Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 12

Question Αδυναμία εγκατάστασης του Assassins Creed IV στο Wii U...

Καλησπέρα σε όλους,

αγόρασα το AC IV από το e-shop στο Wii U μιας και είναι σε καλή προσφορά και πάντα ενδιαφερόμουν για τη σειρά, το πρόβλημα είναι ότι από εχθές παλεύω να το εγκαταστήσω αλλά χωρίς επιτυχία.

Επειδή δεν έχω χώρο στην κονσόλα σύνδεσα ένα απλό φλασάκι από πίσω (έχει 28 GB ελεύθερα) για να το αποθηκεύσω εκεί, δεν ξέρω μήπως φταίει αυτό? Ότι δηλαδή δεν είναι εξωτερικός σκληρός δίσκος αλλά φλασάκι...

Από την άλλη πάλι η σύνδεσή μου στο ίντερνετ δεν είναι και η πιό καλή κι από τότε που αλλάξαμε το ρουτερ, η ταχύτητα αν και κάπως καλύτερη η εμβέλεια χειρότερη οπότε σκέφτομαι μήπως κατά διαστήματα χάνεται το σήμα? Αλλά δεν νομίζω να είναι η σύνδεση το πρόβλημα αφού κατεβαίνει στο 100% κάθε φορά, μόλις όμως ξεκινάει η εγκατάσταση μου γράφει corrupted data (Die Daten sind fehlerhaft συγκεκριμένα γιατί έχω την κονσόλα στα γερμανικά, υποθέτω αυτό το μήνυμα θα εμφάνιζε στα αγγλικά) με Error-Code 105-3016, το οποίο δεν μπόρεσα να βρώ σε αναζήτηση στο Google για πληροφορίες...

Επίσης μου ζητάει να το σβήσω και να το ξανακατεβάσω.

Από εχθές το έχω κατεβάσει 5 φορές ήδη το παιχνίδι, κάθε προσπάθεια θέλει 4/5 ώρες οπότε το Wii U από εχθές κάνει αυτή την δουλειά.

Φυσικά έκανα format το USB πριν ξεκινήσει η διαδικασία, έκλεισα το Wii U, έβγαλα το USB από τη θέση του, το έβαλα στην άλλη υποδοχή μήπως φταίει αυτό αλλά τίποτα, κάθε φορά το ίδιο πρόβλημα...

Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα γιατί και κατεβαίνει ολόκληρο το παιχνίδι (όπως είπα στην εγκατάσταση παρουσιάζεται το πρόβλημα) άρα μάλλον δεν είναι η σύνδεση στο ίντερνετ αλλά και το USB το έχω μερικούς μήνες μόνο και μόνο μία φορά το έχω χρησιμοποιήσει πρίν από τώρα στο Wii U, άρα δεν έχει πρόβλημα το USB.

Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Τελευταία επεξεργασία από isaac3000; 02-04-2018 στις 22:02

Το ξαναπροσπάθησα αφήνοντάς το όλο το βράδυ να κατεβεί αλλά τίποτα, έχω 4300κάτι Mb ελεύθερα στην κονσόλα μέσα, χρειάζεται κι άλλος χώρος για τα temp files? Ρωτάω επειδή δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό.

Το USB πιο πιθανό είναι το πρόβλημα αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί είναι καινούριο...

Δεν μπορώ δηλαδή να κάνω τίποτα μέχρι να αγοράσω εξωτερικό σκληρό δίσκο?

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το παιχνίδι πόσα gb είναι, και πόσα gb έχει ελεύθερα στο usb flash και πόσα στην εσωτερική μνήμη?

Το USB έχει ελεύθερα 28 GB, το Wii U μέσα έχει 4GB και το παιχνίδι είναι 13GB, κι 1GB το Update του παιχνιδιού που κατεβαίνει κι αυτό μετά το παιχνίδι αλλά επίσης προβληματικό οπότε κάθε φορά το σβήνω γιατί μου το ζητάει η κονσόλα...

Αν ήταν θέμα χώρου, δεν θα έπαιρνα το κατάλληλο μήνυμα? Γιατί μου γράφει είναι προβληματικά τα δεδομένα?

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Λογικά αφού έχεις 28 gb, και το παιχνίδι είναι 13, θα έπρεπε να γίνει η εγκατάσταση, εκτός και αν η εγκατάσταση θέλει περισσότερα από 13 gb.
    Γιατί δεν κάνεις το άλλο, να μεταφέρεις από την εσωτερική μνήμη, στο flash usb, να δεις αν γίνει η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη, και μετά βλέπεις τι κάνεις.

Βασικά δεν το σκέφτηκα αυτό επειδή η κονσόλα μέσα εκτός από μερικά παιχνίδια έχει και δεδομένα για τα Mario Kart, BotW και Smash που μάλλον είναι update (γιατί DLC μόνο στο Mario Kart αγόρασα) και νόμιζα δεν μπορώ να τα πάρω από εκεί...

Θα το δοκιμάσω να τα μεταφέρω στο USB και να το κατεβάσω εκεί.

Ευχαριστώ.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από isaac3000 Εμφάνιση Μηνύματος
    Βασικά δεν το σκέφτηκα αυτό επειδή η κονσόλα μέσα εκτός από μερικά παιχνίδια έχει και δεδομένα για τα Mario Kart, BotW και Smash που μάλλον είναι update (γιατί DLC μόνο στο Mario Kart αγόρασα) και νόμιζα δεν μπορώ να τα πάρω από εκεί...

Θα το δοκιμάσω να τα μεταφέρω στο USB και να το κατεβάσω εκεί.

Ευχαριστώ.
    Τα πάντα μπορείς να κάνεις, μπορείς να έχεις τα save στην εσωτερική μνήμη, και τα update / games σε εξωτερικό χώρο.

Τελικά μπόρεσα να παίξω το παιχνίδι αποθηκεύοντάς το στην μνήμη της κονσόλας, άρα με το φλασάκι κάπου υπήρχε πρόβλημα...

Μου κάνει εντύπωση γιατί όπως είπα είναι καινούριο, θα το τσεκάρω όμως με το link που έστειλε ο mikeus. Δεν ξέρω από που το πήρανε γιατί μου το κάνανε δώρο, δεν μπορώ να φανταστώ όμως ότι έχει θέμα γιατί έγινε με ειδική παραγγελία, αυτό το ξέρω σίγουρα...

Μια άλλη ερώτηση, μπορώ να έχω δεδομένα στο φλασάκι και να τα διαβάζει από εκεί το Wii U? Χωρίς να τα ξαναεπιστρέψω στην μνήμη της κονσόλας?

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Βάλε τα update, και μικρά παιχνίδια στο flash usb ή και κανένα μεγάλο παιχνίδι, τα save κράτα τα στην εσωτερική μνήμη.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Δεν είπα να βάλει τα save, άλλα τα υπόλοιπα που μπορούν να κατέβουν σε καθε περίπτωση.
    Από την άλλη, με 10-13 ευρώ μπορεί να βρει ένα καλό flash usb, εγώ πριν 4-5 χρονια αγόρασα ένα Kingston 16GB .

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας