Σελίδα 184 από 219 ΠρώτοΠρώτο ... 84134174180181182183184185186187188194 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1,831 μέχρι 1,840 από 2189
    ninty Regular Sir_Teraflop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα ρατσιστικά λογύδρια μισαλλοδοξίας δεν θα περνάνε στο ντούκου πλέον. Quote (no edit!) και report και ας σε αναλάβουν οι Brave/Glaros.

Τράβα να τα γράψεις αυτά στο γειτονικό forum αν έχεις τα άντερα, όχι εκ του ασφαλούς εδώ μέσα. Ή γιατί όχι και στο Enternity με το TechPriestPS/XS...
    Άντε πάλι...

αν ταυτίστηκες με την γενικότητα που έγραψα πρόβλημα σου.

Όπως και εγώ δεν ταυτίστηκα με την γενικολογία σου περί "Το ότι υπάρχει κόσμος που έχει κόρη/ες".

Unquoted και unedited.

Τα ψυχολογικά σου αλλού. Όχι σε mods. Δεν είναι ψυχολόγοι.

- - - Updated - - -

Όχι ρε φίλε - κανένα game δεν θα μας γίνει μάθημα ζωής. Γιατί τότε δεν είναι game. Έχεις μπερδέψει λίγο τις έννοιες.

Όταν με το καλό κάνεις παιδιά θα καταλάβεις. Μέχρι τότε πάτα report button.
    Τελευταία επεξεργασία από Sir_Teraflop; 26-09-2019 στις 20:53

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Τα δικά σου τα ρατσιστικά λογύδρια που έστελνες κάθε βράδυ στον TechPriest και στο λοιπό Κουαρτέτο της Βλακείας να τα βγάλουμε και αυτά στην φόρα?

Bah...

Εμετός μόνο.

Fix it.

- - - Updated - - -

Ρατσιστικά λογύδρια μισαλλοδοξίας (ποιός πρέπει να αναπαράγεται και ποιός όχι, δηλαδή φιλοσοφία ευγονικής Ναζί) κατόπιν βραδινής οινοποσίας βλέπουμε μόνο από ένα συγκεκριμένο άτομο εδώ μέσα από το 2016, ονόματι TechPriest. Και φυσικά πάντα πέφτει edit.

Σου θυμίζει κάποιον μήπως; Ή οποιαδήποτε ομοιότητα είναι εντελώς συμπτωματική;

- - - Updated - - -

Να πας να τα γράψεις εδώ αυτά που λες:

https://www.enternity.gr/Article/Blo...#comment221283

Μάλλον ο Βασιλάκης έκανε κόρη και δεν κατάλαβε... θες να του τα εξηγήσεις;
    Στο μεταξύ δεν κατάλαβα πως συμπέρανες ότι ήταν hit για τον "Βασιλάκη"....

Ούτε καν.

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Ρε ξέρεις να διαβάζεις ή το παίζεις κινέζος?

Για το άρθρο το μόνο που σχολίασα ήταν ότι ρε φίλε δεν εμπορεύεσαι έτσι τα προσωπικά σου δεδομένα. Έτσι δεν μας έγραφες και εσύ στους 4 βλάκες?

Τι μπούρδες λες?

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Πάλι τα ίδια.
    Play it Loud

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Ναι έχεις δίκιο...

- - - Updated - - -

Ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο για τις οικογένειες και απάντηση δεν πήρα (ούτε θα πάρω φυσικά, είμαι ρεαλιστής). Άλλος το παίζει Κινέζος εδώ και καιρό.

Τώρα τα προσωπικά δεδομένα και οι Google/FB και σία δεν ξέρω τι σχέση έχουν με τα του TLOU. Δεν έχω μπερδέψει κάτι εγώ προσωπικά, εσένα σε έχει μπερδέψει το αλκοόλ (για πολλοστή φορά).

Over and out. Τα sites που ο λόγος σου θα γίνει αντιληπτός τα ξέρεις, εδώ μέσα εκ του ασφαλούς κράζεις οτιδήποτε σχετικό με Sony. Γράψε τα εκεί που μετράνε και φυσικά δέξου και τον αντίλογο.
    Ρε grow up. LGBT Simulator 2020 το αποκάλεσα το LoU εκεί που θα έπρεπε να φοβάμαι τον αντίλογο.

Έλεος πια με το μίσος σου.

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από GLAROS Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάλι τα ίδια.
    Μιλάμε για σχεσάρα....

- - - Updated - - -

Όχι τίποτα άλλο αλλά κάποτε βγάζαμε και υλικό για μελέτη...

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Δεν το έγραψες σε Sony forum όμως, αλλά σε PC forum... το ξέρεις και το ξέρω ότι δεν τολμάς να το γράψεις εκεί μέσα (και δεν εννοώ ότι θα πέσει ban, δεν είναι ResetERA τα ελληνικά fora). Το κρύβεις καλά το stealth hate σου πάντως και το έχεις παραδεχθεί ότι είσαι μέγας χαμαιλέοντας/strategy player.
    Δεν υπάρχει μίσος παρά μόνο απογοήτευση. Όπως επίσης δεν μιλάς για μέλι στην σφηκοφωλιά. Αυτό λέγεται logic όχι κωλώνω.

Και ναι είμαι η γενιά του gamer που έχω παίξει όλα τα παιχνίδια από το trailer τους. Κακό είναι?

FYI: LGBT στοιχεία θα βρεις σε πολλά παιχνίδια πλέον, καλώς ή κακώς δεν το εξετάζω. Ακόμα και στο αγαπημένο σου Gears 5. Δεν έχει μόνο το TLOU2 "strong women", έτσι δεν είναι; Αλλά εσύ βλέπεις μόνο την μια όψη του νομίσματος κλασικά.

Για να τα λέμε όλα και να τα βλέπουμε σφαιρικά. Τα φανμπόγια πάντα θα βλέπουν αυτό που τους συμφέρει.

Δεν τα διαβάζει κανείς, οπότε τσάμπα κόπος. Τα fora (γενικά μιλάω τώρα) είναι σε τροχιά πτώσης και ο κόσμος στρέφεται σε άλλες πηγές (καλύτερες ή χειρότερες, όπως το δει κανείς).
    Δεν υπάρχει κάτι "αγαπημένο" για μένα και σίγουρα το Gears δεν είναι κάτι τέτοιο.

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    ΟΚ, με κάλυψες με το σφηκοφωλιά (ελπίζω να μην σε διαβάζουν εδώ, χαχαχα). Και το Gears το ξέρω ότι δεν είναι το αγαπημένο σου (όπως κανένα shooter), αλλά πολλές φορές έχει γίνει λάβαρο για system warz (όπως και παλαιότερα με την χαζή κόντρα PUBG console exclusive vs Fortnite).

Απογοήτευση υπάρχει από διάφορους, αλλά για διαφορετικούς λόγους και κίνητρα.

Αν ας πούμε δεν ήσουν ποτέ fan του TLOU1, για ποιόν λόγο να απογοητευτείς με το TLOU2 (αν έχει ή δεν έχει MP); Για λόγους concern trolling;

Δηλαδή OK, φαντάσου να βγει ένας πουθενάς να κράζει ξερω γω την Blizzard για το WoW Classic, ενώ δεν ήταν ποτέ fan. Οξύμωρο δεν θα ήταν;

Για το MP θα δείξει τι μέλλει γενέσθαι, μπορεί να έρθει αργότερα σε άλλη μορφή, γιατί τα 2 δισκάκια φαίνονται φουλαρισμένα α λα RDR2.

Το σίγουρο είναι ότι η Sony σε αυτή την φάση δεν ενδιαφέρεται να επενδύσει ιδιαίτερα σε exclusive MP, γιατί την πάει τρένο το PS4 και οι 3rd parties για MP. Δεν ήταν έτσι όμως επί PS3 εποχής με τον ανταγωνισμό από 360 & Live (υπόψιν τότε δεν υπήρχαν καν dedis/Azure, Halo/Gears ήταν p2p και μεσουρανούσαν). Γι' αυτό ξαναλέω: είναι άλλο πράγμα να απογοητευθεί κάποιος που την έζησε την προηγούμενη γενιά στο έπακρο* και να ξενερώνει με την τωρινή μετάλλαξη και άλλο να λέει απλά για να λέει... αντιληπτή η διαφορά πιστεύω.

* https://www.resetera.com/threads/i-m...p-games.34611/

Ρώτα κανά φίλο σου να σου μιλήσει για Warhawk, UC2 MP κλπ. Αγνό ανόθευτο arcadey gameplay που δυστυχώς λείπει (και για μένα το καλύπτει η Nintendo, άλλοι δεν θέλουν Switch ούτε ως δώρο γενεθλίων). Θα μάθεις πολλά, πίστεψε με.

Περί ορέξεως. Νομίζω ήμουν σαφής παραπάνω με το WoW και δεν υπάρχουν περιθώρια παρερμηνείας.
    Αν μιλάς για το PS4forums.gr - μέσες άκρες μου το είπαν στα ίσια. Δεν υπάρχει κάτι να κρύψω. Είμαι ο Vengie και μια χαρά τρώω και τζατζίκι.

Λογικό δεν είναι? Αυτό φυσικά μέχρι να πάρω ps4 όπως και εδώ nintendo σύστημα.

Δεν έχω καταλάβει το naration που θες να περιγράψεις ως περιτύλιγμα μου.

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Πως να αντισταθείς σε αυτό το παιχνίδι παρόλα τα φασωματα που θα πέσουν.... τουλάχιστον προέρχονται από το αντίθετο φίλο όποτε μπορεί και να γουστάρω . Δεν θα αντέξω να βιώσω την σχέση των Joel/Ellie υπό το πρισμα 2 ομόφυλων. Απλά δε γίνεται να δεθείς συναισθηματικά με κάτι τέτοιο. Από τα σημερινά preview ένιωσα σα να βρίσκομαι στον κόσμο του TLOU1..... stealth και scavenger σε ερημωμένα τοπία με την απόλυτη λεπτομέρεια και προσοχή στο design level που λίγα studio μπορούν να δώσουν. Για να δούμε πως θα τα πανε χωρίς τον Bruce Straley (το Uncharted 4 χωρίς την Amy ήταν meh η γραφή του...no fun), ποσό πιο σκοτεινό και story driven θα είναι ....στο Uncharted πάντως τις έχασαν τις ισορροπίες.

Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Αν το PS5 έχει παραπάνω τεραφλόπια, την κόβω την δουλειά ότι θα έχουμε TechPriestPS spawn... γενικά θα έχει ανατροπές η επόμενη γενιά.

Εντάξει, δεν είναι κακό το eye candy/specs, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Αυτοί που επιλέγουν παιχνίδια με βάση τα γραφικά (και μόνο!) μου θυμίζουν αυτούς που επιλέγουν γυναίκα με βάση το πόσο μεγάλα β@@ έχει. Και αυτά είναι σημαντικά, αλλά πρέπει να μετράει το όλο «πακέτο», δεν συμφωνείς; Εγώ αυτής της φιλοσοφίας είμαι.

Το να φορτωθείς κονσόλα που σου είναι αδιάφορα τα παιχνίδια της είναι πέταμα χρημάτων, είναι ένα άχρηστο πλαστικό κουτί. Σαν να παντρευτείς gold digger επειδή σου γυάλισε η... σιλικόνη (pun intended) της.

Και όχι, η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν αγοράζεις πλαστικά κουτιά για να τα έχεις ως «πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων» στο τάδε ή δείνα forum. Αυτό δείχνει μια ανασφάλεια να γίνεις αποδεκτός σε ένα "tribe" και το ξέρεις. Αγοράζεις μόνο αν γουστάρεις κάποια παιχνίδια της που δεν θα τα βρεις αλλού. Αν δεν έχεις καθόλου ενδιαφέρον για κονσόλες και προτιμάς τα PC, τότε ούτε τα εξειδικευμένα fora τους έχουν κάποιο νόημα. Γενικά δεν είναι καιροί για πέταμα χρημάτων.

Εγώ ήμουν πάντα θαυμαστής της σιλικόνης. Tou hardware πως το λένε.

Έπαιζα παιχνίδι π.χ. στο PS1 και μέσα μου σκεφτόμουν πάντα τον MIPS που έτρεχε το παιχνίδι. Στην διαδικασία χανόμουν μεταξύ των σκέψεων μου και το ίδιο το παιχνίδι. Άπειρα παραδείγματα μετά..

Πως να το κάνουμε το "αψέντι" μου ήταν πάντα το hardware.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας