Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 18
    ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2015

Προβλημα με το Nintendo E-Shop.

Παιδια εχω μια καρτα Visa Pre-Paid απο Eurobank και προσπαθησα να βαλω λεφτα στο E-Shop αλλα με βγαζει error 107-7512 και οτι αυτη η καρτα δεν μπορει να χρησιμοποιηθει, εβαλα ολα τα στοιχεια σωστα και η καρτα δεν εχει ληξει, εσεις εχετε τετοιο προβλημα? Μηπως δεν με αφηνει λογω Capital Control?

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από albertwesker Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδια εχω μια καρτα Visa Pre-Paid απο Eurobank και προσπαθησα να βαλω λεφτα στο E-Shop αλλα με βγαζει error 107-7512 και οτι αυτη η καρτα δεν μπορει να χρησιμοποιηθει, εβαλα ολα τα στοιχεια σωστα και η καρτα δεν εχει ληξει, εσεις εχετε τετοιο προβλημα? Μηπως δεν με αφηνει λογω Capital Control?
    Κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει θέμα, τσέκαρέ τα όλα ξανά. Το eShop τις δέχεται τις ελληνικές, δεν παίζει ρόλο ότι είναι prepaid.

ninty Regular Ajax87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/09/2011
    Και εγω ειχα παρομοιο θεμα. Αλλα δοκιμαζοντας διαφορετικες μερες καποια στιγμη τα πηρε τα χρηματα. Πρεπει να παιζει ρολο το οριο που εχει η τραπεζα για χρηματα προς το εξωτερικο.
    Wii U Miiverse : Ajax87

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Δεν νομιζω οτι ειναι αυτο. Γενικως και παλαιοτερα εχω δει και σε αλλα φορουμ προβλημα με τις prepaid. Λογικα το προβλημα πρεπει να υπαρχει στο verification.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ajax87 Εμφάνιση Μηνύματος
    Και εγω ειχα παρομοιο θεμα. Αλλα δοκιμαζοντας διαφορετικες μερες καποια στιγμη τα πηρε τα χρηματα. Πρεπει να παιζει ρολο το οριο που εχει η τραπεζα για χρηματα προς το εξωτερικο.
    Επισης, το οριο της τραπεζας εχει σχεση με τα εμβασματα εξωτερικου. Τα ορια των καρτων ειναι αυτα που ειχατε και πριν.
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2015
    Ευχαριστω ρε παιδια! Θα συνεχισω να προσπαθω, αμα δεν τοτε θα επικοινωνησω με την τραπεζα.

ninty Regular phaerun Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/09/2008
    παντως κατι παιζει τωρα τελευταια με το nintendo uk. επειδη έχω αγγλικο account εβαζα ανετα (και μετα τα capital controls) χρηματα απο την κάρτα μου αλλα την τελευταια φορα που πηγα να πάρω κάτι μεσα Νοεμβριου εφαγα πορτα.

και μάλιστα ετρωγα συνέχεια πορτα για 2 βδομαδες οποτε τελικα εκανα ακυρωση της παραγγελιας.

3DS FC : 1607-2191-2635 , Wii-U : PhaerunGR (EU) , PhaeSpy (US)

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από phaerun Εμφάνιση Μηνύματος
    παντως κατι παιζει τωρα τελευταια με το nintendo uk. επειδη έχω αγγλικο account εβαζα ανετα (και μετα τα capital controls) χρηματα απο την κάρτα μου αλλα την τελευταια φορα που πηγα να πάρω κάτι μεσα Νοεμβριου εφαγα πορτα.

και μάλιστα ετρωγα συνέχεια πορτα για 2 βδομαδες οποτε τελικα εκανα ακυρωση της παραγγελιας.
    Kαι εγώ αγγλικό account έχω άλλα όλα λειτουργούσαν κομπλέ, περίεργο.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

Εγώ έβαλα τελευταία φορά χρήματα στον λογαριασμό μου στις 28/11 όταν πήρα τη προσφορά του 3D World. Κάρτα Alpha, χρεωστική (αυτή που δίνουν για ΑΤΜ). Δούλεψε με τη μία. Βέβαια ήταν αργά το βράδυ (2 πμ αν θυμάμαι καλά), οπότε αν παίζουν όρια στις τράπεζες σίγουρα αυτό βοήθησε. Ελπίζω από τότε να μην έχει αλλάξει κάτι...

Όσοι θέλετε να βάλετε χρήματα δοκιμάστε βραδινή ώρα λίγο μετά τις 12 το βράδυ... Μπορεί να δουλέψει.

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vassilis_pap Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ έβαλα τελευταία φορά χρήματα στον λογαριασμό μου στις 28/11 όταν πήρα τη προσφορά του 3D World. Κάρτα Alpha, χρεωστική (αυτή που δίνουν για ΑΤΜ). Δούλεψε με τη μία. Βέβαια ήταν αργά το βράδυ (2 πμ αν θυμάμαι καλά), οπότε αν παίζουν όρια στις τράπεζες σίγουρα αυτό βοήθησε. Ελπίζω από τότε να μην έχει αλλάξει κάτι...

Όσοι θέλετε να βάλετε χρήματα δοκιμάστε βραδινή ώρα λίγο μετά τις 12 το βράδυ... Μπορεί να δουλέψει.
    Δεν έχει σχέση η ώρα με το αν θα περάσει η κάρτα, αλλά με τη λίστα των processors που επιτρέπει η τράπεζα να περνάει η κάρτα. Πάντως εμένα με χρεωστική visa της alpha μια χαρά πέρασαν κάτι dlc αγορές στο 3ds που έκανα τον προηγούμενο μήνα.

Επαναλαμβάνω για όσους δεν το έχουν ξεκάθαρο στο μυαλό τους, τα όρια των τραπεζών έχουν σχέση με τα εμβάσματα και όχι τις κάρτες.
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Δεν μιλάω για πρόβλημα της κάρτας. Κάποτε είχα διαβάσει πως οι τράπεζες έχουν όρια με τις συναλλαγές (εμβάσματα) του εξωτερικού και πως έχουν καθημερινό όριο σε αυτό. Αποτέλεσμα πως αν μια μέρα υπάρχει κίνηση μπορεί το όριο να φτάσει μέσα στην ημέρα και από εκεί και πέρα οι υπόλοιπες συναλλαγές να κόβονται. Αλλά από την επόμενη που το όριο μηδενίζει προφανώς το θέμα ξαναξεκινά και έτσι μια συναλλαγή που μπορεί να κοπεί τη μια ημέρα την άλλη μπορεί να περάσει. Για αυτό είπα να δοκιμάσει κάποιος στις πρώτες ώρες της ημέρας όπου προφανώς το όριο (της τράπεζας και όχι της κάρτας ή του πελάτη) είναι ακόμα μακριά.

Τώρα αν όλα αυτά είναι παλιά και δεν ισχύουν πια δεν ξέρω. Αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Αυτό που λες για τους processors να πω την αλήθεια δε το κατάλαβα. Αν θες εξήγησε το μου...

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας