Αποτελέσματα 1 μέχρι 7 από 7
    ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008

Eλληνική YouTube σκηνή

Δυστυχώς η ελληνική YouTube αποτελεί μια προέκταση της ελληνικής κοινωνίας όπου οι φελλοί και τα σκατά επιπλέουν και το να βρεις ποιοτικά ελληνικά YouTube κανάλια είναι θέμα τύχης και ψαξίματος μιας κι επί το πλείστον προβάλονται μπούρδες τύπου 2J.

Εσάς ποιά είναι η άποψή σας για την ελληνική YouTube σκηνή;

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Δεν παρακολουθώ καθόλου ελληνικό youtube με εξαίρεση Unboxholics και Superretroid, ο κύριος λόγος είναι αυτό που περιγράφεις και στο αρχικό post σου!Η Πλειοψηφία ανήκει στην κατηγορία της αμοιβάδας, ευρηματικότητα μηδέν, κακή αντιγραφή από youtubers του εξωτερικού, πορνογραφικοσεξουαλικό περιεχόμενο, άσχημη φρασεολογία(Βρισιές κοκ), το Υποκείμενο, Ρήμα,Αντικείμενο δεν πρέπει να το διδάχθηκαν ποτέ στα σχολικά τους χρόνια, και γενικότερα δεν θεωρώ ότι απευθύνονται σε κοινό άνω των 15 ετών(Κάνει μπαμ άλλωστε και από αυτούς που σχολιάζουν με τα αισχρά ορθογραφικά λάθη). Με λίγα λόγια, η ατίθαση << νεολέρα >> μας ανεβάζει και κατεβάζει τον κάθε πουθενά
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Lynx
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

ninty Gamer fanny Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/01/2009
    Η άποψη μου είναι ότι ο καθένας σήμερα μπορεί να κάνει ένα κανάλι στο Youtube με οποιοδήποτε νομικά και ηθικά (legal) περιεχόμενο και να το προσφέρει στο κοινό για να το παρακολουθήσει, να δείξει αν του αρέσει ή όχι, να το θαυμάσει, να το κράξει ή και να αδιαφορήσει.

Αντικαθιστά, σε ένα μεγάλο βαθμό τη τηλεόραση. Όπως πριν από 10 χρόνια η TV μας έδινε κάποια συγκεκριμένα κανάλια που είχαν συγκεκριμένες εκπομπές και σειρές που μπορούσαμε να δούμε, και επιλέγαμε σύμφωνα με τις προτιμήσεις και τα γούστα μας αν θα παρακολουθήσουμε κάτι επιμορφωτικό, κάτι ψυχαγωγικό ή κάτι που να αφορά τα νέα σε διάφορους τομείς, έτσι και το Youtube μας δίνει σήμερα την επιλογή να παρακολουθήσουμε οτιδήποτε μπορεί να μας ενδιαφέρει, σε παγκόσμια κλίμακα και με πολύ περισσότερες επιλογές, μιας και δεν χρειάζεται να είσαι εκατομμυριούχος για να έχεις κανάλι, ούτε εργαζόμενος για να παρουσιάσεις μία εκπομπή ή να ανεβάσεις ένα βίντεο.

Ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του και να παρακολουθήσει όσα του αρέσουν... Κάτι που μπορεί να αρέσει σε εμένα μπορεί να μην αρέσει σε κάποιον άλλο, και το αντίστροφο. Υπάρχουν κανάλια που είναι "στη μόδα" , και "κοπάδια" που μπορεί να ακολουθούν. Υπάρχουν όμως και άνθρωποι μέσα στο κοινό που παρακολουθούν συνειδητά οτιδήποτε μπορεί να τους ενδιαφέρει, ανεξάρτητα από το αν συμβαδίζουν με τη "μόδα" ή όχι, και απλά αυτό που όντως τους αρέσει να είναι αυτό που είναι στη μόδα. Ο καθένας, με τα γούστα του. Γι αυτό και δεν μου αρέσει να κριτικάρω το τι βλέπει ο καθένας. Η πίτα είναι για να μοιράζεται.

Και εγώ παρακολουθώ (ενεργά) τους Unboxholics από την εποχή του 2013, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν έχει τύχει να γελάσω και με videos άλλων που μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικοί σε ύφος και περιεχόμενο από εκείνους. Και το ότι αρέσουν σε εμένα, και υπάρχει μεγάλο κοινό που συμφωνεί μαζί μου, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να υπάρχει κάτι διαφορετικό, είτε μου αρέσει εμένα είτε όχι, θα αρέσει σε κάποιον άλλο...

Καλό είναι να υπάρχει ποικιλία για να ικανοποιείται η πλειοψηφία, κάτι για όλα τα γούστα, γιατί είμαστε άνθρωποι, άρα και διαφορετικοί. Αυτά από εμένα.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    https://www.youtube.com/watch?v=p8m4qeppxas

Ο απόλυτος ξεπεσμός του Mikeus. Όταν η πολύ δόξα σου φουσκώνει τα μυαλά και μεταμορφώνεσαι σ' αυτό που κορόϊδευες. Κρίμα, και τον γούσταρα τρελά όταν έκανε το ΜΠΡΑΦ. Μετά το γύρισε στην mainstream σαβούρα κι ενώ κάτι πήγε να κάνει με το Θάψε το Σενάριο, σε μετέπειτα επεισόδιο το χάλασε τελείως.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από fanny Εμφάνιση Μηνύματος
    Η άποψη μου είναι ότι ο καθένας σήμερα μπορεί να κάνει ένα κανάλι στο Youtube με οποιοδήποτε νομικά και ηθικά (legal) περιεχόμενο και να το προσφέρει στο κοινό για να το παρακολουθήσει, να δείξει αν του αρέσει ή όχι, να το θαυμάσει, να το κράξει ή και να αδιαφορήσει.
    Ούτε γι' αστείο δεν ισχύει αυτό που λες, με την απίστευτη λογοκρισία που υπάρχει στο YouTube τα τελευταία χρόνια, είτε για λόγους νομικούς (π.χ. να βλέπεις αρνητικά reviews να διαγράφονται επειδή παραπονέθηκαν οι δημιουργοί των παιχνιδιών αυτών κι επικαλέστηκαν copyright νόμους) είτε για ηθικούς (με το YouTube να κάνει πόλεμο σε αρκετά κανάλια που θεωρεί "προβληματικά" για την κοινωνία).

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Βρίσκω εξαιρετική την ελληνική youtube κοινότητα. Όσο τουλάχιστον την έχω χρησιμοποιήσει εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Ασχολούμαι με τη μουσική βέβαια και μέσω των ελλήνων youtubers έμαθα πολλά πράματα, ουσιαστικά έμαθα μουσική. Υπάρχουν πολλοί ποιοτικοί youtubers σε αυτόν τον τομέα.

Δεν έχω πάει σε άλλες κατηγορίας για να συγκρίνω αλλά ο καθένας με τα γούστα του. Δεν είμαι άτομο που θα καθίσω να δω ένα videocast που αφορά τα video games, εκτός βέβαια αν πρόκειται για μια συνέντευξη ενός developer. Τέτοια πράματα δεν υπάρχουν εν Ελλάδι και ούτε πρόκειται να υπάρξουν.

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε η χώρα που μεταμορφώνουμε τους ατάλαντους σε ντίβες μέσω youtube και αργότερα εθνικούς ήρωες, τύπου παντελίδη ας πούμε. Αυτά από μένα.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας