Σελίδα 13 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 39101112131415161723 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 121 μέχρι 130 από 231
    ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα κατορθώματα της Nintendo δεν τα έφτασε όμως, ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση.
    Εγώ δεν είχα ούτε ps2, ούτε xbox, όποτε σαν ένα άτομο που αγόρασε πρώτα Xbox 360 και μετά ps3, σαν κονσόλες και παιχνίδια, από αποκλειστικούς τίτλους έχω να θυμάμαι το ps3 που είχε πολλούς, και κατά πολύ καλύτερους τίτλους από το 360.
    εγώ στην αρχή της 7ης γενιάς έπαιζα κυρίως 360. Στο τέλος της ps3. Αν το δεις από τη μεριά του gamer είναι πολύ υποκειμενικό. Αυτά που γράφω πιο πάνω τα γράφω από εμπορική-εταιρική σκοπιά. Το 360 για τη microsoft ήταν τεράστια επιτυχία. Το ps3 για τη sony ήταν η dark-era της.
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Για της εταιρείες, ναι μπορεί το ps3 να ήταν αποτυχία για την Sony, αποτυχία φυσικά με σχέση τα προηγούμενα συστήματά της, γιατί δεν ήταν αποτυχία σαν το Wii U, σε καμία περίπτωση.
    Για το καταναλωτή όμως ήταν μια κονσόλα που είχε τίτλους για να σκάσει να παίζει, και παρά πολλούς καλούς τίτλους.

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Για της εταιρείες, ναι μπορεί το ps3 να ήταν αποτυχία για την Sony, αποτυχία φυσικά με σχέση τα προηγούμενα συστήματά της, γιατί δεν ήταν αποτυχία σαν το Wii U, σε καμία περίπτωση.
    Για το καταναλωτή όμως ήταν μια κονσόλα που είχε τίτλους για να σκάσει να παίζει, και παρά πολλούς καλούς τίτλους.
    καλά εννοείται, αλλά στη nintendo είπαμε. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια!

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τα παιχνίδια του 360, πχ fable / halo / gears of war δεν μου έκαναν για τίτλους κονσόλας, και δεν ήταν οι τίτλοι που όταν τους τελείωνα ήθελα να τα ξανά παίξω, ήταν τίτλοι του 1 φορά, βέβαια ο καθένας με τα γούστα του.

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Τα παιχνίδια του 360, πχ fable / halo / gears of war δεν μου έκαναν για τίτλους κονσόλας, και δεν ήταν οι τίτλοι που όταν τους τελείωνα ήθελα να τα ξανά παίξω, ήταν τίτλοι του 1 φορά, βέβαια ο καθένας με τα γούστα του.
    γενικά γούστα είναι αυτά αλλά το gears of war και halo τα έπαιρνες για το multiplayer έτσι; Το gears of war όταν βγήκε ήταν από πολλές απόψεις επαναστατικό. Γραφικά, cover mechanics, καταστρέψιμα περιβάλλοντα. Εκείνη την περίοδο θυμάσαι τι είχε να αντιτάξει στο 360 η sony? Το Resistance. Θα πει τώρα κάποιος, ποιo Resistance? My point, exactly.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Online Multiplayer άρχισα να παίζω από το ps4 και μετά, πριν μόνο μια φορά είχα παίξει μια πίστα στο 360 το re5, και δεν ξέρω πως έπαιξα μια και δεν είχα gold, μάλλον θα ήταν περίοδος με δωρεάν online.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Πέρα από το Bayonetta που ήταν τραγικό στο ps3, όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια που έπαιξα, τουλάχιστον για εμένα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
    Τώρα στον ήχο, το ps3 ήταν ανώτερο, μιας και το blue ray είχε πολλές περισσότερες δυνατότητες από το dvd.

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Πέρα από το Bayonetta που ήταν τραγικό στο ps3, όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια που έπαιξα, τουλάχιστον για εμένα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
    Τώρα στον ήχο, το ps3 ήταν ανώτερο, μιας και το blue ray είχε πολλές περισσότερες δυνατότητες από το dvd.
    Δεν είναι ότι είχαν τραγικά θέματα. Απλά έτρεχαν καλύτερα στο 360, μιας και αναπτύσσονταν εκεί τα περισσότερα. Το πιο συχνό θέμα ήταν ότι έτρεχαν σε πιο χαμηλά fps και υπήρχαν και συχνά frame drops. Εγώ ότι multi είχα δηλαδή, θυμάμαι το αγόραζα στο 360 γιατί έτρεχε καλύτερα.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Πιστεύω πως δεν ήταν όλες οι περιπτώσεις ίδιες, μιας και πολλά παιχνίδια που έπαιξα στο ps3, τα πήρα και στο 360 από το gold ή τα αγόρασα σε προσφορές για να τα παίξω και στο one, και δεν υπήρχαν διάφορες.
    Πχ επειδή το είχα ακούσει πως στο 360 παίζουν καλύτερα, σε κάποια παιχνίδια ήταν να αγοράσω, έψαχνα στο YouTube να δω που παίζουν καλύτερα ώστε να επιλέξω εκείνη την έκδοση, ένα από αυτά τα παιχνίδια ήταν το metal gear rising, οι διάφορες ήταν κάτι σκιές που ακόμα και στο YouTube με ζουμ τις έβλεπες, όποτε επέλεξα την ps3 έκδοση που ήταν και φθηνότερη, μιας και η τιμή ήταν ακόμα ένας λόγος για το που θα αγοράσω κάποιο παιχνίδι.

Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Το Rising βγήκε το 13, στη δύση της 7ης γενιάς, 7 χρόνια μετά την κυκλοφορία του ps3. Δες λίγο τι γινόταν μέχρι κάποια χρόνια νωρίτερα που οι developers δεν ήταν ακόμα εξοικειωμένοι με τις "ιδιαιτερότητες" του cell. Google it. Βγάζει πολλά αποτελέσματα.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας