Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345612 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 162
    Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Altair Εμφάνιση Μηνύματος
    Με εξαίρεση το Ascension θα συμφωνήσω.
    Εντάξει, είναι το χειρότερο GoW αλλά είναι από τα καλύτερα παιχνίδια του ps3 και αυτό. Στον πάτο της λίστας but still...

Σαν τα Zelda και τα Mario, όλα είναι καλά, απλά κάποια είναι πολύ καλύτερα από άλλα.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Ναι βρε, παιχνιδάρα είναι απλά αν έπρεπε να κάνω μια λίστα με τα 10 καλύτερα ps3 games δε θα το έβαζα,σε αντίθεση με το 3.
    Από την άλλη στου PS2 θα έβαζα το 2 αλλά αν μπορούσα να τα βάλω μαζί θα το έκανα.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Υπερβολές.
    Δύσκολο να γίνεις χαλίφης στη θέση του χαλίφη.
    Play it Loud

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Καλύτερο από το ΟοΤ σίγουρα πάντως ότι και να λέει ο Γλάρος.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    12/02/2011
    Eχω γραψει την αποψη μου για το παιχνιδι ( κοιταξτε το post 14 ) απο το λιγο που επαιξα.Σιγουρα προκειται για αξιολογο τιτλο αλλα μην υπερβαλουμε κιολας.Τωρα η πλεοψηφια του κοσμου ειναι ακομη στο hyped fase.Oταν κατασταλαξει το honeymoon fase θα βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.

Περι συγκρισης με το OoT ειναι απλα ιεροσυλια.Οσοι εχουν ζησει το παιχνιδι αυτο,οπως και το mario 64 στην εποχη που βγηκαν θα σας το πουν αυτο.Τα παιχνιδια αυτα ειναι παιχνιδια σταθμοι για το gaming.Tωρα το νεο god of war ειναι αξιολογο αλλα δεν πηγε το gaming σε αλλο επιπεδο.

Για μενα η επομενη εξελιξη ειναι το VR το οποιο θελω πολυ να δοκιμασω.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Ο blackmore που δηλώνει μεγάλος fan του Ocarina τι έχει να πει;
    Όταν το παίξω θα σου πω, για τώρα αυτό που έχω να πω, είναι πως πολλά παιχνίδια, ακόμα και Zelda έλεγαν πως είναι καλύτερα από το ocarina, άλλα κανένα παιχνίδι δεν τα κατάφερε, εκτός από το majoras στο gameplay.
    Τα souls games αυτήν την στιγμή δεν ξέρω για εμένα σε σχέση με το ocarina που είναι (πάνω ή κάτω σε θέση)
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 23-04-2018 στις 22:12

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το πρόβλημα με της νέες κυκλοφορίες είναι πως, από το ενθουσιασμό που βγαίνει ένα παιχνίδι, είναι σαν να κυκλοφόρησε το καλύτερο που βγήκε ποτέ, αυτό με την σύγκριση με το ocarina of time το έζησα 3 φορές στα Zelda games. Βγήκε το tp έλεγαν πως είναι καλύτερο, βγήκε το ss είπαν το ίδιο, πέρασε ο χρόνος και τελικά αυτό που έκανε το ocarina όταν κυκλοφόρησε στην βιομηχανία ήταν τόσο δυνατό που ακόμα για αυτό μιλάνε και όχι για τα άλλα δύο, πέρσι βγήκε το botw είπαν είπαν, εγώ βλέπω πως σήμερα ένα χρόνο μετά πέρασε ο ενθουσιασμός και όταν περάσει ο καιρός θα πάρει την θέση του, που θα είναι κάτω από το ocarina. Δεν έχει να κάνει με το είναι κάποιος ocarina φαν, άλλα ότι μέχρι σήμερα και οι ίδιοι παραδέχονται πως την δουλειά που έκαναν στο ocarina δεν κατάφερε κανέναν να την ξεπεράσει, ούτε η ίδια η Nintendo.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Με την διαφορά στα όσα λες Blackmore πως το Ocarina κυκλοφόρησε σε μια παρθένα εποχή. Εγώ πχ το έπαιξα στο GC και το παράτησα. Είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα; Φυσικά και όχι. Αλλά το Ocarina έχει ξεπεραστεί εδώ και πολλά χρόνια, όχι στον ντόρο που έκανε, όχι στην επανάσταση που έφερε αλλά στην συνολική του ποιότητα η οποία ναι μεν είναι υψηλοτατου επιπέδου όμως πλέον είναι, πως να το πω κομψά, ξεπερασμένη με ότι αυτό συνεπάγεται και ότι καταλαβαίνει κάποιος με αυτό.
    Οπότε ναι, το GOW είναι καλύτερο. Θα κάνει τον ίδιο ντόρο; Ούτε στο ελάχιστο. Έχει σημασία; ΚΑΜΙΑ!
    Παίξτε ο καθένας ότι αγαπάει και ας αφήσουμε αυτό το θέμα για όσους παίζουν το παιχνίδι να συζητήσουν αυτό και ΜΟΝΟΝ αυτό.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Υπάρχει μια διαφορά βλάσφημε και άσχετε με την Nintendo (εκτός και αν εννοείς την συλλογή amiibo σου).

Τα puzzle του Zelda είναι τέτοια:

Του God of War είναι τέτοια:

ή τουλάχιστον εγώ αυτό έχω καταλάβει.
    Μέχρι τώρα ήταν σίγουρα έτσι. Αυτό όμως δεν το έχω παίξει και δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει και αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού.

Από την άλλη, το GoW δεν προσπάθησε ποτέ να γίνει Zelda είναι κάτι διαφορετικό και είναι λίγο ρηχό να τα συγκρίνουμε μόνο σε αυτό το κομμάτι.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Μιαε και έπιασες το θέμα των παζλς θες να το πάμε στο σύστημα μάχης; Άστο γιατί εκεί θα κλαις.
    Μην πιάνεις 1-2 τομείς, που σε συμφέρουν.
    Άλλωστε δεν κατάλαβες τίποτα από ότι έγραψα. Κάνε κάνα ραντ πάλι. Μόνο σε αυτό είσαι καλός, αφού παιχνίδια ούτως ή άλλως δεν παίζεις. Όχι ότι υπάρχουν βέβαια στην πλατφόρμα σου, αλλά ναι, κατάλαβες τι εννοώ. Ελπίζω. Γιατί καις και μαζούτ.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία