Σελίδα 12 από 190 ΠρώτοΠρώτο ... 289101112131415162262112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 111 μέχρι 120 από 1898
    Δεν γίνεται να έχει BC το PS4 με PS3 για τεχνικούς λόγους. Βασικά και η Χ1/Χ360 συμβατότητα ήταν μια πολύ δύσκολη ιστορία την οποία πολλοί (και εγώ μέσα) θεωρούσαμε απίθανη αλλά η MS κατάφερε ένα μικρό θαύμα και το έκανε. Το να επαναληφθεί η ιστορία με το PS είναι νομίζω εξαιρετικά απίθανο και γιατί αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο και γιατί Sony δεν είναι MS σε ότι έχει να κάνει με το Software.

Από εμπορικής απόψεως τώρα δεν νομίζω να τους χαλάνε τα remake, γιατί ναι μεν έχουν κάποιο κόστος όπως σωστά επισημαίνεις, αλλά από την άλλη τους δίνεται η ευκαιρία να τα πουλήσουν καλύτερα. Για την ακρίβεια τους δίνεται η ευκαιρία να τα ξαναπουλήσουν, γιατί οι παλιές εκδόσεις απλά δεν πουλιούνται πλέον καθόλου.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Νομίζω ότι το θέμα επεξεργαστή δεν είναι τίποτα.Θα μπορούσαν απλά να βάλουν τον Cell μέσα στο PS4,όπως κάνανε στα πρώτα μοντέλα PS3 που είχαν βάλει μέσα την Emotion Engine.Δεν ξέρω,θεωρώ ότι αν ήταν απλά τεχνικό θέμα,θα βγαίνανε να το πούνε.Δε θα έλεγε ο Yoshida ότι "δε θα υπάρξει BC του PS3 στο PS4.Ποτέ".Θα μπορούσε να δώσει λόγους.Τελοσπάντων,όπως και να'χει μικρό το κακό.Νέες κονσόλες πήραμε για νέα παιχνίδια.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Altair Εμφάνιση Μηνύματος
    Νομίζω ότι το θέμα επεξεργαστή δεν είναι τίποτα.Θα μπορούσαν απλά να βάλουν τον Cell μέσα στο PS4,όπως κάνανε στα πρώτα μοντέλα PS3 που είχαν βάλει μέσα την Emotion Engine.Δεν ξέρω,θεωρώ ότι αν ήταν απλά τεχνικό θέμα,θα βγαίνανε να το πούνε.Δε θα έλεγε ο Yoshida ότι "δε θα υπάρξει BC του PS3 στο PS4.Ποτέ".Θα μπορούσε να δώσει λόγους.Τελοσπάντων,όπως και να'χει μικρό το κακό.Νέες κονσόλες πήραμε για νέα παιχνίδια.
    Οι λόγοι είναι πολλοί... Πχ ο Cell παίζει ακόμα και σήμερα να είναι πάνω κάτω στην ίδια τιμή με τον κανονικό επεξεργαστή του PS4, πέρα από το ότι υπάρχουν αναφορές ότι είναι και πιο δυνατός από την CPU του PS4, πράγμα που ποτέ στο παρελθόν δεν είχε γίνει κάτι παρόμοιο.. Πχ αν θυμάμαι καλά, ο επεξεργαστής του PS1 που έδινε την δυνατότητα στο 2 να έχει συμβατότητα προς τα πίσω, στο σύστημα είχε και κάποια άλλη "γελοία" λειτουργία που ούτε που πάει το μυαλό σου.. Πχ για φαντάσου το PS4 να έχει πιο δυνατό επεξεργαστή για να ελέγχει την λειτουργία του Blu-Ray από τον κεντρικό επεξεργαστή του συστήματος... θα γελούσαν και οι πέτρες!
    Και φυσικά μην ξεχνάμε και το "φιάσκο" του PS3 με την Emotion Engine, που μετά έτρεχαν να την βγάλουν για να συμμαζέψουν την τιμή... Ε, αυτά τα λάθη, και σε ένα σύστημα που η SONY ίσως για πρώτη φορά έκανε τόσο πολύ καλή δουλεία στον σχεδιασμό της, θα ήταν τραγικό λάθος.

Όμως πιστεύω ότι και όλη αυτή η ιστορία με τις επανεκδόσεις τίτλων του PS3 στο 4 ήταν κάτι που το είχαν σχεδιάσει από την πρώτη στιγμή για να καλύψουν το κενό των πιο ακριβών αποκλειστικοτήτων ή της πληθώρας νέων τίτλων.
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

@ Altair

Μην υποτιμάς το επιπλέον κόστος που θα συνεπαγόταν μια τέτοια επιλογή το οποίο (πιστεύω ότι) δε θα ήταν καθόλου αμελητέο. Όπως σωστά λες και η ιστορία με την PS2 συμβατότητα δεν περπάτησε και εκτιμώ πως και εκεί το κόστος ήταν ο σημαντικότερος λόγος. Η δικιά μου εκτίμηση λέει πως μετά την ιστορία με την Χ360 συμβατότητα και τον επιθετικό τρόπο που το "πούλησε" η MS, αν η Sony είχε κάποιον λογικά εύκολο τρόπο να δώσει και αυτή PS3 συμβατότητα θα το έκανε με τα 1000. Φυσικά αυτή είναι η εκτίμησή μου και μόνο...

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Υπάρχει επιπλέον το PS Now, που θα μπορούσε εν δυνάμει να καλύψει την ανάγκη του BC. Όχι στην τωρινή του μορφή, αλλά κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον ενδεχομένως να είναι όχι απλά καλή λύση, αλλά και προτιμότερη.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Προτιμότερη από που κι ως που;Στο Playstation Now πληρώνεις,ενώ η Μ$ δεν σου ζητάει να πληρώσεις κάτι.Βάζεις το δισκάκι και παίζεις.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Κάποιος συνδιασμός ενός μεγάλου library με μία καλή τιμή (ενδεχομένως πακέτο με το PS Plus) θα μπορούσε πολύ εύκολα να το κάνει ελκυστικότατο. Συν το ότι σου προσφέρει την άνεση του να έχεις άμεση πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια χωρίς κάποια εγκατάσταση ή αλλαγή δίσκου.

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Μόνο που οι ελληνικές ταχύτητες δεν είναι και ότι καλύτερες για streaming + ότι η συνδρομή δεν καλύπτει όλα τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα.
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Και για αυτό ακριβώς δεν μιλάμε για την τωρινή μορφή της υπηρεσίας και την παρούσα χρονική στιγμή.

Για του λόγου το αληθές, το PS Now δεν είναι καν διαθέσημο στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Φαντάζομαι ότι ακόμα και οι υπάρχουσες υποδομές της Sony ανά τον κόσμο είναι ακόμα σε δοκιμαστική φάση. Αλλά δεν υπάρχει αμφυβολία ότι η επίτευξη μιας μορφής PS3 BC στο PS4 ήταν μεταξύ των βασικών (βραχυπρόθεσμων) στόχων της εξαγοράς του Gaikai.
    Τελευταία επεξεργασία από Ash_Pokemaster; 21-11-2015 στις 03:12

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία