνίδι αυτό καθ αυτό; καμία.

Όσοι δεν το έχετε στο wii η δεν μπορείτε να το αγοράσετε εκεί και θέλετε ένα JRPG τότε αγοράστε το και ας έχετε το μικρό new. Είναι το ίδιο παιχνίδι στην ίδια κονσόλα. Είναι σαν να μην αγοράζετε παιχνίδι στην επιτραπέζια κονσόλα επειδή έχετε 32αρα τηλεόραση...

Το απόλυτο fail είναι στη μετάφραση του οπισθοφυλλου... Όσοι με έχετε φίλο στο fb θα έχετε δει και την εικόνα....

Συγκεκριμένα γράφει στα αγγλικά Master powerful combat arts in seamlessly unfolding battles Και το μεταφράζουν σε

Άριστες πολεμικές τέχνες ισχύος σε μάχες που ξεσπουν αβίαστα....
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Regular viper71 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/12/2014
    Δεν το προσεξα καθολου αυτό!! και εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ (και θα το επαναλαμβάνω συνεχεια) μου εχει κανει η ΑΘΛΙΑ φωτοτυπια σε αντικατασταση του αγγλικου Manual, τουλάχιστον στα υπολοιπα ηταν λιγο καλυτερη και στο U καποιες από αυτές είναι εγχρωμες. Αφου εκει στη NORTEC δεν "το εχουν" τι το θελουν και συνεχιζουν αν μη τι αλλο η NINTENDO θα επρεπε να τσεκαρει τι κανουν οι εκάστοτε αντιπροσωποι στις χωρες που "πουλαει" για να την "προωθησουν" ή το αντιθετο, όπως πχ κανει η εδώ αντιπροσωπεια (?)".

Οσον αφορα το παιχνιδι, Roof το εχεις το παιχνιδι στο NEW 3DS? εάν όχι φιλε μου όταν το παρεις θα δεις ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ παιζει ΜΕΓΑΛΟ ρολο η μικρη οθονη και ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν εχει καμμια σχεση με αυτό που εγραψες "Είναι σαν να μην αγοράζετε παιχνίδι στην επιτραπέζια κονσόλα επειδή έχετε 32αρα τηλεόραση..."
    Τελευταία επεξεργασία από viper71; 03-04-2015 στις 19:09
    SWITCH Friend Code:SW-4523-1616-7122
    Wii U Hartmann52
    N3DS Name:Hartmann52 3DS Friend Code:3883-8115-4692

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Το έχω και στο wii και στο New. Κανένα πρόβλημα με την οθόνη όπως δεν έχω πρόβλημα με κανένα άλλο παιχνίδι.

Δηλαδή δεν είχες πρόβλημα με το μέγεθος σε άλλα παιχνίδια και σε πειράζει μόνο στο xenoblade;
    Τελευταία επεξεργασία από RooF; 03-04-2015 στις 21:18
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Ημ. Εγγραφής
    16/06/2011
    Ισως δεν ειναι τοσο στην οθονη αλλα στο οτι η καμερα οπως ειπα ειναι καπως μακρυα κ χανονται οι λεπτομερειες. Εγω ετσι το βλεπω. Δεν ειναι κακο αλλα αυτο εμενα με κουραζει λιγο που ειναι ετσι. Αλλα σιγα σιγα συνηθιζεται.

ninty Regular Valkurie17 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/08/2011
    Στο Xenoblade είναι λογικό να συμβαίνει και σε μερικούς να μας φανεί κάπως η μετάβαση...
    Μόλις το δω θα αναφέρω κι εγώ εντυπώσεις καθώς έχω αφήσει το Xenoblade του Wii
    στη μέση!

Σχετικά με τις μάχες είναι εντάξει η ταχύτητα και τα εφέ? Γιατί γίνεται κι ένας χαμός με τόσες
    δράσεις ταυτόχρονα...

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Τι σχέση έχει η οθόνη με το παιχνίδι αυτό καθ αυτό; καμία.

Όσοι δεν το έχετε στο wii η δεν μπορείτε να το αγοράσετε εκεί και θέλετε ένα JRPG τότε αγοράστε το και ας έχετε το μικρό new. Είναι το ίδιο παιχνίδι στην ίδια κονσόλα. Είναι σαν να μην αγοράζετε παιχνίδι στην επιτραπέζια κονσόλα επειδή έχετε 32αρα τηλεόραση...

Το απόλυτο fail είναι στη μετάφραση του οπισθοφυλλου... Όσοι με έχετε φίλο στο fb θα έχετε δει και την εικόνα....

Συγκεκριμένα γράφει στα αγγλικά Master powerful combat arts in seamlessly unfolding battles Και το μεταφράζουν σε

Άριστες πολεμικές τέχνες ισχύος σε μάχες που ξεσπουν αβίαστα....
    Όταν το δω θα σου πω γιατί προς το παρόν δεν μπορώ να καταλάβω πολλά απο u tube πως φαίνεται...
    pork
    friend code:4596-9607-9051
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Wii U id: Georginho

Ημ. Εγγραφής
    16/06/2011
    Παντως οι μαχες και η ταχυτητα ναι ειναι καλα δεν προσεξα κατι κακο. Μια χαρα ειναι.

ninty Regular tlg Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/06/2008
    Eιναι πολυ κριμα τετοιες παιχνιδαρες να χαντακωνονται απο την μικρη αναλυση της οθονης του 3ds .
    Οσο καλο και να ειναι το παιχνιδι ,ειναι κουραστικο να βλεπεις ολη την ωρα γραφικα με τοςο εντονο alliasing .
    Wii U : LordPanag
    New 3DS : LordPanag 3926-7606-0963

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία