Αποτελέσματα 1 μέχρι 9 από 9
    ninty Noob TheSkullKid Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/02/2018

Question Αναζήτηση για Ελληνικό οδηγό Banjo-Kazooie

Θυμάμαι είχα έναν οδηγό για το Banjo-Kazooie στα Ελληνικά τον οποίο έχω χάσει εδώ και χρόνια. Δεν γνωρίζω εάν το έχω κάπου καταχωνιασμένο η αν το πέταξα. Μήπως έχει κάποιος σχετικές πληροφορίες; Το ψάχνω εδώ και χρόνια και δεν μπορώ να βρω τίποτα. Δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα για τον οδηγό πέρα από το ότι αφορούσε όλο το game, ήταν στα Ελληνικά (duh), είχε μέγεθος μεγαλύτερο από Α4 και ήταν τυπωμένος σε glossy χαρτί αν δεν κάνω λάθος. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας γράψει. Ευχαριστώ.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Δεν το έχω, άλλα μιας και βλέπω avatar majoras mask, μήπως έχεις τον οδηγό που είχαν βάλει σε περιοδικό?

Ημ. Εγγραφής
    06/02/2018
    Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες. Ποια Ελληνικά περιοδικά της εποχής είχαν guides για παιχνίδια Nintendo;

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Εγώ είχαν τον οδηγό για το Zelda, στο περιοδικό Games, αλλα το πέταξε η αδελφή μου. Ένα παιδί από το ninty είχε ανεβάσει ένα μέρος, άλλα μετά σταμάτησε να μπαίνει.
    Εγώ έχω μερικά περιοδικά με οδηγούς, άλλα λόγω δουλειάς, είμαι 520 χιλ μακριά από το σπίτι μου, και πηγαίνω στης γιορτές μόνο, τώρα το Πάσχα θα πάω και θα μπορέσω να δω τι έχω.

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Games και Gamepro είχαν οδηγούς στρατηγικής στις τελευταίες σελίδες τους. Δε νόμιζω να υπήρχε ολόκληρο περιοδικό ανεξάρτητο που αφορούσε σε οδηγούς στρατηγικής. Εκτός εάν ήταν περιοδικά πακέτό με αυτά που προανέφερα, αυτό μπορεί και να γινόταν στα γνωστά παιγνίδια.

Υπήρχε βέβαια κι ένα ακόμα περιοδικό που κυκλοφόρησε μόνο για 12 μήνες, το Nintendo Wordl. Αυτό μπορεί να είναι πιθανό να είχε έναν οδηγό στρατηγικής.

Edit: Και μόλις επιβεβαίωσα ότι το Τευχος 9 του Nintendo World (Οκτώβριος 1998) είχε οδηγό στρατηγικής μέρος Α για το Banjo Kazooie. Υποθέτω ότι θα υπήρχαν μέρη Β και Γ στα τεύχη 10-11 του συγκεκριμένου περιοδικού.
    Τελευταία επεξεργασία από geo2004z; 19-03-2018 στις 13:17
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Ημ. Εγγραφής
    06/02/2018
    Αυτό που είχα ήταν ένας οδηγός για όλο το game, δεν ήταν δηλαδή σπασμένος σε τεύχη. Περιλάμβανε τα πάντα, από κάθε collectible και που θα το βρεις μέχρι και τα cheats που έβαζες στο TTC. Νομίζω έκανε ακόμη και αναφορές στο αχρησιμοποίητο ice key οπότε ήταν υπερπλήρης. Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά νομίζω πως είχε διαστάσεις περίπου εφημερίδας και στο εξώφυλλο πρέπει να είχε το εικαστικό που υπήρχε και στο κουτί του παιχνιδιού.

Ημ. Εγγραφής
    06/02/2018
    Ευχαριστώ, θα κάνω και εκεί μια ερώτηση.

- - - Updated - - -

Ρώτησα τον Πατέρα μου αν θυμάται κάτι σχετικά με το θέμα και νομίζει πως τον οδηγό τον έστειλε η Nortec. Περισσότερα δεν θυμάται ούτε αυτός.

ninty Gamer fanny Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/01/2009
    geo Μάλλον ψάξαμε τις ίδιες πηγές πάνω κάτω, retrocomputers και retromaniax! Αυτοί ελπίζω ότι θα έχουν κάτι!

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Kάνε και μια αναζήτηση στα παρακάτω :

https://greekrcm.gr/
    https://www.facebook.com/GreekRCM/
    Play it Loud

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία