Σελίδα 4 από 24 ΠρώτοΠρώτο 1234567814 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 231
    ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Ξεκινάει από "A"?

Αν ναι αυτός είναι συνηθισμένος
    Moi?
    Πως κι έτσι;
    Θα ήθελα εννοείται αλλά οι λόγοι δεν έχουν καμία σχέση με videogames.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Έχω πραγματικά βαρεθεί σε αυτή τη γενιά κάθε τρεις και λίγο να κάνω αναβαθμίσεις παιχνιδιών. Έχω αγανακτήσει. Τα πιο μικρά είναι από 1 έως 4gb κάθε φορά. Πραγματικά τι πήγε στραβά σε αυτή τη γενιά ;;

Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα assets/production values.

Rest/sleep mode δεν έχεις βάλει να τα κατεβάζει αυτόματα;
    Το έχω αλλά κάθε φορά μπορεί να είναι κάποιο μεγαλύτερο κ να θέλει μέρα όποτε σου πηδάει το internet. Δεν έχω vdsl και προφανώς δεν πιάνω 24 στα 10 συγχρονίζει.

Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012

Το gaming χθες και σήμερα: Προβληματισμοί και συγκρίσεις

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Ναι με ADSL είναι θέμα. Βασικά στις κονσόλες νέας γενιάς ψηφιακό και adsl είναι no go.

- - - Updated - - -

VDSL να υποθέσω δεν μπορείς να βάλεις έτσι?
    Η περιοχή μου είναι ζώνη της Vodafone και έχουν μεγαλύτερη διορία για το ποτέ θα συνδέσουν τα καφαο. Ο ΟΤΕ έχει συνδέσει τις δικές του ζώνες εδώ και ένα χρόνο. Η voda πριν ένα μήνα ξεκίνησε να περνάει οπτικές στο κέντρο.....μέχρι να φτάσει και στα προάστια της πόλης μου έχουμε ακόμα.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Βλέπω στο YouTube το History of Consoles που σε κάθε βίντεο μιλάνε και για μια κονσόλα, τώρα βλέπω το βίντεο History of Consoles - Episode 4: SEGA Mega Drive, και έμαθα πως το SEGA Mega Drive από το 1989 στην Ιαπωνία συνδεόταν στο Ίντερνετ με το SEGA Megadrive Modem, και έπαιζαν online, βέβαια και η ιστορία της Sega έχει πολύ ενδιαφέρων, μιας και στα games ήταν πολύ πριν στο χώρο από την Nintendo, με πολλά ενδιαφέρων πράγματα.

ninty Gamer superkokogr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/04/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikos Aikaterinis Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδιά και εγώ παλιός Gamer είμαι (38 ετών), έχω λειώσει με παιχνίδια της sierra, Amiga κλπ. κλπ. άλλα πιο πολύ θυμάμαι και σκέφτομαι τα τότε παιχνίδια με νοσταλγία παρά τα θαυμάζω. Κάθε τι παλιό έχουμε την τάση να το εκθειάζουμε και να λέμε πόσο καλύτερη ήταν η τότε εποχή, διαφωνώ. Τα σύγχρονα games είναι πολύ καλύτερα από τα παλιά, κάθε νέα κονσόλα την ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από την προηγούμενη, κάθε σύγχρονο παιχνίδι είναι μια οπτικοακουστική εμπειρία. Ο κόσμος προχωράει μπροστά, εξελίσσεται. Παίζοντας στο Switch παιχνίδια όπως το Mario Odyssey και το The Legend of Zelda Breath of the Wild και στο Ps4 παιχνίδια όπως το Last of us, the last Guardian, gta5, uncharted 4, resident evil 7, Bloodborne, Metal Gear Solid V, Journey, Rise of the Tomb Raider κλπ κλπ. δεν μπορώ απλά να βγάλω το καπέλο στα σύγχρονα παιχνίδια. Δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα από τα τότε χρόνια που να συγκρίνεται με τα τωρινά καλά παιχνίδια. Εννοείται ότι υπάρχουν και σήμερα άπειρες σαβούρες παιχνίδια άλλα δεν είχα παίξει τίποτα εκείνη την εποχή που να πλησίαζε το μεγαλείο και την ευχαρίστηση που μου προκαλεί σήμερα π.χ. το Gta5 και το Mario Odyssey. Φυσικά αυτή είναι η γνώμη μου και δεν σημαίνει ότι θα συμφωνείται.
    Καλα αδερφε εγω στα 29 προς 30 ειμαι αλλα θα διαφωνισω 'στο κάθε νέα κονσόλα την ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από την προηγούμενη' εκτος και αν μιλας για το ατομο σου,γιατι δεν νομιζω να υπαρχει ενας εδω μεσα πχ να εχει ευχαριστηθει το PS4 περισσοτερο απο το Ps3 η το XboxOne απο το 360 ! Καμια επαφη,προσωπικα μονο το αντιστροφο ισως να ισχυει δλδ upgrade απο το WiiU στο Switch ! Προσωπικα περιμενα περισσοτερα απο Sony MS και πραγματικα με εχουν απογοητευση με την μη ποικιλια ειδων στα games.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikol@r@s Εμφάνιση Μηνύματος
    Συμφωνώ και επαυξάνω, αυτό ακριβώς που λες μου το δίδαξε το Wii U στο οποίο έχω τερματίσει τουλάχιστον 20 παιχνίδια(Ακόμη και το Game Cube δεν μου πρόσφερε τόση διασκέδαση και χαρά σε Single Player,που την θεωρώ την καλύτερη Nintendo κονσόλα μου)!Παλαιότερα δεν είχαμε τέτοια ποικιλία σε παιχνίδια και τόσες πολλές επιλογές, σίγουρα κάποιες σειρές ή παιχνίδια είναι σταθμός για την Gaming Community αλλά......τα χρόνια πέρασαν,η τεχνολογία εξελίσσεται και το κυριότερο όλων είναι ότι συνεχώς βελτιώνεται!
    Φιλε μου μεγαλυτερη ποικιλια και επιλογες σε Genre και Games απο εποχες Ps1 και Ps2 δεν ειχες ποτε οπωτε μιλαμε για την καλυτερη εποχη τοτε και οχι οπως λες οτι παλαιοτερα δεν ειχαμε τετοια ποικιλια και τετοιες επιλογες ! Σε καμια περιπτωση δεν ισχυει αυτο... απλα σημερα ισως λογο τιμης οτι βρισκεις ενα γνησιο game 6 μηνες μετα την κυκλοφορια στα 10 ευρω να κανει την σημερινη εποχη να νομιζεις οτι εχει περισσοτερες επιλογες λογο τιμων...

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikos Aikaterinis Εμφάνιση Μηνύματος
    Για μένα το Wii U ήταν κονσολάρα και κρίμα που χαντακώθηκε έτσι, είχε μέλλον μπροστά του παρόλα αυτά ακόμα το έχω και ακόμα το χρησιμοποιώ, θα μείνει μαζί μου για καιρό!! Δεν έχω ευχαριστηθεί καμία κονσόλα της Nintendo όσο το αδικοχαμένο Wii U...προσωπικά και εγώ είχα όλες τις σταθερές κονσόλες της Nintendo από το nes και κάθε καινούρια κονσόλα την απολαμβάνω περισσότερο από την προηγούμενη....
    Οπως τα λες σήμερα υπάρχουν παιχνίδια για όλους, ωραία τα κλασικά παιχνίδια και σίγουρα έδειξαν τον δρόμο άλλα συγγνώμη θα παίξει κάποιος σήμερα (ας μιλήσω μόνο για το switch) τα zelda και mario και δεν θα εντυπωσιαστεί? Υπήρχε παιχνίδι της Nintendo σε αυτές τις κατηγορίες που ήταν τόσο εντυπωσιακό όσο αυτά τα 2??

Υ.Γ. Μιας και έχω ακόμα το Nintendo 64 δοκίμασα τον Δεκέμβριο έτσι για πλάκα να παίξω το Mario 64, απλά δεν μπορούσα να το παίξω καν, άθλιος χειρισμός, άθλια γραφικά, άθλιοι μηχανισμοί, ξεπερασμένος σχεδιασμός πιστών, τραγικός ήχος και ένα σωρό άλλα προβλήματα...ναι για την εποχή του ήταν κορυφή, σήμερα δεν κάνει ούτε για Mobile game. Η τεχνολογία εξελίσσεται, τα παιχνίδια βελτιώνονται, όχι μόνο στα γραφικά άλλα συνολικά σε όλες τις κατηγορίες.

Y.Γ. Κάπως έτσι ένιωσα παίζοντας για λίγο, πριν καιρό το Tomb Raider 2 που ήταν από τα αγαπημένα μου παιχνίδια εκείνη την εποχή, κυριολεκτικά απορώ πως το έπαιζα τότε!!

Υ.Γ. Και ένα επιτυχημένο σχόλιο που διάβασα προηγουμένως που περιγράφει και την κατάσταση στο gaming, όταν πας στο εξωτερικό για πρώτη φορά πράγματι εντυπωσιάζεσαι ακόμα και από το χρώμα της ασφάλτου. Ύστερα όμως από αρκετά ταξίδια παύεις να εντυπωσιάζεσαι εύκολα και μπορείς να κρίνεις πλέον σωστά και ουσιαστικά τι πραγματικά αξίζει. Ας είχαμε εκείνη την εποχή τα σημερινά παιχνίδια και να δω ποιος θα έπαιζε τα παιχνίδια της sierra και τα παιχνιδάκια της Amiga!
    Ενταξει αυτα ειναι και στον ανθρωπο και στα γουστα κατα ποσο κρινεις εντελως γερασμενο ενα game σε σημειο unplayable! Εγω προσωπικα ειμαι κοντα στα 30 και πριν κανα χρονο ειχα κανει Marathon και τερματισα τα αγαπημενα μου games ξανα ! ( Silent Hill - ps1 ) (Dino Crisis 2 - Ps1) (Resident Evil - Saturn) (Resident Evil 2 - Nintendo 64) ( Resident Evil 3 - Sega Dreamcast) ( Resident Evil Code Veronica - Sega Dreamcast) (Silent Hill 2 - Ps2 ) και πραγματικα ηταν τελεια ! ιδια τρελα,παθος,ανατριχιλα και γουστα ! Φταιει η νοσταλγια και η διψα μου για τετοια Games φταει οτι τα επαιζα σε crt τιβι και οχι λεπτες ? μπορει..ισως σημασια εχει ομως οτι δεν ειχα αυτο που λες εσυ. πιστευω ειναι και θεμα ατομικο..

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Με μια καλή crt παίζεις τα παλιά παιχνίδια μια χαρά, εγώ ήθελα να πάρω μια καλή, αλλά και δεν υπάρχουν, και τσάμπα έξοδα θα έκανα, μιας και η παλιότερηκονσόλα που έχω είναι μόνο το n64, από GameCube και μετά και σε μια lcd παίζει καλά, βέβαια σε μικρές διαστάσεις.
    Τα παιχνίδια δεν χαλάνε, όπως ήταν, είναι και σήμερα απλά το μάτι έμαθε σε νέα γραφικά.

ninty Gamer superkokogr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/04/2010
    συμφωνω απολυτα ^

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Άρα δεν ήταν μονοπώλιο η Nintendo όπως έλεγες. Είχαμε Atari, SEGA, Nintendo ως major παίκτες και διάφορους άλλους μικρότερους.

Όσο για το online, και η Nintendo έχει πειραματιστεί από πολύ παλιά με αυτό (όταν Sony/MS δεν υπήρχαν ακόμα στην αγορά των video games), μέχρι και με δορυφορικό modem.

Η διαφορά είναι ότι η MS το έκανε polish (με unified friend list) και το έφερε στις μάζες ως built-in feature (κάποτε πλήρωνες $200 μόνο για το modem περιφερειακό, δηλαδή όσο μια κονσόλα σήμερα)... περίπου όπως έκανε και η Apple με το iPhone (γιατί PDAs υπήρχαν και πιο πριν σε ακατέργαστη μορφή).
    Η Atari 1983 κάπου εκεί λέει πάτωσε το console gaming, και μετά ήρθε το nes και στην Αμερική ήταν η μόνη κονσόλα που υπήρχε, και οι εταιρίες υπέγραψαν συμβόλαιο που η Nintendo τους υποχρέωνε να βγάζουν μόνο για το nes παιχνίδια. Η sega λέει δεν μπόρεσε να κερδίσει μερίδιο από Αμερική και Ιαπωνία όποτε μια και δεν υπήρχε η Nintendo of Europe έκανε παιχνίδι στην Ευρώπη.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Σου διέφυγε το Master System (ο ανταγωνιστής του NES)... εσύ Αμερική/Ιαπωνία έμενες τότε ή Ευρώπη;
    Το ένα βγήκε το 1983, και το άλλο το 1987, όποτε για κάποια χρόνια ήταν μονοπώλιο.
    Το βίντεο που λέει για το nes έχει πολλές πληροφορίες, και λέει για την Nintendo που δεν φερόταν καλά στους κατασκευαστές παιχνιδιών, όπως και μια ακόμα πληροφορία πως η Nintendo που είναι πολύ παλιά, δεν έφτιαχνε μόνο κάρτες, αλλά είχε και ξενοδοχεία ημιδιαμονής
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 09-09-2018 στις 14:58

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας