Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 18 από 18
    ninty Noob Nikon Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/08/2014

Εφαρμογή Nintendo Switch

Γεια σε όλους! Σήμερα βγήκε για Android και iOS η εφαρμογή για το Switch (κάντε search για "Nintendo Switch Online"). Απ ότι φαίνεται, προς το παρών το μόνο που σε αφήνει να κάνεις είναι απλά να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου. Λογικά η κανονική λειτουργία του (Friend invite από social media, voice chat και η σύνδεση σε lobby), θα ξεκινήσει από την Παρασκευή μαζί με το launch του Splatoon2.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Με τσαντίσατε. Πάω να σφαλιαρίσω καμια τουιντελ.
    1 και σήμερα.

Έχω χάσει κάποια επεισόδια τελευταία, συνεπώς αν πω καμιά πατάτα μην με παρεξηγείτε, αλλά όλο αυτό το μπέρδεμα εμένα μου θυμίζει τις αγκυλώσεις της Ν. σχετικά με το θέμα των parental controls.

Η Nintendo γενικά είναι πολύ ευαίσθητη σε τέτοια θέματα και ως ένα βαθμό, αυτό βγάζει νόημα με βάση το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Μου έχει τύχει (true story) να πάιζω NSMBU με τα τρία (πολύ) ανήλικα ανίψια μου και ξαφνικά (επειδή δεν είχα προνοήσει να απενεργοποιήσω την αντίστοιχη επιλογή) να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη του παιχνιδιού ένα ...ανδρικό ανατομικό στοιχείο το οποίο κάποιος Ι7 είχε την φαεινή ιδέα να καθίσει και να σχεδιάσει με ASCII χαρακτήρες και να το δημοσιεύσει. Έτρεχα σαν τρελός να το απενεργοποιήσω πριν αρχίσουν οι ενοχλητικές απορίες. Όλα αυτά στο Wii U το οποίο (όπως πολύ σωστά είπατε) δεν φημιζόταν για την πληθώρα των on line επιλογών.

Πιστεύω πως αυτή η αλλοπρόσαλλη κατάσταση με το Switch έχει να κάνει και με αυτό, αφού εδώ που τα λέμε ο βόθρος που κυκλοφορεί σε τέτοιες υπηρεσίες είναι πολύς και σίγουρα αυτό, την τρομάζει σαν εταιρεία. Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κάτι. Είναι ξεκάθαρο πως έχουν γίνει λάθη και κυρίως καθυστερήσεις. Μια ερμηνεία προσπαθώ...
    Τελευταία επεξεργασία από vassilis_pap; 24-07-2017 στις 00:32

ninty Regular Spank7 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/05/2017
    Επειδή αυτο το online app δεν βλέπω να βολεύει ιδιαίτερα υπάρχει κανένα κανάλι που έχετε σε discord η καπου αλλου να μιλάμε και να κανονίζουμε κανένα παιχνιδάκι ?
    Nintendo old school Rulez
    Switch Friend code : 2208-9402-2815
    2DS XL Friend Code: 0920-5391-0476

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία