Σελίδα 1 από 74 123451151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 737
    Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008

Προβλήματα με το Switch

Έχουμε πει διάφορα και σε διάφορα θέματα. Καιρός να αποκτήσει το δικό του. Γράψτε εδώ τι προβλήματα έχετε έτσι ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε πόσο μεγάλο είναι σε έκταση κάποιο πρόβλημα, να βρούμε λύσεις κτλ.

Εγκαινιάζω το θέμα, όχι τα προβλήματα όμως, με ένα δικό μου.

Από χθες το δεξί joycon δε φορτίζει η έχει κάποιο άλλο πρόβλημα σε σχέση πάντα με την μπαταρία.

Θα προσπαθήσω να κάνω μία περιγραφή του προβλήματος.

Έχω την κονσόλα docked, σε sleep mode, με τα joycon κουμπωμενα. Ανοίγω την κονσόλα στα χέρια μου σε handheld mode και δείχνει ότι όλα είναι φορτισμένα.

Βγάζω τα joycon για να παίξω σε tv mode και επιτόπου δείχνει την μπαταρία του δεξιού είτε μισοφορτισμενη και σε λίγο εντελώς ξεφορτιστη είτε εξαρχής ξεφορτιστη.

Αν τα ξαναβάλω στο switch τα δείχνει και τα δύο φουλ φορτισμένα.

Δοκίμασα παντεντες του internet, ορισμένοι άφησαν το switch να μπεί μόνο του σε sleep mode στο dock με τα joycon πάνω, αυτό δυστυχώς δε δούλεψε για εμένα.

Λογικά αύριο θα υπάρξει επικοινωνία με τη cd media.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    @roof θα σε καθησυχάσω όσο μπορώ με το ότι η cd media έχει πλέον ανταλλακτικά, συνεπώς δε θα ταλαιπωρηθείς πολύ στο να περιμένεις! Λογικά έχει θέμα η μπαταρία του δεξιού joy con ή το software και δείχνει λάθος ένδειξη. Να παίξεις σε tv mode μπορείς ή σου σβήνει το δεξί σύντομα;
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από bahamut zero Εμφάνιση Μηνύματος
    @roof θα σε καθησυχάσω όσο μπορώ με το ότι η cd media έχει πλέον ανταλλακτικά, συνεπώς δε θα ταλαιπωρηθείς πολύ στο να περιμένεις! Λογικά έχει θέμα η μπαταρία του δεξιού joy con ή το software και δείχνει λάθος ένδειξη. Να παίξεις σε tv mode μπορείς ή σου σβήνει το δεξί σύντομα;
    Σβήνει.

Μόλις παρατήρησα ότι το joycon φορτίζει κανονικά σε handheld mode αλλά όχι docked.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Σβήνει.

Μόλις παρατήρησα ότι το joycon φορτίζει κανονικά σε handheld mode αλλά όχι docked.
    Δοκίμασε το εξής. Βάλε το δεξί joy con στο αριστερό rail (να κοιτάν τα κουμπιά προς τα πίσω). Βάλτο σε dock mode. Φορτίζει; Να δεις αν έχει θέμα το joy con ή αν για κάποιο λόγο δε δίνει ρεύμα το δεξί rail του switch όταν είναι docked

ninty Regular petecj Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/01/2009
    Αν έχεις ή αν μπορούσες να βρεις ενα Joy-Con Charging Grip, θα μπορούσες να έβλεπες αν φόρτιζε απο εκεί ή οχι και θα έβγαζες ενα πρώτο συμπέρασμα αν φταίει το joy con ή το Switch.

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από bahamut zero Εμφάνιση Μηνύματος
    Δοκίμασε το εξής. Βάλε το δεξί joy con στο αριστερό rail (να κοιτάν τα κουμπιά προς τα πίσω). Βάλτο σε dock mode. Φορτίζει; Να δεις αν έχει θέμα το joy con ή αν για κάποιο λόγο δε δίνει ρεύμα το δεξί rail του switch όταν είναι docked
    Θα το δοκιμάσω, να ξέρω να τους περιγράψω όσο πιο σωστά το πρόβλημα.

Κάντε μου μία χάρη όσοι μπορείτε.

Όταν τα joycon σας είναι ξεφορτιστα, έστω και λίγο, όταν τα συνδέετε πάνω στο switch δείχνει με κάποιον τρόπο ότι αυτά φορτίζουν;

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Στο Zelda μου τυχαίνει πολλές φορές να μην αποκρίνεται το αριστερό joy con ή ο Link να ακολουθεί για λίγο δίκη του πορεία και να μην πηγαίνει στην κατεύθυνση που θέλω. Αυτό έχει σχέση με τα προβλήματα αποσύνδεσης τους αριστερού η είναι κάποιο bug ;

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από DJTaurus Εμφάνιση Μηνύματος
    Στο Zelda μου τυχαίνει πολλές φορές να μην αποκρίνεται το αριστερό joy con ή ο Link να ακολουθεί για λίγο δίκη του πορεία και να μην πηγαίνει στην κατεύθυνση που θέλω. Αυτό έχει σχέση με τα προβλήματα αποσύνδεσης τους αριστερού η είναι κάποιο bug ;
    Για στιγμιαία αποσύνδεση μου φέρνει.

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από DJTaurus Εμφάνιση Μηνύματος
    έχεις λογικά το πρόβλημα του desync. Για δοκίμασε να κάνεις τα παρακάτω για να δεις κατά πόσο έχεις θέμα:
    https://www.youtube.com/watch?v=SbG3F9RwlcY

Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Roof - δοκίμασε να το κλείσεις και να το ανοίξεις το switch - μέχρι και 10 φορές. Ναι ξέρω ακούγεται κουλό αλλά έτσι έχω διαβάσει ότι φτιάχνει.
    Πρέπει να έχω ξεπεράσει τον αριθμό που λες.

NFC :
    RooFgr
    3DS FC

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία