Σελίδα 1 από 48 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 473
    ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013

"Superetroid" @ YouTube

Το κανάλι του Βασίλη-Superetroid (μέλος και στο ninty) έκλεισε και η Ελληνική Youtube κοινότητα έγινε φτωχότερη.

Μεταφέρω από τη σελίδα "Superetroid For Ever" στο facebook την ανακοίνωση του Βασίλη:

Οσοι το βλεπετε αυτό κάντε το Prt Scr... Είναι το τελευταίο posτ Superetroid. Μπορεί οταν ηρεμήσουν τα πράγματα να κάνω ένα βίντεο και να εξηγώ αναλυτικότερα τους λόγους.

Επιγραμματικά θέλω να καταλάβετε οτι κουράστηκα να αντιμετωπίζω τετοιες καταστάσεις συνέχεια. Χυδαιότητες βρισιές προσβολές...Χωρίς πραγματικό λόγο. Σήμερα επειδή ειπα οτι το fallout εχει χάλια γραφικά...αυριο γιατι θα πώ οτι ο ηλιος ανατέλει. Ετσι είναι όμως το internet.Δεν υπάρχει λογική. Σήμερα ήταν αυτή η παρέα , αύριο θα είναι άλλοι...

Δεν θα σώσω τον κόσμο. Let it burn. Μην τους στοχοποιησετε...Πολλοι μπορει να το έχουν μετανιώσει, κάποιοι θα το χαίρονται...Μας χάλασαν την παρέα...Τα κατάφεραν...Μπαγάσιδες αντε...ολο το ιντερνετ δικό σας...Ούτε μια γωνιά για κάτι διαφορετικό. Για κάτι αυθεντικό.

Σε αυτά τα 5 χρόνια ζήσαμε πολλά. Κάποιοι είμαστε μαζί απο την αρχή...Που πάλευα με 10 νοματέους...Έκανα και λάθη είπα και χαζομάρες αλλα να είστε σίγουροι οτι αυτό που βλέπατε και ακούγατε απο εμένα ήταν αληθινό. Δεν υπολογισα ουτε εταιρείες ούτε με ποιο τρόπο θα γινω το No1 κανάλι.Εκανα εις γνωση μου τα παντα για να μην γίνω. Τα έβαλα με όλους. Δεν υπάρχει εταιρεία βα την εχει βγάλει λάδι.... Μεγάλωσε το κανάλι αργά...σχεδον στομα με στόμα...Σε κάποια φάση γιγαντώθηκε...Έκανα πολλα...τα περισσότερα τα αντέγραψαν πολλοί και αυτό το χαίρομαι..Σε γενικές γραμές νομίζω οτι πήγα το Ελληνικό youtube βήματα μπροστά. Δεν θα σταματήσω να είμαι περήφανος για αυτό.

Απο ένα σημείο και μετά όμως το κανάλι και τα σχόλια έγιναν τοσα πολλά που ηταν αδύνατο να τα παρακολουθήσω.

Και δυστυχώς για να μείνει το κανάλι στο επίπεδο που ήθελα έπρεπε να τα παρακολουθώ. Αυτό απαιτεί πολύ χρόνο. Οταν ηρθε η κορούλα μου στον κόσμο έκανα ένα μεγάλο διάλειμα. Μετά απο κάποιους μήνες και αφού προσαρμοστήκαμε...αφαιρούσ πολύτιμο χρόνο απο την οικογενειά μου την δουλειά μου η και την προσωπική μου ξεκούραση προκειμένου να κάνω ένα βίντεο. Οχι φυσικά πως δεν το ήθελα...Κάθε άλλο...Το έκανα πρώτα για μένα αλλα και για εσάς...Γιατί για κάθε ένα ανθρωποιδές είχα άλλους 50 εξαιρετικούς φίλους στο κανάλι. Πήρα και μετρα, κατεβασα τα μισα και παραπάνω βίντεο για να υπάρχει έλεγχος στα σχόλια.

Νομίζω όμως οτι σήμερα και με αφορμή ολους αυτούς τους ''ωραίους '' τύπους ξεχυλισε το ποτήρι.

Δεν έχω το χρόνο να ανταλλάσω απόψεις που στην κανονική ζωή δεν θα χάλαγα σάλιο ούτε να τους φτύσω. Και όμως σήμερα δεν έκανα άλλη δουλειά. Αυτό δεν μπορώ να το ξαναεπιτρέψω.

Ολα τα καλά έχουν ένα τέλος...Κάποτε θα τελείωνε... Ας είναι τώρα.

Ποιο είναι το νόημα να κάνεις εχθρούς απο το πουθενά; Ποιο είναι το νόημα να είναι εχθρός ο χ κίτσος επειδή διαφνούμε για ένα παιχνίδι...
    Γελείο που το γράφω κιόλας...Ετσι είναι...Ολη η gaming κοινότητα ενα μεγάλο VS.

PC vs Consoles
    sega vs nintendo
    sony Vs MS
    καναλι ενα VS κανάλι 2
    youtuber VS youtuber

Αυτό κύριοι λέγετε χάλι...

Σε αυτό το χάλι γυρίζω πλάτη. Και φεύγω περήφανος πρίν γίνω και εγώ μία απο τα ίδια και ξεκατινιαζομαι όλη μέρα για παιχνίδια.
    Κρατάω λοιπόν τα καλά, παιδιά και φίλους διαμάντια που γνώρισα εδώ και σας χαιρετώ λέγοντας ένα μεγάλο ευχαριστώ.
    Πέρα απο την σελίδα στο FB θα κατεβει και το youtube.

Θα αφήσω όμως ανοιχτό το twitch σε περίπτωση που αυτοί που πρέπει θέλουμε να τα πούμε να βρισκόμαστε εκεί.
    Είτε για κανα παιχνιδάκι είτε για κανα live vlog...Oi περισσότεροι με εχετε add Στο PSΝ(vtser) και στο live (saturnT78)
    To παρόν post θα μείνει λίγη ώρα προκειμενου να ενημερωθούν όλοι οι φίλοι.

Μετά τραβάμε την πρίζα και πάμε για άλλα...
    Να είστε σίγουροι ομως οτι θα τα ξαναπούμε...
    Μέχρι τότε όπως λέω και στα βίντεο...
    ''Να περνάτε καλα''
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 27-06-2017 στις 23:29 Αιτιολογία: title
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

Ωωωω ρε φίλε... Μαλακία... Τον Βασίλη τον ξέρω αρκετό καιρό, έχει πει την άποψή και πολλές φορές σε NinCast, είχε πάντα σοβαρή γνώμη και άποψη για τη βιομηχανία και πάντα μα πάντα απολάμβανα τα βιντεάκια του γιατί, όπως λέει και ο ίδιος, ήταν αυθεντικός! Και αυτό με έκανε να χαίρομαι που τον έβλεπα! Δυστυχώς είναι και άνθρωπος ο Βασίλης και δεν έμεινε ασυγκίνητος από την αηδία που επικρατεί στο internet. Αν το να κλείσει το κανάλι του φέρει προσωπική ηρεμία, τότε στηρίζω 100% αυτή του την κίνηση. Με στενοχωρεί, αλλά τον καταλαβαίνω απόλυτα.

SUPERETROID FOR THE WIN!

Ότι ακριβώς λέει ο Δημήτρης. Δεν τον ήξερα προσωπικά, μόνο οι κάποιες σύντομες κουβέντες που είχαμε στα Nincast. Εκτιμούσα όμως τη δουλειά του και τον παρακολουθούσα ακόμα και όταν διαφωνούσα 100% (πράγμα που δεν ήταν σπάνιο) γιατί πράγματι ήταν αυθεντικός και κουβαλούσε τη τρέλα των παλιών ραδιοπειρατών (οι μεγαλύτεροι και ο ίδιος ο Βασίλης σίγουρα καταλαβαίνουν τι λέω). Τη τρέλα δηλαδή του γνήσιου ερασιτέχνη που κάνει ότι κάνει επειδή γουστάρει χωρίς να περιμένει υποχρεωτικά κέρδη...

Από την απείρως μικρότερη μου ενασχόληση εδώ στο Ninty καταλαβαίνω πόσο σκληρό μπορεί να γίνει αυτό, ειδικά όταν αφιερώνεις άπειρο χρόνο κόπο και (ίσως) χρήμα όπως ο Βασίλης και καταλαβαίνω απόλυτα την απόφασή του. Δεν χαίρομαι γιατί χάνω έναν από τους αγαπημένους μου youtuber αλλά το καταλαβαίνω και νομίζω πως κάνει το σωστό για τον ίδιο και την οικογένεια του.

Βασίλη να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε για ότι έκανες μέχρι σήμερα και αν δε βαριέσαι πέρνα που και που από εδώ να λες κανά γεια...

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Aν δεν παρακολουθούσα την εν λόγω εκπομπή, μπορώ να πω τούλαχιστον ότι ήταν από τις ελάχιστες αξιοπρεπές προσπάθειες στην ελληνική Youtube σκηνή για gaming.

Πάντως το βρίσκω λίγο χαζό να κλείνει κοτσάμ κανάλι στο Youtube με τόσους οπαδούς εξαιτίας μερικών ανεγκέφαλων. Θα μπορούσε άνετα να απενεροποίησει τα σχόλια. Αλλά επειδή δεν υπάρχει η ίδια επιλογή στο Facebook, καλά έκανε που έσβησε την Facebook σελίδα του αν είναι να τον βομβαρδίζουν με μηνύματα μίσους και να του κάνουν τα νεύρα τσατάλια επειδή "τόλμησε να θίξει την αγαπημένη τους παιχνιδάρα". Οκ, ούτε κι εγώ συμφωνούσα με ορισμένες απόψεις του Superetroid αλλά τις σεβόμουν επειδή δεν προσπαθούσε να στις επιβάλει με τον άερα του "είμαι κι ο πρώτος και γαμάω κι όλοι οι υπόλοιποι είστε τρόμπες".

Μια πολύ σωστή ατάκα που είχε πει σ' ένα από τα επεισόδιά του ήταν η εξής (στο περίπου, δεν θυμάμαι τα ακριβές λόγια):
    "H ελληνική Youtube σκηνή είναι μια μικρογραφία της ελληνικής κοινωνίας: οι φελλοί και τα σκατά επιπλέουν."
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 12-11-2015 στις 03:00

ninty Regular Ajax87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/09/2011
    Κριμα ρε γαμωτο! Τον παρακολουθουσα αρκετα αν και δεν συμμετειχα στα σχολια και στις συζητησεις.

Να ναι καλα το παιδι σε οτι κανει , οταν και αν του ερθει παλι η ορεξη εδω θα ειμαστε
    Τελευταία επεξεργασία από Ajax87; 12-11-2015 στις 16:11
    Wii U Miiverse : Ajax87

ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2013
    ηταν ο μοναδικος που εβλεπα στο σωληνα απο τους ελληνες.ελπιζω να ανεβασει συντομα βιντεο.
    αν και δεν συμφωνω το να κλεισει το καναλι για λιγους βλακες ειναι λυση ελπιζω να ηρεμησει και να τι ξανασκεφτει.
    Βασιλη αυτοι που σε παρακολουθουμε ειμαστε πολλοι περισοτεροι απο τους βλακες.περιμενουμε συντομα βιντεο

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Ο φίλος τώρα τελευταια είχε αναλωθει μονο στη γκρίνια. Εμένα μου αφαίρεσε στο fb τη δυνατότητα να ποσταρω στη σελίδα επειδή τον ρωταγα για κάποιες μπούρδες που έλεγε και δεν ήθελε να απαντήσει.

ninty Regular Anoroah Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/11/2013
    Από τους καλύτερους στο youtube. Κρίμα 10 δεκάχρονα και 20 μ%$#@%$ες να χαλάνε την διάθεση όλων μας με την αποψάρα τους και την βλακεία τους.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Και αυτός μαλακιες έλεγε.Στη μιρλα το είχε ρίξει και στο pc hating επειδή το arkham knight βγήκε broken.Στο καλό αν δεν αντέχει την κριτική.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gkalas Εμφάνιση Μηνύματος
    Και αυτός μαλακιες έλεγε.Στη μιρλα το είχε ρίξει και στο pc hating επειδή το arkham knight βγήκε broken.Στο καλό αν δεν αντέχει την κριτική.
    Την άποψή του όμως λέει ο άνθρωπος. Δε στην επιβάλλει. Δεν είναι επαγγελματίας reviewer. Παίζει παιχνίδια και λέει την άποψή του. Και έλεγε πραγματικά τη γνώμη του, χωρίς να παίζει τίποτα κρυφό από πίσω. Δεν καταλαβαίνω καν γιατί να μπει στον κόπο κάποιος να έρθει σε αντιπαράθεση με μια τέτοια αγνή άποψη. Διαφωνείς; Οκ, κι εγώ διαφωνούσα με πάρα πολλά, αλλά δεν είμαστε όλοι ίδιοι, λογικό είναι. Το να αναγκάσεις έναν άνθρωπο που άνοιγε την κάμερά του και έλεγε την άποψή του για τα παιχνίδια που παίζει, απλά για να τη μεταφέρει σε όσους τον παρακολουθούμε είναι μεγάλη κακομοιριά θεωρώ. Αλλά έτσι είναι το ίντερνετ. Νομίζει ότι μιλάει σε τοίχο χωρίς αισθήματα. Εύγε.

Παρόμοια Θέματα

1. Παιχνίδια που μας έχουν "στοιχειώσει".
    Από Altair στο forum Παιχνίδια πέρα από τη Nintendo
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 08-10-2017, 00:02

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία