Σελίδα 48 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 384445464748495051 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 471 μέχρι 480 από 501
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Πολύ καλό, και έχει 50$ 👍
    Και η Nintendo θα μπορούσε να το βγάλει, αλλά θα είχε 150 ευρώ...🤑

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Πολύ καλό, και έχει 50$
    Και η Nintendo θα μπορούσε να το βγάλει, αλλά θα είχε 150 ευρώ...
    και θα είχε και joycon drift κι από πάνω

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από funkykong84 Εμφάνιση Μηνύματος
    και θα είχε και joycon drift κι από πάνω
    Με δωρεάν αντικατάσταση

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Προέκυψε ένα πρόβλημα με τον PRO controller, ο αριστερός μοχλός δεν έκανε σωστό κύκλο, πήδαγε σε κάποια σημεία και είχα ένα μικρό offset.
    Πήγαινα δηλαδή ευθείας και αυτός πήγαινε λίγο πιο αριστερά.
    Το calibration καμία φορά δεν μπορούσε καν να ολοκληρωθεί (γιατί δεν έκανε ολόκληρο τον κύκλο σωστά).

Οπότε λέω, πριν τον πετάξω, ας τον ανοίξω.
    Το ξεβίδωμα του είναι τρομερά απλό, με μόνο 1 κατσαβίδι PH00 (μικρό σταυροκατσάβιδο) βγαίνουν όλες οι βίδες.
    Με τις πρώτες 2 βγαίνουν τα πλαστικά των grip, μετά άλλες 4 για ένα μικρό διαφανές πλαστικό και άλλες 5 (νομίζω) για τον τελευταίο διαχωρισμό των 2 μεγάλων πλαστικών.
    Θέλει μια μικρή πιεσούλα στα χερούλια για να ξεκολήσουν τα τελικά 2 μέρη αφού βγάλετε τις βίδες.
    ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, μην το τραβήξετε απότομα γιατί έχει μια μικρή καλωδιοταινία που πρέπει να ξεκλειδώσετε πριν τα χωρίσετε εντελώς.
    Για την δουλειά αυτή, δεν ήταν απαραίτητο αλλά καλό είναι να το κάνετε γιατί σκίζονται πολύ εύκολα.

Τελικά μια μικρή τρίχα είχε κάτσει στο κάτω μέρος του μοχλού και εμπόδιζε ορισμένα σημεία να κάνουν καλή επαφή.
    Φύσιξα καλά με αέρα αλλά η τρίχα είχε κάτσει κάτω κάτω. Οπότε με ένα μικρό τσιμπιδάκι την τράβηξα και όλα λύθηκαν

Έτοιμος για άλλες 1500 ώρες splatoon.

Αν έχετε παρόμοιο πρόβλημα, μην διστάσετε, είναι απλό.

ps. δεν έχω ξαναδεί τόσο υπέροχες κολλήσεις σε pcb. Πολύ καλή δουλειά.

ninty Gamer mike893 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    Χρησιμοποιώντας switch για ενα χρόνο, το καλύτερα περηφεριακά που αγώρασα ειναι:

1) Split Pad Pro (Hori) : Πραγματικά μεταμορφώνει την κονσόλα σε πολύ καλύτερο εργαλείο απο ότι κάνουν τα joycons για τα μεγάλα χέρια μου. Με σωστότατο Dpad από την hori είναι το #1 αντικείμενο από εμένα για την κονσόλα αν παίζει κάποιος αρκετά undocked.

2) Fighting Commander (Hori) : Το καλύτερο Dpad (εχει ακριβώς το ιδιο και το split pad pro), Γενικά αυτό το χειριστήριο για εμένα είναι πολύ καλό γιατί παίζω Fighting games στο switch, αλλά συγκεκριμένα το Dpad είναι οτι πρέπει για πλατφορμερς. Δυστυχώς το dpad του Pro controller είναι απλά πολύ κακό (πατάς ο κάτω και πάει μόνο του κάτω δεξιά η αριστερά ανάλογα την μεριά που πιέζεις μόνο το κάτω) επίσης πολύ φτηνό για εναλλακτικό κοντρολλερ.

3) tomtoc Protective Case : Θήκη αδιάβροχη και ευρύχωρη για να πάρετε οτι θέλετε για το portable switch μέσα (για εμενα χωράει το cartridge case, split pad pro και φορτιστή άνετα. Επίσης σηκώνετε σε ύψος και γωνία θα θέλετε να παίξετε με joycons ή pro controller.

4) Pro Controller : Όσο κακό είναι το dpad του αντιθέτως είναι όλα τα υπόλοιπα. Μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, αμελητέο input latency ακόμα και σε wireless mode. Παίζεις ευχάριστα άνετα και εργονομικά όλα τα παιχνίδια εκτός αυτά που θέλουν Dpad precision.

5) Gamecube Controller : Πολύ δύσκολο να βρω νέο έπρεπε να το πάρω από amazon Japan. Δεν είχα παίξει ποτέ gamecube αλλά είναι αρκετά fun. Παίζω smash μόνο με αυτό πλέον λόγο ευκολίας προσανατολισμού στο χειριστήριο και για να μπορώ να παίζω melee/ultimate σε μαζώξεις χωρίς να κουβαλάω 2 χειριστήρια.
    Τελευταία επεξεργασία από mike893; 02-03-2021 στις 11:26
    Switch Friend Code: 7961-1815-3598

ninty Follower ilias78 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/04/2020
    Το ds4, μπορεί να συνδεθεί με το lite?

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilias78 Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν ξέρω αν στο switch lite, συνδέσεις usb adapter, με κατάλληλη καλώδιο αν γίνεται.
    Από όσο ξέρω, στο κανονικό switch, με αυτόν το τρόπο γίνεται, απλά στο lite έχει κάποιες διαφορές, όπως το γνωστό, ότι δεν έχει tv out.
    Πιστεύω να κατάλαβες τι λέω. Το adapter χρειάζεται όπως και να έχει, και έχει 18 με 20 ευρώ. Το καλώδιο, νομίζω 5-10 ευρώ.

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilias78 Εμφάνιση Μηνύματος
    Μπορεις, αν εχεις και ενα καλωδιο OTG usb-c.

Εγω ετσι συνδεω αν χρειαζομαι καμια φορα καλωδιο ethernet.
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    mike893 , Split Pad Pro (Hori) θέλω να πάρω και εγώ, φαίνεται πολύ βολικό.
    Γενικά το Split Pad Pro (Hori) είναι καλό ή έχεις δει να κάνει θέματα? Γιατί αυτό με ανησυχεί.

ninty Follower ilias78 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/04/2020
    Μετά από ψάξιμο βρήκα ότι με έναν αντάπτορα (8bitdo) καθώς κ με καλώδιο USB to USB c, κάνω δουλειά στο lite. Κόστος στα 25 με 30 ευρώ. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να βρω κ μια βάση που θα κουμπωνει στο ds4 κ θα κρατάει κ το lite (phone holder νομίζω το λενε). Έχω βρει μια στο public αλλά δεν ξέρω αν κάνει για το ds4.

https://www.public.gr/product/gaming...rod10634284pp/

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας