Καλωσόρισες panikos! Χερομαι που η πίεση που κατέβαλα για να πάρεις σουιτς μιαν ώρα νωριτερα έπιασε τόπο! Νομίζω κατά κάποιο τρόπο ανταπέδωσα στην δίκη σ πίεση να ξαναμπώ στον χορό πριν τρία χρόνια .Σήμερα παρειγγειλα το Zelda και από αύριο ξεχύνομαι κ γω στα λιβάδια και στα βουνά της hyrule! Από τι είδα ορισμένοι εδώ μέσα έχετε γράψει πάνω από 200 ώρες . Έως και 380 είδα στον Glaro ! Ανυπομονώ γ αύριο !

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
Δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση όλα αυτά που διαβάζω. Οι πιο νέοι σε ηλικία πιθανότατα δεν θυμούνται, δεν έχουν ενημερωθεί, αγνοούν ότι κάποτε οι κονσόλες, οι παιχνιδομηχανές που λέμε έτσι απλά, ένα σκοπό είχαν. Να φέρουν τα arcades/ηλεκτρονικά, "ουφάδικα" που λέμε σπίτι μας. Για ένα μεγάλο διάστημα τον εξυπηρετούσαν αυτόν τον σκοπό μια χαρά, ενίοτε (neo-geo) ήταν η εμπειρία και 1-1 που λέμε.

"Τα ηλεκτρονικά στο σπίτι σας ήταν το pitch πολλών πωλητών τότε..."

Τώρα έχει γίνει το cinema και τα lootbox στο σπίτι σας. Κάποιοι νεότεροι δεν το καταλαβαίνουν καν. Άλλοι το κατακρίνουν χωρίς λόγο. Υπάρχουν και κάποιοι (λιγότεροι) που πραγματικά γελάνε με τους από πάνω. Το gaming δεν υπέστη παρθενογένεση κύριοι... ούτε δημιουργήθηκε στο κενό. Κάποιοι (λίγοι πλέον και λιγοστεύουν) ξέρουν πολύ καλά τι λέω..

Σήμερα ,και όχι μόνο δηλαδή εδώ και κάποιες γενιές, δυστυχώς οι περισσότερες από αυτές, τις gaming εταιρείες (lol), έχουν ακούσια ή εκούσια αποκλίνει από αυτόν τον σκοπό. Παρασάγγης μάλιστα.

H Nintendo είναι η τελευταία εταιρεία που υπηρετεί αυτόν τον σκοπό. Και αυτό βλέπω να περιγράφουν τα παιδιά από πάνω.

Και χαίρομαι φυσικά που διαβάζω ότι αυτό αναγνωρίζεται.

Welcome και από μένα παίδες
Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
Δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση όλα αυτά που διαβάζω. Οι πιο νέοι σε ηλικία πιθανότατα δεν θυμούνται, δεν έχουν ενημερωθεί, αγνοούν ότι κάποτε οι κονσόλες, οι παιχνιδομηχανές που λέμε έτσι απλά, ένα σκοπό είχαν. Να φέρουν τα arcades/ηλεκτρονικά, "ουφάδικα" που λέμε σπίτι μας. Για ένα μεγάλο διάστημα τον εξυπηρετούσαν αυτόν τον σκοπό μια χαρά, ενίοτε (neo-geo) ήταν η εμπειρία και 1-1 που λέμε.

"Τα ηλεκτρονικά στο σπίτι σας ήταν το pitch πολλών πωλητών τότε..."

Τώρα έχει γίνει το cinema και τα lootbox στο σπίτι σας. Κάποιοι νεότεροι δεν το καταλαβαίνουν καν. Άλλοι το κατακρίνουν χωρίς λόγο. Υπάρχουν και κάποιοι (λιγότεροι) που πραγματικά γελάνε με τους από πάνω. Το gaming δεν υπέστη παρθενογένεση κύριοι... ούτε δημιουργήθηκε στο κενό. Κάποιοι (λίγοι πλέον και λιγοστεύουν) ξέρουν πολύ καλά τι λέω..

Σήμερα ,και όχι μόνο δηλαδή εδώ και κάποιες γενιές, δυστυχώς οι περισσότερες από αυτές, τις gaming εταιρείες (lol), έχουν ακούσια ή εκούσια αποκλίνει από αυτόν τον σκοπό. Παρασάγγης μάλιστα.

H Nintendo είναι η τελευταία εταιρεία που υπηρετεί αυτόν τον σκοπό. Και αυτό βλέπω να περιγράφουν τα παιδιά από πάνω.

Και χαίρομαι φυσικά που διαβάζω ότι αυτό αναγνωρίζεται.

Welcome και από μένα παίδες
. Έτσι ακριβώς...γνωρίζω παιδιά 25 χρονους μικρότερους η και μεγαλύτερους που γ ορισμό του gaming θεωρούν ένα παιχνίδι Τίγκα στα σινεματιξ ,με ρηχό gameplay ,με ελάχιστο φαν στο καθαυτό παιχνίδι . (Τα παίζω κ γω αυτά τα παιχνίδια ,γνωρίζω για τι μιλάνε)Είναι γενιές που ξεκίνησαν να παίζουν με ps2 ,Xbox 360 κτλπ. Αυτό γνώρισαν . Αυτό τα εγχώρια ΜΜΕ του χώρου τους προέτρεψαν να δοκιμάσουν .δεν κατηγορώ τα παιχνίδια αυτά ,μια χαρά είναι πολλά από αυτά ,όταν όμως θεωρείς ότι αυτά κ μόνο αυτά υπάρχουν υπάρχει πρόβλημα . . Σπρώχνω πολύ κόσμο προς το να πάρει σουιτς . Να δοκιμάσει να δει τι χάνει . . Κολλητός μου θεωρούσε ότι η νιντεντο είναι Wii sports και gimmick . Πλεων στα τοπ αγαπημένα του παιχνίδια είναι το super metroid .
Λες κ έχω υποχρέωση στη νιντεντο γ τα games που ακόμα μας δίνει νιώθω . Άρρωστο !