Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10

Θέμα: Hey! Pikmin

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011

Cool Hey! Pikmin

Έρχονται τα Pikmin στο 3Ds,ο οριστικός τίτλος του παιχνιδιού δεν έχει ανακοινωθεί αλλά σίγουρα θα τα αμολήσουμε σε νέες περιπέτειες με το stylus σε ένα Side-scrolling game.

http://www.youtube.com/watch?v=Pn47LUKXJ8M

Ο Olimar παρέα με τα κόκκινα,τα κίτρινα και τα μπλε Pikmin θα εξαπλωθούν στις δυο οθόνες του 3Ds.

PIKMIN3DS.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 14-04-2017 στις 13:45 Αιτιολογία: title/info
    Play it Loud

ninty Regular naughtys Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/05/2013
    Μου αρεσε. Ειναι πιο απλο απο τα προγηουμενα κι αυτο ισως το κανει πιο προσιτο σε περισσοτερους.

Πολύ πολύ μου άρεσε το 2D take για αυτό το παιχνίδι! Μακάρι να έχει βάθος και να μην είναι επαναλαμβανόμενο!

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Μου άρεσε και εμένα,αλλά θα σταθώ στο ότι δεν θα έχει 3D εφέ,αφού το κύριος gameplay γίνετε στην κάτω οθόνη για το stylus.

Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 01-09-2016 στις 23:41
    Play it Loud

Ωραίο και δείχνει να έχει προοπτικές σαν τίτλος. Μπορεί να βγει έξυπνο και ενδιαφέρον αν και φυσικά χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες.

Από άποψη μηχανισμών είναι πολύ διαφορετικό απο τα κανονικά pikmin, κάτι που αν θυμάμαι καλά αναφέρθηκε και στο direct. Δεν είναι μόνο το 3d vs 2d. Αυτό είναι το λιγότερο.

Τούτο εδώ είναι νομίζω καθαρό action με τον ανάλογο ρυθμό, σε αντίθεση με τα pikmin 1-3, που φέρνουν περισσότερο σε strategy. Για τον λόγο αυτό νομίζω πως (αν φυσικά και η υλοποίηση είναι ανάλογη), πως το παιχνίδι μπορεί να τα πάει πολύ καλά, ακόμα και καλύτερα από τα παιχνίδια της κυρίως σειράς.

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Τέτοιοι τίτλοι είναι η απόδειξη ότι το 3DS έχει αρκετό ψωμί ακόμα, και όχι μόνο τους συνήθεις υπόπτους: Pokémon, Yo-kai Watch και Monster Hunter. Χαίρομαι που η Nintendo κάνει για πρώτη φορά κάτι διαφορετικό με τη σειρά Pikmin. Ακόμα την έχω σαν "νέο" IP στο μυαλό μου, παρ' ό,τι είναι αισίως 15 ετών. Νομίζω ότι για αυτό ευθύνεται το γεγονός ότι δεν έχουν χρησιμοποιήσει πολύ τους χαρακτήρες πέραν της βασικής σειράς και του Smash, οπότε αυτό το νέο παιχνίδι είναι ό,τι πρέπει.

Η κατακόρυφη τεχνοτροπία της πίστας και ο χειρισμός μέσω touchscreen μου θυμίζουν λίγο το Yoshi's Touch & Go, αν και φαίνεται σαφώς πιο εκτεταμένο. Έλειπε ένα τέτοιο παιχνίδι από το 3DS και ιδιαίτερα δεδομένου ότι οι δύο οθόνες θα εκλείψουν με το NX (αν οι φήμες είναι πραγματικότητα...), το βρίσκω πολύ ευπρόσδεκτο.

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Ανυπομονώ
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Δεν είχα δει το Direct όταν έμαθα για τον τίτλο και ομολογώ ότι δε με ενθουσίασε.

Όταν είδα όμως βίντεο από το παιχνίδι και αφού είπαν ότι στην ουσία πρόκειται για action τίτλο άρχισε να με ενδιαφέρει κάπως.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Καλοκαιρινό το game. Hey! Pikmin

https://www.youtube.com/watch?v=Dx28WXO2Dtc
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 14-04-2017 στις 13:50
    Play it Loud

ninty Regular Mudang Avatar