Σελίδα 51 από 143 ΠρώτοΠρώτο ... 4147484950515253545561101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 501 μέχρι 510 από 1423
    ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Σε φορητότητα είναι πολύ καλά τα πράγματα.Σε docked είναι κάπως ειδικά σε εμένα που έχω συνηθίσει σε 60αρια στο pc.Απο την άλλη είναι τόσο έπος το παιχνίδι που ξεχνάς τα πάντα.Παω να αραξω κρεβάτι να λιώσω.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Παιδια εμένα μου φαίνεται φαντάστηκο!! Το παιχνίδι και η κονσόλα μεχρι τωρα!
    3DS FC: 3926-4938-9365

Το παιχνίδι έχει μοιράσει πολύ πόνο με το 98 στο metacritic ειδικά στις ελληνικές κοινότητες. Αν και συμφωνώ με τον Nikolara πως αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα και προσωπικά αγνοώ τις βαθμολογίες του σε ότι έχει να κάνει με τις δικές μου επιλογές, παρόλα αυτά είναι defacto σημαντικό για το χώρο μας και μια τόσο μεγάλη βαθμολογία όσο να 'ναι, κάνει αίσθηση.

Έκανα μια γύρα σε διάφορα mainstream ελληνικά στέκια gaming και τεχνολογίας γενικότερα και το κλάμα που πέφτει δεν περιγράφεται. Κάπου προσπαθούσαν να πείσουν πως ότι γράφει Zelda επάνω πριμοδοτείται! Αλλού αγανακτούσαν, επειδή λέει, έχει μεγαλύτερη βαθμολογία από το Witcher 3 κλπ κλπ. Όταν βγαίνει κάποιο καλό παιχνίδι παντού και πάντα συζητούν για το παιχνίδι αυτό. Ειδικά τις πρώτες μέρες! Στα παιχνίδια της Nintendo πάντα οι μισοί θα μιλάνε για το παιχνίδι και οι άλλοι μισοί θα τρολάρουν τους πρώτους που ασχολούνται!

Δεν πειράζει ξυδάκι σε όσους χαλιούνται επειδή μια εταιρεία βγάζει καλά παιχνίδια. Στο δικό μου μυαλό αυτό αποτελεί την επιτομή του κολλήματος και σε κάποιες περιπτώσεις και του κρυμμένου fanboy-ισμου. Για μένα όποιος ξενερώνει που βγαίνουν καλά παιχνίδια δεν είναι καν gamer, αλλά τουρίστας. Και εγώ δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα Xbox αλλά κάθε φορά που βγαίνει Halo παρακαλάω να είναι αριστούργημα. Στο φινάλε κάποτε μπορεί να το παίξω και εγώ! Τόσο απλό.

Κολλήματα και σταματημένα μυαλά θα υπάρχουν παντού και πάντα και αυτό ίσως δεν είναι άξιο σχολιασμού. Αυτό που με εκπλήσσει δυσάρεστα όμως είναι πόσο πολύ ερχόμαστε αντιμέτωποι με τέτοια θέματα στην χώρα μας, όταν μιλάμε για Nintendo. Ζούμε μέρες Super Mario Galaxy μάλλον...

ΥΓ: Προσπαθήστε αν σχολιάσετε, να μην αναφερθείτε σε συγκεκριμένους χρήστες ή άλλα forum ειδικά. Δεν έχει κάποιος από αυτούς τη δυνατότητα να απαντήσει και δεν είναι σωστό.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Βασίλη συμφωνώ στα πάντα.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Αυτό ούτε στο Scorpio δε θα το έβλεπες.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Tech demo ήταν και όχι demo παιχνιδιού.

Τα έχεις μπερδέψει... Αυτό ήταν tech demo το οποίο την ίδια μέρα, στην Ε3 κιόλας, είχα διευκρινίσει πως ΔΕΝ αποτελεί κομμάτι από κανέναν υπαρκτό τίτλο.

Το BotW άργησε (κάνα χρόνο περίπου) αλλά 1) είναι συνηθισμένη περίπτωση για την Nintendo αλλά και τα Zelda ("it's done when it's ready" κλπ κλπ), και 2) όπως φαίνεται άξιζε τον κόπο.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Δεν είναι εφικτό.Αυτα τα γραφικά σε κόσμο σα του BOTW και σε ανάλυση έστω και 1080 δε γίνεται να υπάρξουν για την ώρα.Πολυ ωραία θα ήταν αλλά δε γίνεται.

Εντάξει μωρέ το tech demo του 2011 (αν θυμάμαι καλά τον χρόνο!) θα γίνει και παιχνίδι το 2020. 'Ισως και νωρίτερα. Καλά να είμαστε μόνο. Αν θες τη δικιά μου άποψη μιας και το προφίλ μας ταιριάζει σε πολλά, τα γραφικά καλά είναι, αλλά έχουν φτάσει πια σε ένα σημείο που δεν έχουν την σημασία που είχαν παλιά. Υπάρχουν άλλα θέματα μέσα στο παιχνίδι και στην συνολική εμπειρία, που έχουν πολύ μεγαλύτερη σημασία.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Τον μηχανισμό του κρύου με τα διαφορετικά ρούχα το πρωτοείδα στο Far Cry Primal.Και γενικά πολλά πράγματα που έχει,σίγουρα το έχουν κάνει κι άλλα παιχνίδια,όχι απαραίτητα open world.
    Βέβαια όλα αυτά μικρή σημασία έχουν,όταν έχεις στα χέρια σου μια παιχνιδάρα,η οποία σε βαθμολογίες ξεπερνάει το Ocarina Of Time.Και πριν πείτε κάτι επ'αυτού,να πω εδώ πως το BOTW έχει 98% με 63 κριτικές ενώ το ΟοΤ 99% με 26 κριτικές.Και μην ξεχνάμε και το πότε κυκλοφόρησε,ενώ κάποιος θα μπορούσε να βάλει στην εξίσωση το 3ds port που είχε 92 ή 94 δε θυμάμαι.
    Η αλήθεια είναι ότι ξεφεύγω,άλλο ήθελα να πω.

Σχετικά με αυτό που έγραψες Βασίλη,σε ομάδα στο FB για Playstation κλπ,έπεσε τρελό butthurt που το Horizon πήρε 88 και το Zelda 98.Η απάντησή μου προς αυτούς και γενικά προς όσους σκέφτονται έτσι,είναι πως πρέπει να χαιρόμαστε που βγαίνουν πολλά καλά παιχνίδια,όπου κι αν βγαίνουν αυτά.Στην τελική,όπως είπες κι εσύ,μπορεί κάποια στιγμή να τα παίξουμε κι εμείς.
    Θυμάμαι πχ τις βαθμολογίες στο Super Mario galaxy κι έλεγα,έλεος 10αρια σε παιχνίδι Mario;GOTY to Mario ενώ ίδια χρονιά είχε βγει Uncharted 1;Και η αλήθεια είναι πως λατρεύω Uncharted & Naughty Dog,αλλά το Super Mario Galaxy ήταν ένας τίτλος σταθμός που με σημάδεψε.Και αποτελεί ακόμα και σήμερα ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια όλων των εποχών.

Ρε σεις,πολύ ξέφυγα,σταματάω να γράφω γιατί είμαι waaay off topic.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία