Σελίδα 2 από 48 ΠρώτοΠρώτο 12345612 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 473
    ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Στη συγκεκριμένη περιπτωση με το pc δεν έλεγε γνώμη αλλά έβγαζε κόμπλεξ και εκραζε μια ολόκληρη πλατφόρμα για ενα παιχνίδι. Όταν του ζήτησα να μας πει και για το fallout4 και να μηδενίσει εξίσου το console gaming έσβησε μηνύματα και με μπλόκαρε χωρίς ούτε να τον βρισω ουτε τίποτα.

Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έγινε μεταξύ σας και να σου πω την αλήθεια δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία...

Προσωπικά όμως με χάνεις, όταν μιλάς για μ...κιες και μπούρδες (sorry, δικές σου εκφράσεις), τη στιγμή μάλιστα που δεν είναι καν εδώ να υπερασπιστεί τη δουλειά του. Αν μιλούσε κάποιος για σένα με αντίστοιχες εκφράσεις θα το θεωρούσες ανεκτό ή θα ήταν λόγος για flaming; Το θέμα δεν είναι η διαφωνία. Όπως έγραψα πριν και όπως σου λέει και ο Δημήτρης και εμείς διαφωνούσαμε συχνά.

Το θέμα είναι ο τρόπος. Όταν κάποιος αφιερώνει κόπο, χρόνο και ενδεχομένως χρήμα για να παράξει κάτι που ΙΣΩΣ αρέσει και σε άλλους (δεν είναι και υποχρεωτικό), χωρίς πρακτικό όφελος για τον ίδιο, νομίζω πως το ελάχιστο που έχουμε να κάνουμε είναι να σεβόμαστε την προσπάθεια του. Αν νομίζω πως αξίζει είμαι εκεί και συμμετέχω, αν όχι απλά την κάνω.

Έλα λίγο στη θέση του και θα δεις τι εννοώ. Αφιερώνεις ώρες και ώρες δουλειάς (σίγουρα βγαίνουν αρκετά 8-ωρα) για να βγάλεις κάποια βίντεο μόνο και μόνο για να το μοιραστείς με τους φίλους σου. Και αντί για μια αναγνώριση ή έστω μια παραγωγική κουβέντα πάνω στα θέματα που θίγεις, έρχεσαι αντιμέτωπος με επιθέσεις bullying από το κάθε κακομοίρη που δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα στη ζωή του, που έχει μάθει να τα βρίσκει όλα έτοιμα και τσάμπα και που φυσικά έχει την απαίτηση να μη διαφωνεί ποτέ κανένας με την αποψάρα του. Τονίζω πως δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά γενικά στο φαινόμενο το οποίο είμαι σίγουρος πως και εσύ έχεις δει ότι υπάρχει.

Γιατί μετά να έχει το κουράγιο να συνεχίζει ή έστω να ανέχεται επιθετικές συμπεριφορές; Ακόμα και να αντέδρασε υπερβολικά μαζί σου δε λέει πολλά πράγματα τη στιγμή που βάλλεται και μάλιστα άγρια από τους υπόλοιπους. Και το "στο καλό" που λες εμένα δεν μου λέει τίποτα. Γιατί ρε φίλε εσένα μπορεί να μη σου λέει κάτι και δικαίωμα σου. Αλλά εμένα θα μου λείψει. Και όπως θα λείψει σε εμένα θα λείψει και από αρκετούς άλλους. Με τη δικιά σου λογική πρέπει να μπαίνουμε όλοι σε όσα ελληνικά κανάλια δεν μας αρέσουμε να τους ρίχνουμε ένα βρίσιμο και όποιος μείνει στο τέλος (δεν είναι και πολλά έτσι και αλλιώς).

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Vasili pap απλα η γνώμη μου είναι και πραγματικά δε με ενδιαφέρει αν σου λέει κάτι εσένα ή στον οποιονδήποτε και το οτι δεν είναι εδω παλι δε μου λέει κάτι μιας και όταν ηταν εκεί (fb) για να απαντήσει προτίμησε να μου μπαναρει τον σχολιασμό αντί να κάτσει και να απαντήσει οποτε και εδώ να ηταν το ίδιο θα έκανε. Δικαίωμά σας να θεωρειτε πολύ καλά αυτά που λέει και γράφει και δικαίωμα δικό μου να τα θεωρώ οτι να'ναι.Παλιά τον παρακολουθουσα αλλά όταν το έριξε στην κλαψα και στο hating έπαψε να με ενδιαφέρει. Το οτι μου μπαναρε και τα σχόλια ηταν το κερασάκι στην τούρτα. Μπορεί πολλοί να ηταν άδικοι μαζί του αλλά εγώ δεν εκανα ποτέ κάτι που να τον προσβάλει ώστε να ξηγηθει έτσι.

Επιμένεις να στέκεσαι στη προσωπική σου ιστορία για την οποία δεν μπορώ και δε θα μπορούσα να έχω γνώμη. Μπορεί και να έχεις δίκιο, αλλά αυτό μικρή σημασία έχει (κατά τη γνώμη μου πάντα), σε σχέση με το θέμα που συζητάμε που είναι το κλείσιμο του καναλιού επειδή δεχόταν επίθεση από χούλιγκανς του διαδικτύου.

Εσύ για να καταλάβω είσαι υπέρ ή κατά αναλόγων πρακτικών; Γιατί αν όπως υποθέτω είσαι κατά, στο φινάλε δεν διαφωνούμε και τόσο.
    Τελευταία επεξεργασία από vassilis_pap; 15-11-2015 στις 16:38

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Εγω τους διαδικτυακους hooligans τους θεωρω αδερφες.Ξερω ατομα που μεσω του νετ δειχνουν αγριοι και αν τους δεις απο κοντα θα γελας.Στο fb ειχα κραξει καποιους σε ενα κλειστο γκρουπ επειδη τον στολιζαν με ασχημους χαρακτηρισμους τον Βασιλη.Καταλαβαινεις οτι ειμαι καθετα εναντια σε τετοιες πρακτικες.Το θεμα ειναι οτι ο τυπος με τη συμπεριφορα του στο τελος καταφερε να εκνευρισει και ατομα που τον παρακολουθουσαν οπως εγω.Απλα δε θα μου λειψει μιας και το ειχε χασει το θεμα (για μενα παντα).Για το buling που ετρωγε απο τα ηλιθια ειμαι μαζι του.

ninty Regular Anoroah Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/11/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gkalas Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγω τους διαδικτυακους hooligans τους θεωρω αδερφες.Ξερω ατομα που μεσω του νετ δειχνουν αγριοι και αν τους δεις απο κοντα θα γελας.Στο fb ειχα κραξει καποιους σε ενα κλειστο γκρουπ επειδη τον στολιζαν με ασχημους χαρακτηρισμους τον Βασιλη.Καταλαβαινεις οτι ειμαι καθετα εναντια σε τετοιες πρακτικες.Το θεμα ειναι οτι ο τυπος με τη συμπεριφορα του στο τελος καταφερε να εκνευρισει και ατομα που τον παρακολουθουσαν οπως εγω.Απλα δε θα μου λειψει μιας και το ειχε χασει το θεμα (για μενα παντα).Για το buling που ετρωγε απο τα ηλιθια ειμαι μαζι του.
    Πραγματικά δεν ξέρω αν έσβησε τα σχόλια σου άδικα ή δίκαια απλά λάβε υπ όψιν σου ότι όταν έχεις να κάνεις moderate τόσα πολλά σχόλια και μάλιστα υβριστικά αναγκαστικά θα εξαντλήσεις την αυστηρότητα σου και φυσικά θα κάνεις και κάποια λάθη. Είμαι σίγουρος πως αν το συζητούσες μαζί του σε μια πιο χαλαρή φάση δεν θα είχες θέμα. Πάντως οι χαρακτηρισμοί που χρησιμοποίησες στα τελευταία σου σχόλια δεν ήταν και οι καλήτεροι.

Συμφωνώ με αυτά που λες, απλά αυτό το "αδερφές" στο λαιμό μου κάθεται. Ξέρω, είναι μεταφορική η έννοια, δείχνοντας ότι κάποιος είναι δειλός, αλλά κακώς το κάνει αυτό και το θεωρώ προσβλητικό, είτε η αναφορά είναι για κάποιον δειλό, είτε για κάποιον ομοφυλόφιλο (απ' όπου και πηγάζει η έννοια της λέξης και καλά ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι δειλοί).

Άσχετο με το ποστ σου, απλά κάποιες εκφράσεις τέτοιες είναι που εν μέρει μας κρατάνε πίσω. Κατά τα άλλα συνεχίζουμε

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Κολλησατε στο "ηλιθιότητα";Οκ έγραφε ασυναρτητα πραγματα.Δεν έγραψα κάτι άλλο που να τον προσβάλει.

Edit: Dimpap βγάλε το αδερφές, βάλε δειλοί και κότες. Με δικασατε
    Τελευταία επεξεργασία από gkalas; 15-11-2015 στις 17:08

Κολλησατε στο "ηλιθιότητα";Οκ έγραφε ασυναρτητα πραγματα.Δεν έγραψα κάτι άλλο που να τον προσβάλει.

Σταμάτα μωρέ που σε δικάσαμε. Όσο πιο ωραία μπορούσα το είπα, δε σχολίασα για όσα λες για τον superetroid, η άποψή σου είναι αυτή. Η λέξη με πείραξε, ήμουν σαφής. 😀

ninty Regular Anoroah Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/11/2013

Δεν δίκασα κανέναν, κριτική έκανα ;)

Παρόμοια Θέματα

1. Παιχνίδια που μας έχουν "στοιχειώσει".
    Από Altair στο forum Παιχνίδια πέρα από τη Nintendo
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 08-10-2017, 00:02

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία