Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 15 από 15
    ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    "Released in 1989, Super Mario Land was a launch title for Nintendo's groundbreaking Game Boy. It would go on to sell more than 18 million copies in its lifetime and play a critical role in the breakout success of Game Boy."

Αυτό τα λέει όλα νομίζω... μιλάμε για μια εποχή που υπήρχε ακόμα η ΕΣΣΔ. Πολλοί ενδεχομένως να ήταν αγέννητοι τότε. Νιώθεις λες κι έχει περάσει ένας αιώνας από τότε (για τα τεχνολογικά δεδομένα όντως έχει περάσει ένας αιώνας).

Για τα δεδομένα του 1989 δεν νομίζω να ήταν τόσο κακό παιχνίδι... εκτός κι αν η Nintendo έπιασε κορόιδα 18 εκατομμύρια άτομα.

ninty Regular Anoroah Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/11/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από takeshi Εμφάνιση Μηνύματος
    Σχολιάζω τις χαοτικές διαφορές στα γραφικά και στον χειρισμό, αλλά υπογραμμίζω ότι αυτό που με πείραξε ήταν ότι το Super Mario Land δεν θύμιζε παιχνίδι Super Mario. Και επαναλαβάνω: "it takes more than a mustache, a few platforms and a princess to make a Mario game." Δεν ξέρω πόσο πιο ξεκάθαρα μπορώ να σας το πω.
    Πως γίνεται το πρώτο Super Mario να μην θυμίζει Super Mario;
    Τότε και το Super Mario του NES δεν θυμίζει Super Mario.
    Και πιστεύω είναι εύκολο να καταλάβουμε ότι αυτά τα δύο μοιάζουν αρκετά.
    Τελευταία επεξεργασία από Anoroah; 16-02-2015 στις 01:29

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Θα συμφωνήσω με κάτι που είπε ο Anoroah,ότι όταν τα μόνα παιχνίδια που έχεις δει είναι τα φορητά της Tiger καθώς και τίτλοι του Atari πχ,το να δεις το Super Mario Land θα σου φανεί σαν παιχνιδάρα.Προσωπικά μιλώντας,το Super Mario Land είναι το πρώτο παιχνίδι που με έκανε να κολλήσω μαζί του,το πρώτο παιχνίδι που αγάπησα,και το παιχνίδι που με έκανε να θέλω να ασχοληθώ με videogames,διότι οτιδήποτε άλλο μέχρι πριν από αυτό,απλά μου φαινόταν βαρετό.Παίζοντας το ξανά εν έτει 2010 και αφού έχουν περάσει από τα χέρια μου τα Super Mario Land 2 & Wario Land ναι,μου φάνηκε κάπως παλιό και ξεπερασμένο,όπως ακριβώς μου φαίνεται και το Super Mario Bros του NES.Αυτό δεν πάει να πει πως κάποιο από τα προαναφερθέντα παιχνίδια δεν είναι καλό.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

johnny19818
    Guest
    Έχω δει και έχω δει, αλλά και αυτό εδώ ξεπερνάει κάθε φαντασία. Πως ένα παιχνίδι δε θυμίζει Mario όταν ο πρωταγωνιστής λέγεται Mario, όταν παίρνει ένα power up γίνεται Super Mario, οι εχθροί του είναι μανιτάρια, χελώνες βόμβες κτλ και σκοπός είναι να σώσει την πριγκίπισσα Daisy. Μήπως τόσα χρόνια παίζαμε Double Dragon? Κι αν εννοεί ο takeshi ότι δε θυμίζει τα σημερινά Mario, χαίρω πολύ! Γιατί μήπως το πρώτο VW Golf θυμίζει σε τίποτα το σημερινό. Όπως αναφέρθηκε, τότε και το Super Mario Bros δεν είναι Mario. Εγώ πάλι θα έλεγα ότι το SMB2 στο NES δεν είναι Mario και όντως δεν είναι καθώς είναι "κόπια" από ένα άλλο Ιαπωνικό παιχνίδι (μου διαφεύγει το όνομα τώρα) με χαρακτήρες Mario. Και φυσικά το SML3 στο GB αφού δεν υπάρχει καν Mario αλλά Wario.

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Το super mario land ηταν το πρωτο μου videogame ever μαζι με το gameboy που αγορασα πριν απο 17 χρονια. Ειναι δεδομενο οτι το λατρευω. Ισχυει ομως οτι δε θυμιζει "mario" με τα δεδομένα της main series. Ειναι απολυτα λογικο κατι τετοιο μιας και το παιχνιδι δε φτιαχτηκε απο τον Miyamoto αλλά από το δημιουργο του game boy Gunpei Yokoi.
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία