Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 19

Μια ώρα videogames μπορεί να αυξήσει την ικανότητα του εγκεφάλου να εστιάζει

Πλέον και με τη βούλα της επιστήμης!

Πατήστε εδώ για να δείτε το πλήρες άρθρο
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 13-03-2018 στις 00:31 Αιτιολογία: title

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Πςςςς... 29 ολόκληροι άνδρες συμμετείχαν!
    Ούτε καν 1 γυναίκα δεν είχε το δείγμα.

Έρευνα για το Marie Claire , σελίδα 39

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Τώρα τί θες να εξηγήσω;
    Κάνανε τόσο κόπο να το μεταφράσουν.

ninty Gamer Supernino Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/04/2015
    Γιατί 29 κατασκευαστες πλυντηρίων συνιστουν skip αυτοί γνωρίζουν

ninty Gamer vovolas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2011
    Τι λέτε μωρέ είστε σοβαροί?????? Λογικό είναι να δοκιμάσουνε άτομα προσκωλλημένα σε ένα ή και περισσότερα παιχνίδια στα οποία έχουνε καταστραφεί να είναι πιο δραστήρια,πιο έξυπνα με πιο πολλά αντανακλαστικά και δέν ξέρω και εγώ τι άλλο με σχέση όπως είπανε με μη έμπειρα άτομα.Όμως στην ζωή τουε τι γίνεται??? στην κοινωνική τους ζωή???? στην προσωπική-επαγγελματική-οικογενειακή τους ζωή???? για πείτε μου και μένα,και μην μου πείτε στην κονωνική τους ζωή δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έχουνε φίλους και άλλες τέτοιες δικαιολογίες και καλά είμαι κοινωνικός έχω 5000 απομακρυσμένους φίλους στο facebook-twitter και άλλα.Λοιπόν ξυπνάτε και μην καταπίνετε ότι σας δίνουνε οι πληρωμένοι επιστήμονες και απεσταλμένοι των κάθε μεγαλοεπιχειρήσεων για την αποσκοπή της τσέπης τους.Δέν λέω καλό α ξεφεύγεις λίγο κάνοντας χρήση σε ένα αγαπημένο σου χόμπι ΟΧΙ όμως κατάχρηση,με αποτέλεσμα να αποβλακώνονται μικροί μεγάλοι δίχως να τους νοιάζει τι γίνεται στον έξω κόσμο.
    [SIGPIC][/SIGPIC] 3DScode:1719-3782-9294
    Wii code:2837 9386 1213 3887

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vovolas Εμφάνιση Μηνύματος
    Τι λέτε μωρέ είστε σοβαροί?????? Λογικό είναι να δοκιμάσουνε άτομα προσκωλλημένα σε ένα ή και περισσότερα παιχνίδια στα οποία έχουνε καταστραφεί να είναι πιο δραστήρια,πιο έξυπνα με πιο πολλά αντανακλαστικά και δέν ξέρω και εγώ τι άλλο με σχέση όπως είπανε με μη έμπειρα άτομα.Όμως στην ζωή τουε τι γίνεται??? στην κοινωνική τους ζωή???? στην προσωπική-επαγγελματική-οικογενειακή τους ζωή???? για πείτε μου και μένα,και μην μου πείτε στην κονωνική τους ζωή δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έχουνε φίλους και άλλες τέτοιες δικαιολογίες και καλά είμαι κοινωνικός έχω 5000 απομακρυσμένους φίλους στο facebook-twitter και άλλα.Λοιπόν ξυπνάτε και μην καταπίνετε ότι σας δίνουνε οι πληρωμένοι επιστήμονες και απεσταλμένοι των κάθε μεγαλοεπιχειρήσεων για την αποσκοπή της τσέπης τους.Δέν λέω καλό α ξεφεύγεις λίγο κάνοντας χρήση σε ένα αγαπημένο σου χόμπι ΟΧΙ όμως κατάχρηση,με αποτέλεσμα να αποβλακώνονται μικροί μεγάλοι δίχως να τους νοιάζει τι γίνεται στον έξω κόσμο.
    Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις συνωμοσία των Εβραιοσιωνιστών (που έλεγε και μια ψυχή).

Επιστημονικά υπάρχουν αποδεδειγμένα οφέλη σε ότι αφορά hand-eye coordination, όπως υπάρχουν και από το πλέξιμο (συνωμοσία των κλωστοϋφαντουργικών) κλπ κλπ. Οτιδήποτε «γυμνάζει» τον εγκέφαλο, καλό είναι.

Άλλο χρήση, άλλο κατάχρηση. Μην τα μπερδεύουμε.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    Σύμφωνα με έρευνα που έκανα έξω απο το πανεπιστήμιο του μέρους που έμενα τα καλοκαίρια μικρός και συμμετείχαν τουλάχιστον 1 gamer με πάνω απο 30 ημέρες gaming/πλέξιμο/βελονάκι, το gaming είναι πολύ πιο ευεργετικό απο το πλέξιμο και το βελονάκι στο hand-eye coordination.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jousis Εμφάνιση Μηνύματος
    Σύμφωνα με έρευνα που έκανα έξω απο το πανεπιστήμιο του μέρους που έμενα τα καλοκαίρια μικρός και συμμετείχαν τουλάχιστον 1 gamer με πάνω απο 30 ημέρες gaming/πλέξιμο/βελονάκι, το gaming είναι πολύ πιο ευεργετικό απο το πλέξιμο και το βελονάκι στο hand-eye coordination.
    Με 400+ ώρες στο Splatoon σίγουρα έχεις βελτιώσει αρκετά το hand-eye coordination.

ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    500+
    Θα πάω στο μέτωπο με goo tuber.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jousis Εμφάνιση Μηνύματος
    500+
    Θα πάω στο μέτωπο με goo tuber.
    Έχεις μαζοχιστικές τάσεις!