Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 52
    ninty Regular viper71 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/12/2014
    tlg +1000 σε αυτο που γραφεις!!

Roof
    , ΟΧΙ δεν εχω κανενα πρόβλημα με τα αλλα παιχνίδια, με το XC όμως εχω!!
    SWITCH Friend Code:SW-4523-1616-7122
    Wii U Hartmann52
    N3DS Name:Hartmann52 3DS Friend Code:3883-8115-4692

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Τι να σας πω ρε παιδιά, σίγουρα όσο μεγαλύτερη είναι η οθόνη στα πάντα τόσο καλύτερη είναι η εμπειρία. Πότε όμως δε με απετρεψε η μικρή οθόνη ενός φορητού από το να απολαύσω ένα καλό παιχνίδι.

Και εγώ έχω στα μισά την έκδοση του wii και ο βασικός λόγος που το ξαναπαιζω από την αρχή στο 3ds πέρα από το ότι δε θυμάμαι τίποτα είναι και το ότι εγώ μοιράζω τον χρόνο μου σπίτι /έξω και στο σπίτι τώρα παίζω άλλα παιχνίδια που δε γίνεται και δε θέλω να παρατήσω.

Το παιχνίδι μέχρι τώρα στο 3ds δείχνει φανταστικό, όπως και στο wii άλλωστε. Αν κάποιος θέλει την ΑΠΟΛΥΤΗ εμπειρία σίγουρα θα πρέπει να κοιτάξει την έκδοση του wii σε καμία περίπτωση όμως η έκδοση του 3ds δεν αποτελεί πετσοκομμενη έκδοση.

Μακάρι να μπορούσε να προσφέρει cross-platform η Nintendo σε αυτόν τον τίτλο...
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα το έπος που λέγεται Xenoblade Chronicles. Χωρίς να έχω δει πολλά για το τίτλο γιατί δεν ήθελα να χαλάσω την εμπειρία και ακούγοντας μόνο καλά πράγματα για το παιχνίδι με έκανε να έχω αρκετά μεγάλες προσδοκίες για το τίτλο. Φοβόμουνα ότι δεν θα μ' αρέσει ο τίτλος για αυτόν ακριβώς το λόγο αλλά τελικά το παιχνίδι με έκανε να το αγαπήσω. Η ιστορία αν και σχετικά βασική είναι καλούτσικη και σε κινεί να παίξεις το παιχνίδι. Αυτό που κάνει μπαμ για μένα είναι το σύστημα μάχης. Τα ARTs (οι επιθέσεις) έχουν τεράστια ποικιλία και χάρη σε αυτές μπορούμε να σκαρφιστούμε διάφορων είδη στρατηγικές ώστε να αντιμετωπίζουμε το κάθε αντίπαλο ξεχωριστά χωρίς να γίνεται μονότονο το gameplay. Η τεχνολογία που χρησιμοποιούν στο παιχνίδι είναι αρκετά εντυπωσιακή, όχι για τα γραφικά αλλά γιατί είναι ένα open world παιχνίδι με πολλές λεπτομέρειες και με ποικιλία στο περιβάλλον με τρομερά μικρά loading time, με εναλλαγές νύχτας μέρας και με δυναμικό καιρό όπου υπάρχουν και περιβαλλοντικά εφέ όπως ομίχλη, ουράνια τόξα, βροχή μετεοριτών. Τέλος έχω μείνει αρκετά εντυπωσιασμένος με την απόσταση θέας που υπάρχει. Τέλος αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στα cutscenes βλέπεις τα αντικείμενα που έχεις φορέσει στον χαρακτήρα και όχι το default skin του κάθε χαρακτήρα.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    To πήρα κι εγώ μετά την πρόσφατη αγορά του New 3DS, κυρίως επειδή η version του Wii που έλιωσα έχει χαλάσει ο δίσκος και ζητάει συνεχώς loading! ¨-/
    3DS Friend Code: 3453 - 9852 - 4479

ninty Regular Grimmtak Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/09/2012
    To παιχνίδι είναι απλά άρρωστο... ίσως το καλύτερο story που έχω δει σε rpg.

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    To τέλειωσα στο Wii πέρσι και φέτος στο 3ds! To λατρεύω!

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Εγώ ακόμα παίζω, πέρασα όμως το σημείο που το είχα αφήσει στο wii. Αργά αλλά σταθερά.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    Στο Wii μου πήρε 185 ώρες για να κάνω όλα τα quests και το Walkthrough!

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Άρα πρέπει να έχω περίπου 150 ώρες ακόμα. αν και το πρώτο κομμάτι μάλλον το πήγα γρήγορα γιατί το είχα ξαναπαιξει.

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

ninty Lover Afnis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/06/2008
    Quests κάνεις? Lvl up?

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις