Σελίδα 55 από 74 ΠρώτοΠρώτο ... 54551525354555657585965 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 541 μέχρι 550 από 737
    ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Τώρα θα με βάλετε να υπερασπιστώ το public, το πιο ηλίθιο, οπισθοδρομικό ηλεκτρονικό κατάστημα (κάθε 6 μήνες ζητάνε με e-mail προσωπικά στοιχεία αν πληρώσεις με κάρτα).

DOA συνήθως δίνει ο κατασκευαστής παρέα με την εμπορική εγγύηση.
    Λέει τίποτα η cdmedia/nintento για DOA ;

Ορισμένες φορές δίνει και το κατάστημα. Πού είδατε στους όρους του public DOA ?
    Πρόσφατα έκανα την βλακεία και πήρα τιβί απο αυτούς τους άθλιους και δεν βρήκα κάτι τέτοιο στους όρους.
    Δεν έχουν πολιτική DOA.

Ακόμα κι αν δίνει DOA η κονσόλα του άτυχου φίλου δεν είναι doa.

Μαζί με την έξτρα χαζο-εγγύηση που δίνουν και κακώς αγοράζετε (μου την δώσανε τζάμπα) σας δώσανε και ένα χαρτάκι που αναφέρει ξεκάθαρα τί υποστηρίζουν.
    Πχ εμένα για την τιβί λέει ξεκάθαρα και χωρίς όρους οτι δίνουν προϊόν αντικατάστασης. Όχι ίδιο, ότι γουστάρουν, αλλά δίνουν.
    Στο χαρτί που ήρθε με το σουίτς τί λένε;
    Αν λένε το ίδιο, πας με το χαρτάκι στο κατάστημα ή μιλάς με κεντρικά και λες, ορίστε, δώστε μου, σας περιμένω να ανοίξετε τώρα μια συσκευή.

Προφανώς βέβαια, αν πάτε και κάνετε τον έλληνα θα πάρετε πολλά παραπάνω απο όσα υποχρεούνται.
    Και απο την άλλη, αν πάτε με το παρακαλετό χωρίς τα "χαρτιά" σας θα σας δώσουν λιγότερα απο όσα δικαιούστε.
    Η μέση λύση είναι η πιο σωστή.

Εδώ ένα παράδειγμα σοβαρής σελίδας που αναφέρει ξεκάθαρα την πολιτική DOA (τους):
    https://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon
    Τελευταία επεξεργασία από jousis; 27-07-2018 στις 16:17

ninty Gamer Supernino Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/04/2015
    Διαβάζει το χαρτάκι που του έδωσαν αν τον καλύπτει για αντικαταστατη πάει από εκεί και ζητάει αυτό που του αναλογεί.Αν έχει κανει λάθος περιμένει τον Σεπτέμβριο .τον Έλληνα τον κάνεις γιατί σε αναγκάζουν όταν σε δουλεύουν αλλιώς θα συνεχίσουν να μοιράζουν πλαστές επεκτάσεις

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Δηλαδή στην Αγγλία που όπως είπε ο ? (δεν θυμάμαι το username του) η Nintendo θέλει και λεφτά για αντικατάσταση, τα καταστήματα εκεί κάνουν αντικατάσταση?
    Η αντικατάσταση είναι εντός 14 ημέρες, από εκεί και πέρα πάει για επισκευή, και πάλι ανάλογα το πρόβλημα, ο φίλος πότε το αγόρασε?

ninty Fan super mewtwo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν είναι σφραγισμένες, τουλάχιστον η πρώτη φουρνιά που είχε έρθει.

Όσο για την εξτρά εγγύηση (που απαιτεί εξτρά λεφτά!), ποιό το νόημα αν δεν σου δίνουν άμεσα άλλη καινούρια κονσόλα ελέω DOA;

Κοροϊδία ολκής λέγεται αυτό και απλά κοιτάνε όπου σε πιάσουν (αν είσαι υποχωρητικός τύπος σε σχετικές διαπραγματεύσεις, αν όμως τρίξεις δόντια θα πάρεις αυτό που δικαιούσαι).
    Μα γραφει πανω να μην παραληφθει εαν ειναι ξεσφραγιστο.Οχι δεν θα ειμαι υποχωρητικος απλα μενω 300 χιλιομετρα μακρυα απο το καταστημα.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Supernino Εμφάνιση Μηνύματος
    Η κούτα που βρίσκεται η κονσόλα δεν είναι σφραγισμενη αυτά τα έκανε κάποτε στο Τέξας η nortec. Είναι δύσκολο να βάλουν ένα αυτοκόλλητο ασφαλείας.
    Με τα τηλέφωνα δεν βρίσκεις άκρη πήγαινε επιτόπου σε ένα κατάστημα public και αν χρειαστεί κάνε φασαρία να δεις για πότε βρίσκουν κονσόλα.
    Εγώ τραβιομουν ένα μήνα με το service του eshop από το τηλ. με δούλευαν όταν πήγα οδό Στουρναρη και έκανα φασαρία έφυγα με καινούριο προϊόν. Έτσι θέλουν για να μάθουν τι εστι εγγύηση
    ειναι 300 χιλιομετρα αποσταση το public απο μενα και εργαζομαι αδυνατον να παω.Αλλα και να παω ακρη δεν βγαινει τα ξερω αυτα ξερω ακριβως τι θελουν εχω κερδισει ολες μου τις υποθεσεις με εταιριες.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jousis Εμφάνιση Μηνύματος
    Τώρα θα με βάλετε να υπερασπιστώ το public, το πιο ηλίθιο, οπισθοδρομικό ηλεκτρονικό κατάστημα (κάθε 6 μήνες ζητάνε με e-mail προσωπικά στοιχεία αν πληρώσεις με κάρτα).

DOA συνήθως δίνει ο κατασκευαστής παρέα με την εμπορική εγγύηση.
    Λέει τίποτα η cdmedia/nintento για DOA ;

Ορισμένες φορές δίνει και το κατάστημα. Πού είδατε στους όρους του public DOA ?
    Πρόσφατα έκανα την βλακεία και πήρα τιβί απο αυτούς τους άθλιους και δεν βρήκα κάτι τέτοιο στους όρους.
    Δεν έχουν πολιτική DOA.

Ακόμα κι αν δίνει DOA η κονσόλα του άτυχου φίλου δεν είναι doa.

Μαζί με την έξτρα χαζο-εγγύηση που δίνουν και κακώς αγοράζετε (μου την δώσανε τζάμπα) σας δώσανε και ένα χαρτάκι που αναφέρει ξεκάθαρα τί υποστηρίζουν.
    Πχ εμένα για την τιβί λέει ξεκάθαρα και χωρίς όρους οτι δίνουν προϊόν αντικατάστασης. Όχι ίδιο, ότι γουστάρουν, αλλά δίνουν.
    Στο χαρτί που ήρθε με το σουίτς τί λένε;
    Αν λένε το ίδιο, πας με το χαρτάκι στο κατάστημα ή μιλάς με κεντρικά και λες, ορίστε, δώστε μου, σας περιμένω να ανοίξετε τώρα μια συσκευή.

Προφανώς βέβαια, αν πάτε και κάνετε τον έλληνα θα πάρετε πολλά παραπάνω απο όσα υποχρεούνται.
    Και απο την άλλη, αν πάτε με το παρακαλετό χωρίς τα "χαρτιά" σας θα σας δώσουν λιγότερα απο όσα δικαιούστε.
    Η μέση λύση είναι η πιο σωστή.

Εδώ ένα παράδειγμα σοβαρής σελίδας που αναφέρει ξεκάθαρα την πολιτική DOA (τους):
    https://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon
    Η cd media λεει στο καταστημα παρεχεται το Doa και το καταστημα λεει υσχυει για 7 μερες αλλα το θεμα ειναι οτι εμενα εκανε 4 μερες να μου ερθει και 4 να παει Ηρακλειο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΟΥΡΙΕΡ Η ACS αλλα εγω ειπα δεν φταιω εγω αμα κανει τοσο καιρο να μου ερθει κατι και να χασω το Doa θα με καλυψουν ομως γιατι ξερω τι θα κανω αμα δεν το κανουν οπως εχω ξανακανει ειδη.

2.Η εγγυηση που αγορασα λεει δικαιουμε νεα κονσολα μεχρι να μου ερθει η αλλη επισκευασμενη και αν δεν επισκευαζεται δικαιουμε νεα απο το καταστημα αρα η εγγυηση δεν ειναι αχρηστη διοτι τωρα δεν θα περιμενω εως τον Σεπτεμβρη την Cd media να ανοιξει.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Supernino Εμφάνιση Μηνύματος
    Διαβάζει το χαρτάκι που του έδωσαν αν τον καλύπτει για αντικαταστατη πάει από εκεί και ζητάει αυτό που του αναλογεί.Αν έχει κανει λάθος περιμένει τον Σεπτέμβριο .τον Έλληνα τον κάνεις γιατί σε αναγκάζουν όταν σε δουλεύουν αλλιώς θα συνεχίσουν να μοιράζουν πλαστές επεκτάσεις
    Κοιτα ειμαι ηρεμος ανθρωπος και κερδιζω τις υποθεσεις μου νομικα και ετσι παντα αποζημιωνομαι διοτι εχω αποδειξεις και χαρτια.Ειχα ξανα θεμα μαζι τους με το κινητο μου 900 ευρω που βγηκε αμεσως ελατωματικο και του ειχα κανει και εξτρα εγγυηση 100 ευρω και δεν με καλυπταν φυσικα πηγα νομικα και πηρα νεο.Υσχυει αυτο οι εγγυησεις ειναι ψευτικες.
    3ds friend code 4725-8648-3580

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από super mewtwo Εμφάνιση Μηνύματος
    Η cd media λεει στο καταστημα παρεχεται το Doa και το καταστημα λεει υσχυει για 7 μερες αλλα το θεμα ειναι οτι εμενα εκανε 4 μερες να μου ερθει και 4 να παει Ηρακλειο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΟΥΡΙΕΡ Η ACS αλλα εγω ειπα δεν φταιω εγω αμα κανει τοσο καιρο να μου ερθει κατι και να χασω το Doa θα με καλυψουν ομως γιατι ξερω τι θα κανω αμα δεν το κανουν οπως εχω ξανακανει ειδη.
    Πού το αναφέρει αυτό για 7 ημέρες doa;
    Επειδή το έχω ψάξει και εγώ το public, δεν είχα βρει doa. Δεν με νοιάζει τί λέει ο Παναγιώτης ο πωλητής και ο Ηλίας ο τηλεφωνητής.
    Αν δεν το δω γραμμένο, δεν έχω τρόπο να πιέσω τον Κώστα τον ρεσεψιονίστ που θα μου πει "δεν υπάρχει κύριε".

Προφανώς αν υπάρχουν οι 7 ημέρες, μετράνε απο την ημέρα που θα παραλάβεις.

Προσοχή, δεν μιλάμε για το δικαίωμα επιστροφής που ορίζεται απο την ΕΕ (χωρίς να το έχεις ανοίξει) αν αγοράσεις απομακρυσμένα (ηλεκτρονικό κατάστημα).
    Μιλάμε για Dead On Arrival.

Τελικά τί σου είπαν οτι θα κάνουν;
    Θα σου στείλουν αντικατάσταση;

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Μπορεί να πουλήσανε την δική τους 3ετή και σαν δώρο την αυθεντική 3ετή.
    Και βροχή τα bonus...

Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    Πού το αναφέρει αυτό για 7 ημέρες doa;
    Επειδή το έχω ψάξει και εγώ το public, δεν είχα βρει doa. Δεν με νοιάζει τί λέει ο Παναγιώτης ο πωλητής και ο Ηλίας ο τηλεφωνητής.
    Αν δεν το δω γραμμένο, δεν έχω τρόπο να πιέσω τον Κώστα τον ρεσεψιονίστ που θα μου πει "δεν υπάρχει κύριε".

Προφανώς αν υπάρχουν οι 7 ημέρες, μετράνε απο την ημέρα που θα παραλάβεις.

Προσοχή, δεν μιλάμε για το δικαίωμα επιστροφής που ορίζεται απο την ΕΕ (χωρίς να το έχεις ανοίξει) αν αγοράσεις απομακρυσμένα (ηλεκτρονικό κατάστημα).
    Μιλάμε για Dead On Arrival.

Τελικά τί σου είπαν οτι θα κάνουν;
    Θα σου στείλουν αντικατάσταση;
    Απο οτι καταλαβα μου ειπαν αντικατασταση θα γινει αλλα δεν ειμαι σιγουρος ειχαν πει θα με επαιρναν τηλεφωνο και περιμενω απο χθες.Doa υσχυει το εχω ξαναχρησιμοποιειση στα public και το δεχτηκαν ειναι βαση νομου.

Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    Απιστευτο μιλησα τωρα με public Αθηνα και τι μου ειπαν:<Σας πηραν τηλεφωνο χθες απογευμα ετσι μας ενημερωσαν τα public Ηρακλειου και αρνηθηκατε αντικατασταση της κονσολας και θα σας στειλουμε μια μεταχειρισμενη> Ενταξει εκει τρελαθηκα λεω πρωτα απο ολα δεν μιλησε κανεις μαζι μου αυτο δεν υσχυει και δευτερον ειναι δυνατον να πηρα μια καινουργια κονσολα με doa η οποια βγηκε ελατωματικη οπως διαπιστωσατε και εσεις και στο τελος να ζητησω μια παλια?Δηλαδη με τρελαναν.Τελος παντων Δευτερα λεει θα μου στειλουν καινουργια και ο θεος βοηθος ελπιζω να μην βγει ελατωματικη και μου λενε μετα διαφορα.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Απο οτι καταλαβα μου ειπαν αντικατασταση θα γινει αλλα δεν ειμαι σιγουρος ειχαν πει θα με επαιρναν τηλεφωνο και περιμενω απο χθες.Doa υσχυει το εχω ξαναχρησιμοποιειση στα public και το δεχτηκαν ειναι βαση νομου.
    Δεν υπάρχει νόμος για doa.

Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    Δεν υπάρχει νόμος για doa.
    υπαρχει και το εχουν ολες οι αλυσιδες και ειναι αναγνωρισμενο απο παντου το εχω κανει πολλες φορες και το δεχεται και το public.

- - - Updated - - -

Απιστευτο μιλησα τωρα με public Αθηνα και τι μου ειπαν:<Σας πηραν τηλεφωνο χθες απογευμα ετσι μας ενημερωσαν τα public Ηρακλειου και αρνηθηκατε αντικατασταση της κονσολας και θα σας στειλουμε μια μεταχειρισμενη> Ενταξει εκει τρελαθηκα λεω πρωτα απο ολα δεν μιλησε κανεις μαζι μου αυτο δεν υσχυει και δευτερον ειναι δυνατον να πηρα μια καινουργια κονσολα με doa η οποια βγηκε ελατωματικη οπως διαπιστωσατε και εσεις και στο τελος να ζητησω μια παλια?Δηλαδη με τρελαναν.Τελος παντων Δευτερα λεει θα μου στειλουν καινουργια και ο θεος βοηθος ελπιζω να μην βγει ελατωματικη και μου λενε μετα διαφορα.
    Ουτε και Δευτερα βεβαια θα το στειλουν το νεο ειμαι σιγουρος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία