Σελίδα 188 από 219 ΠρώτοΠρώτο ... 88138178184185186187188189190191192198 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1,871 μέχρι 1,880 από 2188
    ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το hardware αλλά το τί κάνουν οι devs.
    Τα τελευταία χρόνια ελάχιστοι devs ενδιαφέρονται για "δεύτερα" features (s/w & h/w) που θα δώσουν μια έξτρα ποιότητα στο παιχνίδι τους αν χρειάζεται έξτρα χρόνος ανάπτυξης.
    Κυρίως ενδιαφέρονται για features που θα τους λύσουν τα χέρια ή θα κάνουν τον χρόνο ανάπτυξης μικρότερο.

Ποιός λοιπόν θα αξιοποιήσει αυτό το νέο δονητή;
    Η Ν τόσο καιρό πού το αξιοποίησε σε ένα σύστημα που πουλάει σαν τρελό (παιχνίδια);
    (ας πούμε στο 1-2 switch, άλλο; )

Για να δούμε βέβαια και την sony που έχει και μεγαλύτερη επιρροή στους 3rd parties τί θα κάνει.

Μου έκανε εντύπωση που θεωρήσανε σημαντικό να γράψουν για την δόνηση.
    Δεν αναφέρουν motion controls, VR, ...

Αλλά είναι νωρίς, μην προτρέχουμε τόσο.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Στην Nintendo το πρόβλημα είναι η ίδια η Nintendo, αυτό που λες, ήταν και ένα από τα βασικά προβλήματα του Wii U, που δεν εκμεταλλευτικέ κανένας (ούτε η Nintendo φυσικά), το gamepad.
    Η Sony αντίθετα, μπορεί να μην κυνηγάει το motion / gyro control, όμως υπάρχουν σαν δυνατότητες στα DualShock, και τα εκμεταλλεύτηκε και όπως πρέπει με κατάλληλα software.
    Για το vr, από όσο έχω διαβάσει παλιότερα, θα υπάρχει στο 5, και θα υπάρξει και νέο psvr με καλύτερα χαρακτηρίστηκα.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Άντε να δούμε, αλλά αργούμε.
    Ήθελα Μάρτιο να έχουμε next-gen (efficient) RTX ON και next-gen VR απο μεγάλη κονσόλα για να μπουν στο παιχνίδι πολλοί μεγάλοι developers.
    Απογοητεύτηκα που η επόμενη γενιά κονσόλας θα είναι σε 1+ χρόνο.

Μέχρι τότε, πάλι εμείς (πισάδες) θα βγάζουμε το φίδι απο την τρύπα (και τα λεφτά απο την τσέπη).

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Σκέφτομαι να πάρω δίσκο ssd 128GB (όσο χρειάζεται δηλαδή), και να τον έχω μόνο για να παίζω παιχνίδια.
    Δηλαδή θα πηγαίνει από την μια κονσόλα στην άλλη (Xbox one/ps4), format, πέρασμα παιχνιδιού, σβήσιμο παιχνιδιού κλπ.
    Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτό μπορεί να γίνει ή αν τα παίξει ο δίσκος από τέτοια χρήση ?

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Πόσο συχνά ;
    Θες για επένδυση 20ετίας ;

Ο παλιός μου SSD 840 Evo 256GB (μετράει 14.8ΤΒ εγγραφές) είναι θεωρητικά η χειρότερη τεχνολογία σε αντοχή (TLC).
    Κάνω ακριβώς αυτό που λες εσύ , απλά μόνο για pc games. Σβήνω/γράφω το κύριο βαρύ παιχνίδι που θα παίζω τον μήνα.
    Παίζει να τον έχω 4+ χρόνια. Δεν θυμάμαι καν.

Εάν δε, γράφεις παιχνίδια 40GB, την 1η φορά θα γράψει στην αρχή, την δεύτερη στη μέση την τρίτη στο τέλος.
    Οπότε 3*40 = 1 πλήρη εγγραφή.
    (αυτόματα γίνονται αυτά απο το firmware)

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Να, και εγώ κάπως έτσι θέλω να το έχω, για 1-2 παιχνίδια που θα παίζω το μήνα, απλά επειδή όταν θα πηγαίνει από την μια κονσόλα στην άλλη, αναγκαστικά θα πρέπει να γίνεται format, λίγο αυτό φοβάμαι.
    Γενικά τι κερδίζεις από αυτό, μόνο στο loading ή και σε κάτι άλλο μέσα και στο gameplay?

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Έκανα παραγγελία αυτό το δίσκο, είναι σε προσφορά 80 ευρώ.
    Εξ. σκληρός δίσκος Western Digital My Passport Go SSD 500GΒ USB 3.0 Μπλε
    https://www.public.gr/product/eks-sk...rod10062927pp/

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Ήρθε ο ssd, το έβαλα στο ps4 και έπαιξα το NieR, δεν υπήρχε σημαντική διαφορά, αλλά από ότι είδα στο internet είναι ανάλογα το παιχνίδι, και γενικά το ps4 είναι αρκετά γρήγορο μηχάνημα.

Όποτε τον σύνδεσα στο xbox one, και έπαιξα assassin's creed origins, εκεί είδα την διαφορά, το Xbox one είναι χελώνα, και με τον ssd απλά έγινε άλλο μηχάνημα, το παιχνίδι ακόμα και στο gameplay βλέπεις την διαφορά.

ninty Regular Sir_Teraflop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά.
    Τελευταία επεξεργασία από Sir_Teraflop; 02-11-2019 στις 12:07

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    GTA online παίζει κανείς;

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις