Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 12

Θέμα: Netflix

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013

Netflix

Το Netflix ήρθε επιτέλους και στην Ελλάδα.
    Έχει δοκιμάσει κανείς να δει μέσω Wii U ή Wii; Εντυπώσεις;

Ήρθε -μαζί με το Netflix- και το τέλος του παράνομου downloading; Τι πιστεύετε;
    Τελευταία επεξεργασία από takeshi; 24-03-2016 στις 23:18
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από takeshi Εμφάνιση Μηνύματος
    Το Netflix ήρθε επιτέλους και στην Ελλάδα.
    Έχει δοκιμάσει κανείς να δει μέσω Wii U ή Wii; Εντυπώσεις;

Ήρθε -μαζί με το Netflix- και το τέλος του παράνομου downloading; Τι πιστεύετε;
    Το δοκίμασα από Wii U, δουλεύει πολύ καλά, βλέπεις και από το GamePad αν θες, κανένα παράπονο

Το netflix μπορεί πράγματι να βάλει φρένο (αν όχι τέλος) στο παράνομο downloading.

Αρκεί να υποστηρίξει σοβαρά τους ελληνικούς υπότιτλους. Χωρίς αυτό τίποτα δεν μπορεί να γίνει. Είναι αστείο και μόνο να το συζητάμε. Αν αντίθετα αυτό συμβεί νομίζω πως πολύς κόσμος θα το ανακαλύψει και θα φέρει σε δύσκολη θέση όχι μόνο τους παράνομους αλλά και τους νόμιμους ανταγωνιστές του...

Πάντως για κάποιες σειρές (Better Call Saul δεύτερη σεζόν πχ) υπάρχουν ήδη ελληνικοί υπότιτλοι και σιγά σιγά θα μπαίνουν και άλλοι

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    Φαντάζομαι ότι σιγά-σιγά θα αρχίσουν να μπαίνουν οι υπότιτλοι και σε άλλες σειρές. Θεωρώ πάντως υπερβολική την αντίδραση κάποιων σχετικά νέων σε ηλικία να αρνούνται πεισματικά να το υποστηρίξουν -λόγω της απουσίας ελληνικών υπότιτλων. Δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα πια να παρακολουθήσεις μια σειρά με αγγλικούς υπότιτλους. Εκτός αν τα αγγλικά του μέσου Έλληνα είναι τόσο χάλια, τι να πω.

Το θετικό πάντως είναι, όπως είπε και ο vassilis_pap, ότι μπορεί όντως να βάλει φρένο στο παράνομο downloading. Αν και στην Ελλάδα αυτό είναι λιγάκι δύσκολο...
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

Φαντάζομαι ότι σιγά-σιγά θα αρχίσουν να μπαίνουν οι υπότιτλοι και σε άλλες σειρές. Θεωρώ πάντως υπερβολική την αντίδραση κάποιων σχετικά νέων σε ηλικία να αρνούνται πεισματικά να το υποστηρίξουν -λόγω της απουσίας ελληνικών υπότιτλων. Δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα πια να παρακολουθήσεις μια σειρά με αγγλικούς υπότιτλους. Εκτός αν τα αγγλικά του μέσου Έλληνα είναι τόσο χάλια, τι να πω.

Το θετικό πάντως είναι, όπως είπε και ο vassilis_pap, ότι μπορεί όντως να βάλει φρένο στο παράνομο downloading. Αν και στην Ελλάδα αυτό είναι λιγάκι δύσκολο...
    Διαφωνώ με αυτό σχεδόν κάθετα. Γνωρίζω αγγλικά αρκετά καλά για να παρακολουθήσω σειρές, έστω με αγγλικούς υπότιτλους. Ακόμα και για μένα όμως που (εκτιμώ) πως είμαι πάνω από το μέσο όρο των Ελλήνων, τα αγγλικά δεν είναι ούτε πρόκειται να γίνει μητρική μου γλώσσα (και ούτε και θέλω στο φινάλε). Όταν κάθομαι το βράδυ και παρακολουθώ μια σειρά έχω την απαίτηση να τη βλέπω όπως θέλω, χαλαρά χωρίς να ζορίζομαι για οποιοδήποτε λόγο. Φυσικά αν μιλάμε για τον πολύ κόσμο τα πράγματα γίνονται πολύ χειρότερα... Σκεφτείτε πχ μια οικογένεια με 2-3 παιδιά διαφόρων ηλικιών. Νομίζω πως αυτά τα πράγματα είναι σχεδόν αυτονόητα παντού στο πλανήτη. Υπάρχει περίπτωση να γίνει ευρέως αποδεκτή μια τέτοια υπηρεσία οπουδήποτε στην Ευρώπη; Εδώ μέχρι πρόσφατα οι περισσότεροι στην Ευρώπη έφτιαχναν ακόμα και δικιά τους μεταγλώττιση για να μη κουράζονται με τίτλους τι να λέμε τώρα...

Τα Αγγλικά είναι απαραίτητα και καλά είναι να τα ξέρουμε όσο γίνεται καλύτερα. Μέχρι εκεί νομίζω όλοι είμαστε σύμφωνοι. Αλλά ούτε ήταν ποτέ, ούτε πρόκειται να γίνει για κανένα μητρική γλώσσα. Έχουμε ως λαός τέτοια και είναι οκ...

Συμφωνώ με τον Βασίλη, αν και είμαι από αυτούς που βλέπουν μόνο με αγγλικούς υπότιτλους. Οι ελληνικοί είναι must για την ελληνική αγορά και πιστεύω ότι σιγά σιγά θα μπαίνουν και σε περισσότερες σειρές.

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014

Στην Ελλάδα ζούμε και ελληνικά μιλάμε. Το ότι εγώ μιλάω άπταιστα αγγλικά δεν σημαίνει ότι μιλάει και ο διπλανος μου. Και ότι και να λέμε κάποιες σειρές έχουν πολύ απαιτητικά αγγλικά, που χρειάζεται να έχει υπάρξει τριβή με τη γλώσσα για να τα καταλάβει κάποιος.
    Τελευταία επεξεργασία από bravely; 26-03-2016 στις 12:24
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Έχω βάλει Netflix από την πρώτη ημέρα που βγήκε στην Ελλάδα και ΔΕΝ το έχω μετανιώσει λεπτό!

Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να υπήρχαν όλες οι ταινίες, γιατί πολλές δεν υπάρχουν προς το παρόν και σπάζεσαι κάπως. Νομίζω με τον καιρό θα στρώσει. Επίσης για μένα που βλέπω νέα επεισόδια από σειρές εκτός Netflix το επόμενο πρωί αφού βγουν, δε με καλύπτει. Θα ήθελα να ξέρω από πριν τι είναι διαθέσιμο και τι όχι, γιατί πάω να δω κάτι και δεν υπάρχει.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας