Σελίδα 17 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 7131415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 161 μέχρι 170 από 204
    ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Βασικα 2 γνωστοι μου εχουν επιβεβαιωσει πως θελουν ασχετους πωλητες και οχι guru.
    O λογος ειναι απλος. Πλυση εγκεφαλου για να σπρωξεις οτι εχει μεγαλυτερο κερδος, ή ειναι σε στοκ και ειναι παλιο.
    Δεν ειναι καλοι ολοι στα ψεμματα εξαλλου. Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να προτεινω πχ χειροτερη tv στα ιδια χρηματα ακομα και σε εναν αγνωστο.
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vamire Εμφάνιση Μηνύματος
    Βασικα 2 γνωστοι μου εχουν επιβεβαιωσει πως θελουν ασχετους πωλητες και οχι guru.
    O λογος ειναι απλος. Πλυση εγκεφαλου για να σπρωξεις οτι εχει μεγαλυτερο κερδος, ή ειναι σε στοκ και ειναι παλιο.
    Δεν ειναι καλοι ολοι στα ψεμματα εξαλλου. Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να προτεινω πχ χειροτερη tv στα ιδια χρηματα ακομα και σε εναν αγνωστο.
    Και αυτό σωστό είναι, αλλά κάποιος υπάλληλός με γνώσεις επάνω στο αντικείμενο σίγουρα είναι ένα μεγαλύτερο ατού.
    Και έχει να προσφέρει πολύ περισσότερα από κάποιον απόλυτα "ελεγχόμενο" που θα τηρεί πιστά και χωρίς προσωπική άποψη τις άνωθεν εντολές, αλλά θα εκτίθεται σε κάποια άτομα με λίγο περισσότερες γνώσεις.
    Εξάλλου και ο "γνώστης" δεν νομίζω να είναι και πάντα τόσο "ηθικός" που να προτιμάει να έχει την συνείδησή του καθαρή και όχι να "κοροϊδέψει" κάποιον άσχετο πελάτη... Ηθική και επάγγελμα σπάνια μαζί..
    ΟΤΙ δουλειά και αν κάνεις, κάποια στιγμή θα "εξαπατήσεις" κάποιον για να βγάλεις περισσότερο κέρδος... Αυτό είναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΝΟΜΟΣ.-

Και μιας και το έφερε και η κουβέντα, να πω ακόμα ένα σχετικά πρόσφατο περιστατικό.
    Κάποιο συγγενικό μου πρόσωπο, και αυτό παντελώς άσχετο, είχε πάει πριν από λίγο καιρό σε ένα κατάστημα εταιρίας κινητής τηλεφωνίας για να δει για τάμπλετ σε συνδυασμό με ανανέωση συμβολαίου..
    Μου έρχεται λοιπόν, μου δείχνει κάποια tablet που υποτίθεται ότι θα της έδιναν, ήταν σχετικά καλά, της είπα ποιο να πάρει, και όλα καλά και ωραία..
    Την παίρνω τηλέφωνο το βράδυ να μου τι τι έγινε, και εδώ αρχίζουν τα ωραία..

"Το πήρες το tablet;
    - Ναι, αλλά όχι αυτό που είπαμε.
    - Αν όχι αυτό, ποιο πήρες;
    - Το τάδε (Δεν θυμάμαι για ποια λέγαμε..) που δεν ήταν στην λίστα, γιατί αυτά που μου είχαν πει είχαν εξαντληθεί.", και εκεί παθαίνω εγκεφαλικό!!
    Το πρόβλημα δεν ήταν στο ότι είχε ελαφρός χειρότερα τεχνικά χαρακτηριστικά από αυτό που της είχαν υποσχεθεί... Αυτό πάει στο διάολο.
    Το καλύτερο ήταν ότι ενώ της είχαν υποσχεθεί tablet του 16 και του 17, της έδωσαν αν θυμάμαι καλά, ένα του 13 με 14.
    Και το ακόμα καλύτερο, ήταν από κάτι εκθεσιακά κομμάτια που τα είχαν εδώ και 1+ χρόνο σε ένα ράφι και προσπαθούσαν να τα ξεφορτωθούν.

Έλα τώρα πες μου τι να της πω..

Υ.Γ.: Τα παραδείγματα που οι πελάτες "εξαπατούνται" είναι αμέτρητα..
    Πχ στο πιο κάτω βίντεο δείχνει κάποια κόλπα.. Και τέτοια βίντεο υπάρχουν πάρα πολλά.

Όπως πάντα πάντα κάποιος θα προσπαθεί να σε πείσει να πάρεις κάτι που δεν χρειάζεσαι, κάτι πιο ακριβό από αυτό που θέλεις, να σου πουλήσει κάτι σαν κάτι που δεν είναι πραγματικά (Πχ να σου πουλήσει κάτι σαν "δικό του" - "παραγωγής του" ενώ δεν είναι, να σου πουλήσει κάποια έξτρα υπηρεσία που δεν χρειάζεσαι, ή ακόμα και αυτό που είπες με την τηλεόραση.
    Και πίστεψέ με.. Ειδικά αν είσαι ιδιοκτήτης καταστήματος και σου έχει μείνει καμία τηλεόραση που δεν ξέρεις τι να την κάνεις, αν σου έρθει καμία γιαγιά που θα θέλει μία τηλεόραση για να βλέπει το πρωί τον Παπαδάκη και το μεσημέρι την Ελένη, και δεν θα καταλάβει σε τι διαφέρει η νέα σούπερ ντούπερ ουάου smart TV με τις αμέτρητες υπηρεσίες και την 4Κ ανάλυση (Και για να πούμε και την αλήθεια δεν τα χρειάζεται κιόλας αυτά..) από μία TV που απλά θα δείχνει τον Παπαδάκη και την Ελένη, θα της σπρώξεις την τηλεόραση που σου έχει μείνει από το 2013..

Τώρα αν αυτό είναι ηθικό ή ανήθικο... ΕΙΝΑΙ ανήθικο!
    Αλλά όπως είπα, ηθική και επάγγελμα σπάνια μαζί.. Και καλώς η κακώς γίνεται, και θα γίνεται για πάντα.
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 31-01-2018 στις 05:09
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Εχω γελασει πολλες φορες σε πολλα προιοντα οχι μονο τεχνολογικου τομεα.
    Οσες φορες παω στα καταστηματα αυτα το παιζω ασχετος.
    Ειχα παει σε καταστημα nobacco πχ μια φορα πριν αρκετα χρονια και του το επαιζα νεος ατμιστης κλπ. Μου δειχνει ενα η.τ. του λεω πολυ καλο (Μαπα ηταν) τιμουλα; 75€ μου λεει.. του λεω ακριβο ε; Στο ιντερνετ βρισκω ιδιο φθηνοτερα του κανω.. μου λεει αυτα ειναι κινεζικα εμεις πουλαμε αμερικανικα προιοντα.. Φυσικα το ητ ηταν κινεζικο αφου γνωριζα πολυ καλα τη μαρκα απλα ο τυπος πουλουσε 300% πανω.

Αλλη φορα στο πλαισιο ειχα παει για monitor καπου στο 2008-09 Ηξερα ποιο να παρω και μου ηρθε ο πωλητης να με "εξυπηρετησει". Του λεω για monitor ενδιαφερομαι αλλα δεν ξερω ποιο να παρω απο τα δυο. Ειχαν δυο monitor samsung μπροστα μου το παλαιο και το νεο μοντελο. Η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν η ιδια. Του κανω ποια ειναι καλυτερη; Μου δειχνει τη παλια που ειχε 5ms vs 2ms, ιδια αναλυση, μεγαλυτερη αντιθεση η καινουργια, ιδιο panel. Του λεω ωραια δωσε μου την "χειροτερη" μου αρεσει περισσοτερο το στυλακι της.. Mε κοιταζε σαν να του ειχα παρει τα σωβρακα.

Στο public γελασα με το switch οταν ειχα παει να το παρω.. Και αλλη μια φορα που ειχα παει να παρω το n3ds ειχα γελασει παλι.

Αλλα ναι αν εισαι ασχετος οπως ο γερος μου σου πιανουν το κ*λ*.. Τον εστειλα στο κοτσοβολο να παρει powerbank xiaomi 20000mah με 35€... και μου ηρθε με ενα intenso 13000mah των 30€.
    Τελευταία επεξεργασία από Vamire; 31-01-2018 στις 18:08
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    ΟΤΙ δουλειά και αν κάνεις, κάποια στιγμή θα "εξαπατήσεις" κάποιον για να βγάλεις περισσότερο κέρδος... Αυτό είναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΝΟΜΟΣ.-
    Ο μηδενισμός σου άραγε γέννησε τον αμοραλισμό σου, η έγινες μηδενιστής για να δικαιολογήσεις τον αμοραλισμό σου;

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Ξέρουμε γιατί έχει φτάσει στο θεό η τιμή του συγκεκριμένου bundle?

https://www.skroutz.gr/s/12862215/Ni...o-Odyssey.html
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Gamer Supernino Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/04/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikol@r@s Εμφάνιση Μηνύματος
    Ξέρουμε γιατί έχει φτάσει στο θεό η τιμή του συγκεκριμένου bundle?

https://www.skroutz.gr/s/12862215/Ni...o-Odyssey.html
    Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει πουθενά το έχει μόνο ένας το κοπανάει

ninty Regular viper71 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/12/2014
    Μπααα κατι αλλο "παιζει"...τα Public εχουν τουλαχιστον 2 κομματια σε καταστημα...και τα ειδα εχθες που πηγα να παραλαβω την Special Edition της Bayonetta.
    SWITCH Friend Code:SW-4523-1616-7122
    Wii U Hartmann52
    N3DS Name:Hartmann52 3DS Friend Code:3883-8115-4692

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Στα MediaMarkt,έχουν προσφορά σε επιλεγμένα games 2+1,το πρόβλημα είναι ότι οι συσκευασίες βρίσκονται σε ένα μεταλλικό βαθύ καλάθι και πρέπει να κάνεις ανασκαφή για να βρεις τους τίτλους (Ps4.Ds.PsP.New 3Ds.SWitch.3Ds.Ps3)

Σε ερώτηση μου για αυτό το "χαμό", μου απάντησαν : "έτσι μας είπαν τα αφεντικά".
    Play it Loud

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τα media market πάντα έτσι τα κάνουν τα παιχνίδια σε προσφορά.

ninty Gamer Supernino Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/04/2015
    Έτσι και αλλιώς δεν συμφέρει για switch είναι πανάκριβα και η έκπτωση γίνεται στο ποιο φθηνό παιχνίδι που διαλέγεις

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας