Σελίδα 135 από 136 ΠρώτοΠρώτο ... 3585125131132133134135136 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1,341 μέχρι 1,350 από 1351

Θέμα: The Xbox Thread

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Altair Εμφάνιση Μηνύματος
    Τέλος το Gears Of War 4.Χωρίς να είναι κακό,με κούρασε και μάλιστα πολύ.Οι μάχες με τα ρομπότ και με τους human sized enemies κομπλέ,κλασσικό Gears που ξέρουμε και αγαπάμε.Κανένα θέμα και με τους Pouncers.Όμως όταν μου βάζεις εχθρούς όπως οι Snatchers και οι Carrions μέσα,σόρι,ξέρω ότι αυξάνει την πρόκληση,αλλά είναι εκνευριστικό.Βέβαια οκ,το παιχνίδι γενικά είναι πολύ πιο εύκολο μιας και η ομάδα σου σε στηρίζει συνέχεια,όμως οι παραπάνω εχθροί με εκνεύρισαν και κάθε φορά που τους συναντούσα σε μάχη έλεγα ωχ όχι πάλι.Το ίδιο ισχύει και για τους εχθρούς που χρησιμοποιούσαν ΟΗΚΟ όπλα όπως το Dropshot.
    Κατά τ'άλλα,ακόμα και όταν οι εχθροί είχαν ασπίδες,γινόντουσαν buffed μέσω των Scions κλπ δεν με ένοιαζε.
    Κατά τ'άλλα,ο τίτλος έχει μέσα μερικές πολύ ωραίες ιδέες,βλέπε το Yank n Stab mechanic,moving covers (σε ένα σημείο μόνο) καθώς και οι wind flares και ο τρόπος με τον οποίο άλλαζε όλες τις δυναμικές.Ας δώσω ένα παράδειγμα εδώ.Φυσάει δυνατός άνεμος,ρίχνεις χειροβομβίδα,δε θα εκραγεί εκεί που θες γιατί φεύγει με τον αέρα,οπότε πρέπει να υπολογίσεις αλλιώς τη χρήση της.Επίσης αν έπαιζες έξυπνα,μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το περιβάλλον υπέρ σου.
    Άλλα πράγματα που μου άρεσαν ήταν τα (λιγοστά βέβαια) set pieces,τα κεφάλαιο προς το τέλος που αλλάζουν την κλίμακα,η ιστορία χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο και ο τεχνικός τομέας.ΑΝ χτίσουν στις καλές ιδέες του τίτλου,μπορούμε να δούμε κάτι εξαιρετικό στο μέλλον.Αν και το 5 μάλλον ξεφεύγει αρκετά.
    Μου πήρε 11 ώρες στο Normal.Καλό είναι,αλλά σίγουρα όχι system seller.
    Και κάτι ακόμα.Αν ήθελα horde mode,θα έπαιζα horde mode.Μην μου βάζετε τέτοια σημεία στο campaign ffs.

Και μιας και είχα τελειώσει πριν κάνα τρίμηνο το Halo 5,ας κάνω μια αντιπαραβολή μεταξύ τους.Το Halo 5,παίζοντάς το,με την εξαίρεση των πολλών Warden fights που οκ καταντούσε κουραστικό,με έκανε να σκέφτομαι "ναι ρε φίλε,αυτό είναι το Halo που ξέρουμε και αγαπάμε".Και το Η5 το έπαιξα σε μία περίοδο με πολύ κακή ψυχολογία.Το G4 το έπαιξα σε μια πολύ καλή για μένα περίοδο και η αλήθεια είναι πως δεν μου έκανε τόση εντύπωση.Δεν είναι κακό,ούτε καν έτσι;Είναι καλό παιχνίδι.Απλά,σε σύγκριση με την αρχική τριλογία,χάνει πολύ.Εν αναμονή του 5 λοιπόν.

ΥΓ το φινάλε για κάποιο λόγο με τσάκισε.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα για το Gears. Οπαδός της σειράς από το πρώτο σε Χ360, το 4 ευτυχώς το πήρα κάτω από 3 ευρώ και έτσι δε γκρινιάζω. Ωστόσο για κάποιο ακατάλυπτο λόγο έχω τρελές προσδοκίες από το 5 που βγαίνει σε ούτε 2 μήνες

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Το 5 κι εγώ το περίμενα σαν τρελός,αλλά μετά από αυτά που είδα στο 4,οι προσδοκίες έπεσαν.Μακάρι να βγω λάθος.Δεν έδειξαν και τίποτα σχετικό στην Ε3,πέρα από cinematics.Και ήμουν fully hyped.Oh well,θα δείξει.

edit:Σειρά έχει το Ryse Son of Rome.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Εμένα από τα Halo μου άρεσε το 4, το 5 δεν το έπαιξα ακόμα.
    Από τα Gears of war έπαιξα τα 1 & 2 μέχρι τώρα, τα υπόλοιπα περιμένουν την σειρά τους. Το 1 ήταν καλύτερο, αλλά δεν με τρέλαναν, multiplayer πιστεύω πως θα είναι καλύτερα, μιας και με κούραζε αυτό με τους εχθρούς που έπρεπε να σκοτώνεις τόσους πολλούς κάθε τόσο.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Το 5 ανώτερο από το 4 ΙΜΟ.
    Ξεκίνησα το Ryse.Είμαι στη μέση περίπου.Για 10 ευρώ που το πήρα,είναι παιχνιδάρα.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    To Ryse Son of Rome είναι πολύ καλό παιχνίδι, θα μπορούσε να ήταν και πολύ καλύτερο και μεγαλύτερο σε διάρκεια.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Χτες έπαιξα 3 πίστες και μου άρεσε πολύ.Τώρα είμαι στην 5η πίστα και αρχίζει και γίνεται βαρετό..Anyway,μιας και είμαι ήδη στη μέση,και δεν είναι μεγάλο,θα το τελειώσω και μετά πάμε για Black Ops 2.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Follower Sir_Teraflop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Παίξτε ashen παιδιά.

Souls lite με εξωγήινη σάλτσα.

Νομίζω ότι ο blackmore θα ενθουσιαστεί μιας και είναι και souls και προσιτό ταυτόχρονα.

- - - Updated - - -

Game Pass Ultimate έβαλε κανείς? Θεωρώ ότι είναι τέλεια προσφορά!
    To Stalking στο internet δεν είναι επάγγελμα. Είναι ψυχασθένεια. Κάποιοι φυσικά τα (Μ)περδεύουν.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Τραγελαφικά πράγματα:

https://www.resetera.com/threads/psa...n-xbox.139752/

Ζοφερό το μέλλον του gaming, με το always online DRM να ξαναμπαίνει από την πίσω πόρτα (!)

Οραματίζονται δις πελάτες μέσω cloud streaming, όταν καλά-καλά δεν μπορούν να αντέξουν ένα spike μερικών εκατομμυρίων που παίζουν locally ένα Campaign.

Τελικά καλά το έλεγε κάποιος το 2014 ότι το XBL ήταν σταθερότερο επί εποχής 360, ενώ τώρα πρέπει ντε και καλά να κάνει report τα πάντα η κονσόλα (κάτι που φυσικά υπερφορτώνει τους servers), χωρίς να υπάρχει (ουσιαστικός) λόγος.
    Το κουαρτέτο της Vλακείας: Σ, Δ, Λ, Γ. Οι τοίχοι έχουν αυτιά... ;) και τα αυτιά έχουν τοίχους!

J&H, booze-induced mood swings™

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012

The Xbox Thread

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Τραγελαφικά πράγματα:

https://www.resetera.com/threads/psa...n-xbox.139752/

Ζοφερό το μέλλον του gaming, με το always online DRM να ξαναμπαίνει από την πίσω πόρτα (!)

Οραματίζονται δις πελάτες μέσω cloud streaming, όταν καλά-καλά δεν μπορούν να αντέξουν ένα spike μερικών εκατομμυρίων που παίζουν locally ένα Campaign.

Τελικά καλά το έλεγε κάποιος το 2014 ότι το XBL ήταν σταθερότερο επί εποχής 360, ενώ τώρα πρέπει ντε και καλά να κάνει report τα πάντα η κονσόλα (κάτι που φυσικά υπερφορτώνει τους servers), χωρίς να υπάρχει (ουσιαστικός) λόγος.
    Που το είδες το Gaming εκτός Ninty για να είναι ζοφερό ; Τα πράγματα είναι ήδη τραγελαφικά με τα παιχνίδια που βγήκαν σε αυτή τη γενιά.... τα παραπάνω είναι κερασάκι στη τούρτα.

Btw εδώ τουλάχιστον παραδέχονται τα χάλια τους. Χωρίς καν να χρησιμοποιείς τις συσκευές τους με το που μπουταρεις ένα σύστημα ξεκινα το ρολόι των MB να γράφει και να στέλνει υλικό εξωθεν. Και ακόμα και αν δεν ακούνε συνεχίζουν να συλλέγουν. Το ερώτημα πλέον είναι αν θες να σε κατασκοπεύουν οι Κινέζοι η οι Αμερικανοί.
    https://arstechnica.com/gadgets/2019...a-skype-audio/

By mistake λέει η Moneysoft
    https://www.vice.com/en_us/article/4...kinect-cortana

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Όλα τα συστήματα / εφαρμογές στέλνουν πληροφορίες, ακόμα και η Nintendo μαζεύει πληροφορίες.
    Η cortana που πήγα να ενεργοποιήσω, μου λέει πως δεν λειτουργεί στα ελληνικά. Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να βγάλεις το ίντερνετ, και να έχει το κεφάλι σου ήσυχο. Α, και κάτι ακόμα, για να σε παρακολουθούν, θα πρέπει να έχει η κονσόλα μικρόφωνο / κάμερα, πράγμα που το βασικό πακέτο δεν έχει.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας