Σελίδα 16 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 6121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 151 μέχρι 160 από 204
    ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    07/11/2017
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Θα σου απαντήσω θετικά Δευτέρα - Τρίτη που θα πάω να πάρω την καινούργια μου κονσόλα (δοκιμαστικά) γιατί δεν θα την πάρω έτσι (έχουμε και backup να την πάρουμε χωρίς ΦΠΑ) και φυσικά μετρητά κάθε αρχή του μήνα.

Είμαι περίεργος. Πάντως η σύζυγος μου έφαγε χυλόπιτα για ψυγείο που ήθελε να πάρει έτσι (όχι τίποτε ακριβό ~300).

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι εγώ είμαι το κύριο ΑΦΜ όμως.

(Έχουμε θέματα με τράπεζες btw... όχι τίποτε ιδιαίτερο αλλά ένα duel υπάρχει)
    Κάρτα δεν βγάζουν αλλά ονομάζεται δανειοδότηση. Θέλει φορολογική δήλωση. Σταθερό εισόδημα κτλ Συνήθως θέλει κάποιο χρονικό διάστημα για να κάνουν έλεγχο. Δηλαδή ο πατέρας μου που πήρε τηλεόραση, πήγε πρωί και το μεσημέρι τον πήραν τηλέφωνο να πάει να παραλάβει την τηλεόραση. Μετά κρατάνε κάτι σαν καρτέλα ας πούμε και όταν θα θες να ξαναγοράσεις (με δόσεις εννοώ) απλά θα κοιτάξουν την φορολογική δήλωση και κατευθείαν θα πάρεις το προϊόν. Τώρα πχ εγώ ούτε για πλάκα δεν μπορώ να βάλω δόσεις. Θέλει σταθερό εισόδημα. Και βγαίνει και κάτι παραπάνω λόγω τόκων.

- - - Updated - - -

Τώρα τις δόσεις τις δίνεις σε όποιο κατάστημα θες. Μόνο το όνομα δίνεις και τα βρίσκουν όλα.
    Game Boy, PS1, PS2, PS3, PSP, Switch, SNES Classic Mini

ninty Regular Mudang Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2016
    Απαραδεκτα καταστηματα στο σκρουτζ...οταν καταλαβαινουν οτι ειναι μονοι που εχουν καποιο συγκεκριμενο προιον, βαρανε στο ψαχνο πολυ πιο πανω απο την κανονικη τιμη.
    Παραδειγμα το Pokemon steelbook, ενω στα αλλα καταστηματα η διαφορα απο την κανονικη εκδοση ειναι +5 ευρω, εδω βλεπω μια διαφορα που αγγιζει τα 27 ευρω για μια θηκη!!!

Τελευταία επεξεργασία από Mudang; 22-11-2017 στις 02:07

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Oλοι απαραδεκτοι ειναι. Τα σκρουτζομαγαζα εμενα με εχουν σωσει.
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Λοιπόν... Άσχετο με το gaming, αλλά η ιστορία μας λέει πολλά για το τι άτομα και τι νοοτροπίες υπάρχουν στα καταστήματα τεχνολογίας.
    Φίλη μου με τόση σχέση με την τεχνολογία όση έχω εγώ με την μόδα, είχε ένα Lumia 535, και πριν από λίγες ημέρες της παρουσίασε ένα πρόβλημα...
    Το παίρνει μία και δύο λοιπόν, και πηγαίνει σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας... Με το που βλέπουν αυτοί Lumia, και υποθέτω χωρίς καν να κοιτάξουν τι έχει, "δεν γίνεται τίποτα... Πρέπει να αλλάξεις συσκευή!".. Αλλά δεν φτάνει αυτό, της πουλάνε και ένα USB stick 32GB με την μοναδική δικαιολογία "σου είναι απαραίτητο για να αλλάξεις κινητό"... Η κοπέλα δεν ήξερα καν τι ήταν αυτό, και τι έκανε... Και εδώ δεν είμαι ούτε υπερβολικός, ούτε φυσικά και κάνω πλάκα!

Και ερχόμαστε στο σήμερα, πες εχθές...
    Παίρνει το νέο της κινητό, της φτιάχνουν λογαριασμό Google, και φυσικά.....!! Δεν της δίνουν τον κωδικό.
    Και πάμε και στο καλύτερο...
    "Οι επαφές μου;
    - Δεν μπορούν να μεταφερθούν γιατί το προηγούμενο κινητό ήταν Microsoft.. Δυστυχώς θα πρέπει να της περάσει από την αρχή."..
    Εγκεφαλικό η κοπέλα...

Τελικά πήγα εγώ το μεσημέρι, της έκανα συγχρονισμό με τον λογαριασμό της Microsoft και "έσωσα" τις επαφές της..
    Έκανα ανάκτηση κωδικού..
    Της πέρασα 2-3 εφαρμογές όπως το FB (Που δεν χρησιμοποιεί και τίποτε άλλο..)..
    Πήρα το παλιό Lumia 535 που το είχε διαλυμένο και για πέταμα στα σκουπίδια (Της είπα ότι θα το πετάξω εγώ..)...
    Και σε 15 λεπτά ήταν σαν καινούριο..

Και για να κλείσω... Αυτή την στιγμή παίζει να είμαι ο μοναδικός τουλάχιστον στην Ελλάδα που έχει 2 Lumia και κανένα Android ή iOS κινητό..

Τώρα θα μου πεις γιατί δεν της είπα από την πρώτη στιγμή ότι φτιάχνεται...
    Πρώτον, ήταν ευκαιρία να το αλλάξει, και γιαυτό και δικαιολογώ λίγο και το κατάστημα.. Επειδή ήδη έχω ένα, αυτή την στιγμή είναι ουσιαστικά άχρηστα.. Ειδικά για το FB που το θέλει αυτή, τα παλιά δεν έχουν ούτε καν Messenger.
    Δεύτερον, ας ερχόταν από την πρώτη στιγμή σε εμένα... Πήγε δηλαδή στους άλλους, την έπιασαν κορόιδο από 500 μεριές, και θα την "σώσω" εγώ!;
    Και τρίτον, πολλούς έχω βοηθήσει, και στο τέλος έχω βγει και ο μαλάκ.... βλάκας της υπόθεσης... Τους λες τι να κάνουν, κάνουν του κεφαλιού τους, και την ακούς και από πάνω... Αρκετά!

Τώρα για να γυρίσω στην ουσία... Το χειρότερο εδώ είναι ότι αυτή είναι η "επίσημη" τακτική αυτών των καταστημάτων..
    "Πούλα ότι μπορείς, ακόμα και αν εξαπατήσεις τον πελάτη!".. Και ειδικά αν βρουν και κανένα άσχετο καλή ώρα... Τον μάδησαν σαν κοτόπουλο!
    Αλλά η τελική φάση με τις επαφές... Αυτό ήταν εντελώς απαράδεκτο!
    Και δεν ξέρω αν το έκαναν γιατί απλά βαριόντουσαν να ασχοληθούν, ή είναι τόσο άσχετοι που δεν ήξεραν ότι μπορείς να συγχρονίσεις επαφές Microsoft σε Android κινητό... Όλα παίζουν...
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 28-01-2018 στις 05:02
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Δηλαδή ρε cloud κορόιδεψες λιγότερο και κοπέλα και κομπάζεις ε;

Μπροστά σου θα τα βρεις αυτά

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    12/02/2011
    cloud αν πηγε λογικα στον germano η κοπελα τοτε σιγουρα ειναι ασχετοι και δεν γνωριζουν τι τους γινεται.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Το τσίμπησες το κινητό αντί να της το δώσεις πίσω; Λαμόγιο από τα λίγα.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Χαχα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zoralinkgr Εμφάνιση Μηνύματος
    cloud αν πηγε λογικα στον germano η κοπελα τοτε σιγουρα ειναι ασχετοι και δεν γνωριζουν τι τους γινεται.

Μην νομίζεις όμως ότι και αλλού είναι καλύτερα...
    Αυτοί που πραγματικά έχουν γνώσεις και ικανότατες είναι πάρα πολύ λίγοι..
    Και γνωρίζω και από εμπειρίες φίλων, ότι η επιλογή προσωπικού τις περισσότερες φορές γίνεται με βάση κριτηρίων τρέχα γύρευε...
    Εκτός και αν ο ιδιοκτήτης γνωρίζει προσωπικά κάποιον.. Πράγμα λίγο σπάνιο.

Απλά... Και η ασχετοσύνη θα πρέπει να έχει και ένα όριο!
    Πχ δεν μπορεί να μην ξέρεις να περάσεις τις επαφές από έναν λογαριασμό Microsoft!
    Εκτώς βέβαια και αν απλά βαριόντουσαν... Εκεί είναι άλλο..

Και ΝΑΙ, ΕΙΜΑΙ λαμόγιο!!!

Πέρα από την πλάκα.. Το γιατί το πήρα, το είπα... Το είχε για πέταμα... Κρίμα ήταν να πάει χαμένο...
    Το γιατί δεν της είπα από την πρώτη στιγμή, όταν είχε έρθει σε εμένα το είχε ήδη αποφασίσει, και μου ήρθε μόνο και μόνο για να της βγάλω τις φωτογραφίες..
    Συν βέβαια ότι το συγκεκριμένο κινητό ΗΤΑΝ για πέταμα (Όπως και το δικό μου βέβαια..), και είχα από καιρό που της έλεγα να το αλλάξει..

Και φυσικά θα της πω ότι το έφτιαξα... Και αν το θέλει, είναι δικό της..

Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Εκτός από λαμόγια να γίνω και λίγο "Κατίνα"... Και να πω μία ιστορία γνωστού μου που λέει πολλά για το τι άτομα είναι σε αυτά τα καταστήματα..

Πριν από κάποια χρόνια είχε κάνει αίτηση στο συγκεκριμένο κατάστημα για δουλειά.. Ο τύπος στα θέματα τεχνολογίας απλά δεν παίζεται!
    Και πιο ειδικά με τα κινητά έχει "αρρώστια"..
    Και φυσικά...! Τον απέρριψαν, και πήραν έναν άσχετο που μετά από λίγο καιρό έφυγε...
    Τώρα με ποια κριτήρια απέρριψαν τον γνωστό μου, και πήραν τον άλλον, δεν θα το μάθουμε ποτέ.. Αν και παίζει να ήταν θέμα πτυχίου..... Και κρατάμε αυτό το τελευταίο, και πάμε σε μία άλλη σχετικοάσχετη ιστορία...

Πριν από αρκετό καιρό είχα πετύχει κείμενο τύπου που ασχολείται με επιχειρήσεις που έλεγε..
    "Ακούω άτομα να μιλάνε για τις γνώσεις και τις ικανότητες τους χωρίς να έχουν πτυχία και τρελαίνομαι!
    Κοίτα να δεις φίλε μου.. Δεν πάει να είσαι όποιος θες. Δεν πάει να λες ότι έχει όση πείρα και εμπειρία θες. Δεν πάει να μου λες ότι έχεις όσες γνώσεις θες.. Αν δεν έχεις τουλάχιστον 1-2 πτυχία μου είσαι άχρηστος!"..
    Και εδώ ΟΚ, αν μιλάμε για κάποια πολύ εξειδικευμένη δουλειά, θα συμφωνήσω... Πχ "εμπειρικός γιατρός" σε νοσοκομείο φυσικά και δεν έχει καμία θέση!
    Αλλά σε ένα κατάστημα τεχνολογίας, να πάρεις πχ τον πτυχιούχο λογιστή που το μόνο που ξέρει είναι αν ανοίγει το PC και το Excel και να απορρίψεις έναν απόφοιτο λυκείου που σου περνάει iOS σε NOKIA 3310 (Το παλιό..), κάπου το χάνεις..

Υ.Γ.: Για να κλείσω και το άλλο θέμα.. Της το είπα, και μου είπε να το κρατήσω...
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 28-01-2018 στις 19:14

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας