Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5

Ποια είναι τα αγαπημένα σας Wii U παιχνίδια;

Με το παρόν topic μπορούμε να βάζουμε σε μορφή top τα αγαπημένα μας παιχνίδια στο Wii U. Δεν το περιορίζουμε αν θα είναι top 10, top 15 κλπ, ώστε να υπάρχει μια σχετική ελευθερία. Δυο λόγια για το κάθε παιχνίδι είναι επιθυμητά αλλά όχι απαραίτητα. Αν θέλετε δίνετε απλώς τα παιχνίδια με αύξουσα σειρά και είστε ΟΚ.

Ξεκινάω εγώ με τα δικά μου:

1. The Legend of Zelda Breath of the Wild (ασχολίαστο)
    2. Donkey Kong Country: Tropical Freeze (Το είχα σε όλη την γενιά για αδιαφιλονίκητο Νο1, αλλά τελικά το Zelda είχε άλλη γνώμη!)
    3. Mario Kart 8 + DLC (άπειρες ώρες με μικρούς και μεγάλους)
    4. Zombi U (εξαιρετικό και πολύ παρεξηγημένο. Αξίζει ψηλή θέση)
    5. Paper Mario Color Splash (Προσωπικές αδυναμίες είναι αυτές...)
    6. Super Mario 3D World (Ωραίο και διασκεδαστικό)
    7. Xenoblade Chronicles X (Εξίσου καλό και τεράστιο, κάπου όμως έπεσε θύμα των προσδοκιών που είχαμε από το XC1)
    8. Captain Toad: Treasure Tracker (Μεγάλη έκπληξη το παιχνίδι, ίσως να αξίζει και ψηλότερα)
    9. Wii Party U (Nintendo και party games πάνε μαζί. Αυτό είναι το καλύτερο στο U. Άπειρες ώρες και εδώ - η χαρά του παιδιού (μικρού ή μεγάλου))
    10. New Super Mario Bros. U (Τιμητικά και μόνο αξίζει θέση στην δεκάδα αν και δεν ήταν καθόλου άσχημο)
    11. Yoshi's Wooly World (Και αυτό αδικημένο και εξαιρετικό. Αν δεν υπήρχαν τόσα platforms θα ήταν σίγουρα πιο ψηλά)
    12. NES Remix (μεγάλη έκπληξη για μένα. Το πήρα ...από σπόντα αλλά το διασκέδασα πραγματικά)
    13. Rayman Legends (άλλο ένα platform που αξίζει αναφοράς. Δείτε έστω και στο YT την πίστα Castle Rocks. Τρέλα!)

Περιμένουν στο Back Catalog μου με σοβαρές πιθανότητες να μου αρέσουν τα : Super Smash Bros for Wii U, Monster Hunter 3 Ultimate, NintendoLand
    Θέλω και θα αγοράσω κάποια στιγμή τα εξής : Bayonetta 2, Super Mario Maker, Splatoon, Pikmin 3, Tokyo Mirage Session #FE, Wonderfull 101, Project Zero: Maiden of Black Water
    Δεν έχω βάλει καθόλου remakes (πχ τα Zelda), indie, VC καθώς και generic 3rd party ports (AC, NfS, CoD, Watch Dogs, Darksiders, Fifa, NBA κλπ κλπ)
    Ελπίζω μην ξεχνάω κάτι. Καθόλου άσχημα για μια τόσο αποτυχημένη εμπορικά κονσόλα.
    Τελευταία επεξεργασία από vassilis_pap; 10-11-2017 στις 20:13

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    1. Super Mario Maker, ασυζητητί το πιο δημιουργικό και φρέσκο παιχνίδι στην κονσόλα
    2. Super Mario 3D World
    3. Donkey Kong Country Tropical Freeze
    4. New Super Mario Bros U
    5. Captain Toad Treasure Tracker
    6. New Super Luigi U
    7. Mario Kart 8
    8. Super Smash Bros 4
    9. Watch Dogs
    10. Yoshi's Woolly World

Φυσικά η λίστα είναι καθαρά υποκειμενική, αφου δεν είμαι φαν του Ζελντα και του Σπλατουν, παροτι αντικειμενικά είναι εξαιρετικά παιχνίδια, οπως και το Xenoblade.

Βασίλη, οπωσδήποτε πάρε το Maker, είναι κριμα να μην το έχεις αν αγαπάς 2D Mario.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Wii U.Μια κονσόλα που λατρεύω αλλά δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί όσο θα ήθελα.Ακολουθεί η λίστα μου.

1)Captain Toad Treasure Tracker:Δεν είναι το καλύτερο παιχνίδι της κονσόλας,αλλά σίγουρα αποτελεί το αγαπημένο μου,όντας μια έκπληξη που ήρθε από το πουθενά.Θέλουμε σήκουελ,ακούς Nintendo;
    2)Super Mario 3D World:Ευχάριστο,διασκεδαστικ ,πολύχρωμο και όποτε χρειάζεται challenging.Δεν είναι Galaxy,αλλά και πάλι τέλειο.
    3)Donkey Kong Country Tropical Freeze:Πολύ πιο ισορροπημένο από το Returns (παιχνιδάρα) και με τρομερό level design.
    4)Rayman Legends:Μια οπτικοακουστική πανδαισία που παίζει εξαιρετικά.
    5)Bayonetta 2:Με βελτιωμένο (αν είναι δυνατόν) σύστημα μάχης σε σχέση με τον προκάτοχό του και ακόμα περισσότερη τρέλα και ποζεριά,δεν πρέπει να λείπει από κανέναν.
    6)Yoshi's Wooly World:Εξαιρετικό,εύκολο να το τελειώσεις,ζόρικο να βρεις τα πάντα.
    7)Super Smash Bros:Θα'θελα να είχα παίξει πιο πολύ multiplayer,κατά τ'άλλα μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο παιχνίδι της σειράς.
    8)New Super Mario Bros U:Απαιτητικό και με πληθώρα από πράγματα να κάνεις,όπως τα challenges.
    9)Super Mario Maker:Θα ήταν πολύ πιο ψηλά στη λίστα,αν δεν ανησυχούσα πως εξαιτίας του δε θα δούμε ξανά κάποιο 2d Mario.Η αλήθεια είναι πως δεν πολυέπαιξα πίστες άλλων,αλλά καθόμουν συνέχεια και προσπαθούσα να φτιάξω δικές μου.Όχι πάντα με την μεγαλύτερη επιτυχία.
    10)Mario Kart 8:Έπαιξα πού λίγο και ελάχιστο multi,οπότε δεν μπορώ να πω πολλά.

Το backlog τεράστιο βέβαια,οπότε μπορεί κάποια πράγματα να αλλάξουν κάποια στιγμή.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Regular Ajax87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/09/2011
    Τα δικα μου αγαπημενα ειναι με τυχαια σειρα γιατι δεν θελω να "ριξω" κανενα.

-Super Mario 3D World
    -Captain Toad treasure tracker
    -The Wonderful 101(απο τα πιο διασκεδαστικα παιχνιδια που εχω παιξει)
    -Xenoblade Chronicles X
    -Wind Waker HD(δεν ειχα παιξει του GC αρα καινουργια εμπειρια για μενα)
    -Donkey Kong Tropical Freeze
    -Smash Bros U
    -Mario Kart 8
    -Trine 2
    -Bayonetta 1+2
    -Splatoon!

Ps. Το Botw δεν ειναι στην λιστα γιατι το επαιξα στο Switch.
    Τελευταία επεξεργασία από Ajax87; 11-11-2017 στις 16:27
    Wii U Miiverse : Ajax87

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Με τυχαία σειρά:

01. New Super Mario Bros U (τρελλό κάψιμο με τα φιλαράκια!)
    02. Mario Kart 8 (το καλλίτερο Mario Kart!)
    03. Donkey Kong Country Tropical Freeze (ίσως το καλλίτερο δισδιάστατο platform!)
    04. Super Mario Maker (εκπληκτική ιδέα και ένα εθιστικό παιχνίδι που δεν τελειώνει ποτέ! Επιβάλλεται να επανακυκλοφορήσει στο Switch!)
    05. Yoshi's Wooly World (ένα σύγχρονο Super Mario World 2: Yoshi's Island!)
    06. NES Remix 1 και 2 (εκπληκτική ιδέα να θυμηθούμε τα παιχνίδια που μας μεγάλωσαν με φοβερές ιδέες για να παλέψεις να βελτιώσεις τον εαυτό σου σε αυτά!)
    07. Shovel Knight (επιστροφή στο NES με φρεσκάδα!)
    08. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (επιστροφή στη φιλοσοφία του πρώτου Zelda στο NES. Μόνη παραφωνία η έλλειψη παραδοσιακών μπουντρουμιών.)

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας