Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2
    ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013

Μεταφορά δεδομένων από Wii U σε Switch;

Καλησπέρα!

Πριν από λίγες μέρες απέκτησα το Nintendo Switch (μου το κάνανε δώρο). Επειδή όμως παίζω ακόμα με το Wii U μου και έχω κάποια παιχνίδια που δεν τα έχω ολοκληρώσει και επειδή το Switch το έχω ακόμα στο κουτί του, έχω μερικές ερωτήσεις:

-Μπορώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και τις δύο κονσόλες με το ίδιο Nintendo Network ID;

-Αν πχ δεν κάνω link το ΝΝΙD μου στο Switch και ξεκινήσω να παίζω το Zelda, όταν με το καλό αποφασίσω να το κάνω link, θα χάσω τα saves μου και ενδεχομένως ότι άλλες ρυθμίσεις έχω κάνει στο Switch;

-Τα virtual console παιχνίδα που έχω στο Wii U πώς θα τα μεταφέρω στο Switch μου; Είναι συνδεδεμένα με το Wii U μου ή με το NNID μου; Με το που κάνω link το NNID μεταφέρονται "αυτόματα" και τα κατεβασμένα παιχνίδια που είχα στο Wii U;

-Πιο συγκεκριμένα, είχα κατεβάσει σε κάποια φάση το Metroid Prime Trilogy από τη Virtual Console, το οποίο για να παίξω έπρεπε να μπω στο "Wii Menu" του Wii U. Όπως και το Bubble Bobble κλπ. Τι γίνεται με αυτά τα παιχνίδια; Πώς μεταφέρονται από τη μία κονσόλα στην άλλη;

-Τι δεδομένα μπορώ να μεταφέρω γενικότερα από το Wii U στο Switch; (πχ το Mii κλπ)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    To Nintendo Network ID συνδέεται με το Nintendo Account (το οποίο πλέον θα ισχύει για το Switch), αλλα λίγο που το έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάποια επίσημη ενημερώση από τη Nintendo ως προς το τι θα γίνει με αυτό το θέμα, αν δηλαδή τα κατεβασμένα retro παιχνίδια στο Wii U που ήταν συνδεδεμένα στο NNID θα μπορείς να τα κατεβάσεις από την Virtual Console του Switch στο μέλλον. Οψόμεθα!

Τα Mii πάντως μεταφέρονται εύκολα και γρήγορα με τη βοήθεια amiibo, όχι όμως απευθείας με κάποιο τρόπο.
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία