Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 44
    ninty Fan SHot-OS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/06/2011
    Παιδιά όταν βλέπετε πως κάτι δεν έχει γίνει μόνο σε έναν και δύο στο ΑΚΡΙΒΏς ίδιο σημείο τότε κάτι άλλο παίζει... Στο internet είδα αρκετούς ακόμα με το ίδιο θέμα στην ίδια βίδα! Ξεκινάει με μικρή ρωγμή λές και εκεί πιέζετε απο κάτι απο μέσα (φουσκωμένη μπαταρία?) και μπορεί να καταλήξει σε κομμάτι να λείπει!

Εμένα συγκεκριμένα είναι τόσο μικρό το κομμάτι που είναι λές και το έκοψε κάποιος με νυστεράκι! Δεν θα μπορούσε να σπάσει αλλιώς σε αυτό το σημείο ακόμα και να πέσει!

edit για κάποιον λόγο δεν την δείχνει... πατήστε στο link καλύτερα!

http://imgur.com/a/B6rng
    Τελευταία επεξεργασία από SHot-OS; 05-06-2017 στις 16:16
    Row row fight the power! \m/

ninty Noob jig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    27/05/2017
    Kρίμα, τελικά είναι σπάσιμο
    Το θέμα είναι ότι σίγουρα με τον καιρό θα μεγαλώσει

Δε μπορώ να κοιτάξω αυτή τη στιγμή, αλλά σίγουρα υπάρχουν φωτογραφίες απ' το εσωτερικό της συσκευής. Τι είναι σε αυτό το σημείο, μέσα;

EDIT: Όντως η μπαταρία φαίνεται να είναι:

Μήπως όντως έχει φουσκώσει;
    Τελευταία επεξεργασία από Zalbor; 05-06-2017 στις 17:17
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

ninty Regular Ajax87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/09/2011
    Αντε να αποδειξεις στην αντιπροσωπεια οτι δεν το εκανες εσυ αλλα εγινε μονο του... αρκετα προβληματα Switch... δεν μας ειχε συνηθησει η Nintendo σε τετοια.
    Wii U Miiverse : Ajax87

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Χωρίς να μπορώ να πω με σιγουριά, το συγκεκριμένο σπάσιμο που βλέπω, δείχνει λάθος ρυθμισμένο ρομποτάκι (εμψυχο ή άψυχο) που βίδωνε.
    Πόσο κάτω φτάνει η χαρακιά; Είναι περίπου στο ύψος της βίδας;

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Μπορεί να είναι απο οτιδήποτε αλλά οι υπερσφιγμένες βίδες δεν σπάνε το πλαστικό μόνο στο socket.
    Άνετα μπορεί να σπάσει κι εκεί.

Αλλά οκ, δεν είναι απαραίτητο να ισχύει αυτό εδώ.

ninty Fan SHot-OS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/06/2011
    Λέτε να το ανοίξω να δω μήπως έχει βγει αυτή η βίδα η άσπρη πιο έξω και το πίεζε από μέσα? Είναι εύκολο να ανοιχτεί? Έχω κατσαβίδια για ηλεκτρονικά και έχω λίγη εμπειρία από ανοίγματα κινητών και 3ds

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    ΟΧΙ !
    Να το πας στην αντ/πεία.

Μην το ανοίξεις και χάσεις την εγγύηση σε ολοκαίνουργιο μηχάνημα.

ninty Fan SHot-OS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/06/2011
    Λοιπόν νέες λεπτομέρειες... Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι η μπαταρία! Είδα ένα παιδί να αναφέρει πως δεν του έχει σπάσει εκεί κάτι αλλά παρατήρησε κάτι άλλο ενδιαφέρον. Η ευθεία που δημιουργείται από την ένωση της πλάτης και του γύρο γύρο σκελετού του switch, από εκεί που είναι η βίδα μέχρι τον αεραγωγό, παρατήρησε πως ανοίγει λίγο πιο πολύ στην μέση! Έχει και φωτογραφία. Όταν την βρω θα την ποσταρω.και παρατήρησα το ίδιο... Εμένα δεν ανοίγει τόσο όσο εκείνου αλλά φαίνεται λίγη διαφορά και όταν το πιέζω με το χέρι πηγαίνει σωστά και μετά επανέρχεται πίσω. Λες και από κάτω έχει κάτι σαν μαξιλαράκι...
    Αύριο θα κάτσω με την ησυχία μου στον υπολογιστή να ποσταρω λινκ και εικόνες!

- - - Updated - - -

Σήμερα πήρα την cdmedia αλλά λόγο ημέρας μάλλον δεν δούλευαν... Θα ξαναπάρω αύριο να τους τα πω μήπως βγάλω καμία άκρη...

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    14/11/2016
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Λοιπόν... φίλε Shot και λοιποί δεν είστε μόνοι - υπάρχει πολύ φωτογραφικό υλικό στο reddit δυστυχώς και φαίνεται ότι επηρεάζει πιο πολύ τα switch της σειράς XAW7.

Το δικό σου και του φίλου που έκανε το thread σε ποια σειρά είναι? Επίσης αφού είδα φωτογραφία του χώρου της μπαταρίας του switch -το θεωρώ απίθανο να ευθύνεται αυτή. Έχει τεράστια περιθώρια "ανοχής" πραγματικά. Είναι πολύ δύσκολο να οφείλεται σε αυτήν. Εγώ υποψιάζομαι να σου πω το backplate και ειδικά αν έχεις bent switch σε συνδυασμό με θερμοκρασίες. Για τσέκαρε το δικό σου να μας πεις αν είναι "λυγισμένο"... αν έχει κλίση δηλαδή σαν tablet σε μια λεία επιφάνεια όπως ένα τραπέζι.

Επίσης όπως είπε ο jousis - αντιπροσωπία χθες... όχι τίποτα άλλο για να πάρει μυρωδιά η N. να τα διορθώσει για εμάς που θα το αγοράσουμε στο μέλλον

Προσωρινή λύση προτείνεται ως η χαλάρωση της βίδας στο σημείο.

Τραγικό QA...

Spoiler

Τι λευκά joycons είναι αυτά;

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία