Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 48
    ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Ίσως να μειώνεται ελαχιστως, αλλα υπάρχει παλι.
    Ναι, ειναι ενημερωμένη η TV με το τελευταίο firmware.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τα ms όσο λιγότερα είναι, τόσο το καλύτερο?

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Υπάρχει tv με 8 ms?
    Η δίκια μου είναι παλιά Panasonic, και σε ένα site που βρήκα λέει 8ms.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Στην αρχή, να φανταστείτε, μου φάνηκε πως το pro controller είχε θέμα, αλλα μετα το συγκρινα με το joy con και ειναι το ίδιο. Απλα, νομίζω, πως στο pro η "διαδρομή" που κανει ο μοχλός απο το κέντρο μεχρι την άκρη ειναι μεγαλύτερη και ίσως αυτο δίνει λάθος εντύπωση περισσότερου input lag. Όπως και να έχει όμως, η απόκριση ειναι εντελώς διαφορετική όταν ειναι σε handheld mode και χρησιμοποιείς τα χειριστήρια.
    Τελευταία επεξεργασία από Sir; 11-04-2018 στις 21:30

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Διάβασα σε ελληνικό forum την διαφορά.
    Διάβασα ότι παίζει ρόλο η ψηφιακή επεξεργασία που κάνει μια τηλεόραση στην εικόνα, εκεί γίνεται η όλη καθυστέρηση, η δικιά μου τηλεόραση δεν τίποτα από το να κάνει την εικόνα καλύτερη, πέρα από (Αντίθεση/φωτεινότητα/χρωμα/οξυτητα/ισορροπία χρώματος/διαχείριση χρώματος) ότι σήμα δώσεις τέτοια εικόνα θα πάρεις.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Κάποιες άλλες έχουν πολλές περισσότερες επεξεργασίες εικόνας σε σχέση με την δικιά μου.
    Στην tv δεν βλέπω καθυστέρηση, και η Viera τότε τουλάχιστον είχαν το καλύτερο panel, άλλα η αλήθεια είναι πως θα μπορούσε η tv να έχει lag άλλα να μην το καταλαβαίνω εγώ, γιατί όσο φορές διάβασα θέμα με lag και μετά δοκίμασα την tv, με το που πατούσα το κουμπί ο χαρακτήρας ανταποκρινόταν κατευθείαν.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Παιδιά, τι να πω... Στη δίκη μου βλέπω σημαντική, θα έλεγα, καθυστέρηση. Δε ξέρω τι πρέπει να κάνω...
    Πάντως, αν δε βαριέστε, γράψτε στο Google "Switch pro controller input lag". Έχουν ενδιαφέρον τα αποτελέσματα...

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sir Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδιά, τι να πω... Στη δίκη μου βλέπω σημαντική, θα έλεγα, καθυστέρηση. Δε ξέρω τι πρέπει να κάνω...
    Πάντως, αν δε βαριέστε, γράψτε στο Google "Switch pro controller input lag". Έχουν ενδιαφέρον τα αποτελέσματα...
    Να πχ εγώ όταν παίζω switch στην tv ή στην οθόνη της κονσόλας, δεν βλέπω κάποια διαφορά στο χειρισμό, μου φαίνεται το ίδιο στην ανταπόκριση (πλήκτρα με κίνηση).

Καλά, με τα θέματα που έχει το switch, μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται στην κονσόλα και όχι στην tv.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Σε διάφορα βίντεο που είδα στο YouTube, έδειχνε τι ήταν το input lag, εγώ δεν βλέπω να έχω, τουλάχιστον όχι σε βαθμό να έχω καθυστέρηση τέτοια που να γίνεται αντιληπτό, γιατί η εντολές με το που πατάω ένα πλήκτρο αμέσως αντιδρά ο χαρακτήρας, διαφορετικά θα έπρεπε να αντιδρά πριν πατήσω το κουμπί, όπως δεν έχω και είδωλα όπως είδα να έχουν άλλες τηλεοράσεις.
    Νομίζω πως η τηλεόραση μου σίγουρα θα έχει κάποια καθυστέρηση, άλλα νομίζω πως είναι σε καλά επίπεδα, γιατί όσο να'ναι μια καθυστέρηση κάποιος που παίζει μπορεί να την αντιληφθεί, αν είναι σε επίπεδα που να επηρεάζει το gameplay.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας