Σελίδα 5 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678915 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 41 μέχρι 50 από 162
    ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    12/02/2011
    Να πω την προσωπικη μου αποψη για το παιχνιδι μιας και χθες το τερματισα.Δεν υπαρχουν spoilers

Σε γενικες γραμμες καλο παιχνιδι με πολλα αρνητικα για μενα ομως.Αν του εβαζα βαθμο θα ηταν 7 ή 8.Δηλαδη δεν ειναι κακο παιχνιδι αλλα θεωρω προσωπικα οτι ειναι αρκετα υπερεκτιμημενο.

Το μεγαλυτερο αρνητικο για μενα τελικα του παιχνιδιου,οπως ειχα γραψει και στην αρχικη μου εντυπωση ,ειναι η καμερα.Για μενα προσωπικα πολυ λανθασμενη η επιλογη της καμερας για τετοιου ειδος παιχνιδι.Πολλες φορες δεν ηξερα τι γινοταν στην μαχη.Σε βαραγανε εχθροι που δεν εβλεπες καν που ηταν.Αυτο ειχε για μενα αρκετες φορες να βαριεμαι απιστευτα την μαχη.Δεν βοηθαγε και το τσεκουρι που δεν με ενθουσιασε σαν οπλο.Οποτε οταν το βασικο σου gameplay εγω το βρισκω βαρετο-κακο λογικο ειναι να μην με τρελανει σαν παιχνιδι.

Ενα αλλο αρνητικο του παιχνιδιου ηταν η ροη.Εισαι εκει και προσπαθεις να σφαξεις κοσμο , και μετα γινεται walking sim ή κουβαλα τον κρυσταλλο ή οτι αλλο σου πεταει το παιχνιδι στο ταδε σημειο .Και το κανεις αυτο λες και ο kratos ειναι δυσκοιλιος και δεν μπορει να περπατησει.Πραγματικα απορω με την επιλογη αυτη.
    Προς το τελος δε περισσοτερο σαν αγγαρεια μου φανηκε το παιχνιδι και πως το τραβηξανε πολυ παραπανω απο οσο θα επρεπε.Οταν φτανετε στο τελος πιστευω θα καταλαβετε τι εννοω.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από GLAROS Εμφάνιση Μηνύματος
    Ενδιαφέρουσα συμβουλή.Είναι τόσο χρήσιμο αργότερα το boy ?
    Όπως ειπα, δεν εχω τελειώσει το παιχνιδι, αλλα ναι, μέχρι στιγμής βοηθά αρκετά!!!! Φαντάζομαι πως αργότερα να ενισχυθεί ο ρόλος του. Άλλωστε, εαν δεις και τις αναβαθμίσεις που προφέρονται, θα καταλάβεις.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Zoralink προσωπικά μιλώντας το Τσεκούρι το έχω λατρέψει,η κάμερα είναι αρκετά καλή,στις μάχες πάντα υπάρχει το incoming attack indicator (βελάκι ντε ) το οποίο ανάλογα με το χρώμα του σου δείχνει πότε να κάνεις dodge ενώ και ο μικρός με τις ατάκες του βοηθάει αρκετά.Δεν ξέρω πως θα είναι μετά φυσικά,αν θα είναι πιο χαοτικές οι μάχες.Το ότι σε ένα παιχνίδι 20+ ωρών υπάρχουν σημεία όπως αυτά με τον Κρύσταλλο που λες,το θεωρώ λογικό,να σπάει λίγο ο ρυθμός ώστε να μην καταντάει μονότονο.Είπαμε,αρχή είμαι ακόμα,έχω ενθουσιαστεί άπειρα,μη δίνεις σημασία.Πάντως στο σύστημα μάχης λατρεύω το ότι το τσεκούρι δεν είναι πανάκεια για όλες τις περιπτώσεις,όπως ήταν οι αλυσίδες στα προηγούμενα.Το σύστημα με το stun πχ που πρέπει να το κάνεις με γυμνά χέρια μου αρέσει πάρα πολύ.Επίσης ξέχασα να αναφέρω τους Άθλους,οι οποίοι αποτελούν in game achievements και σε επιβραβεύουν με επιπλέον ΧΡ.Είναι κόλλημα το άτιμο,το έβλεπα στον ύπνο μου.Καιρό έχω να πωρωθώ τόσο πολύ με παιχνίδι.
    Οι μάχες ως τώρα είναι αρκετά βατές,πολλές φορές παραλίγο να χάσω,αλλά οι μόνες φορές που όντως έχασα,ήταν σε μια προαιρετική περιοχή με ένα mobάκι lvl 3,εγώ ήμουν lvl 1 οπότε έφευγα μονόχιτος.Τελικά axe throw,evade & arrows μέχρι να πέσει και το έβγαλα με την τρίτη φορά.Στο νόρμαλ παίζω.Δεν υπάρχει λόγος για πιο δύσκολο αν δεν έχει trophy.

edit:Έχω προσέξει ότι τον μικρό τον αποκαλεί Boy όταν συμπεριφέρεται σαν παιδάκι (λογικό),ενώ όταν κάνει κάτι πιο έξω από τα νερά του,δεν λέω λόγω spoilers τον αποκαλεί με το όνομά του.
    Τελευταία επεξεργασία από Altair; 06-05-2018 στις 14:19
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Τον ξέρω τον τύπο. Δε μου λέει κάτι καινούργιο. Είναι απολύτως κατανοητή η κριτική παντού.
    Ωστόσο όπως και πχ στο BoTW η συντριπτική πλειοψηφία αναφέρει πως ο τίτλος είναι έπος. Σίγουρα δεν κάνει κλίκ σε όλους και αυτό είναι σεβαστό.
    Ο κανόνας όμως λέει ότι είναι αυτό που λέμε system seller. Χοντροψήνω ακόμα και γω PS4 να φανταστείς για 10 τίλτους με πρώτο το GOW

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Braveheart1980 Εμφάνιση Μηνύματος
    Τον ξέρω τον τύπο. Δε μου λέει κάτι καινούργιο. Είναι απολύτως κατανοητή η κριτική παντού.
    Ωστόσο όπως και πχ στο BoTW η συντριπτική πλειοψηφία αναφέρει πως ο τίτλος είναι έπος. Σίγουρα δεν κάνει κλίκ σε όλους και αυτό είναι σεβαστό.
    Ο κανόνας όμως λέει ότι είναι αυτό που λέμε system seller. Χοντροψήνω ακόμα και γω PS4 να φανταστείς για 10 τίλτους με πρώτο το GOW
    Το έχω παίξει μόνο 4 ώρες δυστυχώς,λόγω έλλειψης χρόνου,όμως με έχει κάνει να νιώθω όπως όταν έπαιξα πρώτη φορά το 1.Είναι κάτι φάσεις που σκέφτομαι,όντως τώρα;Αυτό το πράγμα το βλέπω real time;Δεν ξέρω αν το εκφράζω σωστά,όμως το παιχνίδι που περίμενα πιο πολύ να παίξω μέσα στο 2018 σίγουρα δεν ήταν αυτό.Πλέον,το μυαλό μου είναι μόνο στο GOW.Αξίζει να πάρεις το PS4 bundle για αυτό το παιχνίδι.
    Όσο για τον τύπο στο βίντεο,είδα απλά την αρχή και το τέλος.Ο τύπος λέει,επιστρέφει στο PS2 του.Εν ολίγοις,δεν είναι το στυλ του,έκανε αγγαρεία,επειδή τον έπρηξαν οι φανς του,και περίμενε να το ευχαριστηθεί;Έτσι δεν γίνεται δουλειά.

Το σύστημα μάχης όσο ανοίγει,τόσο καλύτερο γίνεται.Ναι,δεν υπάρχουν τα combos που υπήρχαν στα προηγούμενα,αλλά δεν χρειάζεται κιόλας,η κατεύθυνση έχει αλλάξει.Το συγκρίνει με το DMC;Σοβαρολογούμε;Ποτέ τα GOW δεν μπορούσαν να συγκριθούν με τα DMC σε αυτόν τον τομέα.Όπως και τα DMC δεν συγκρίνονται πλέον με τα Bayonetta.
    Και μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω,για την κάμερα,πέρα από το βελάκι που προσδίδει πολύ στη μάχη το quick turn πραγματικά σου λύνει τα χέρια.Γενικά ο τίτλος,ως τώρα πάντα,είναι καλοδουλεμένος μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας.

Πλέον είμαι out of the woods and into the lake για όσους ξέρουν το παιχνίδι.Δε λέω περισσότερα λόγω spoilers,αλλά ας πούμε πως έχω μείνει με το στόμα ανοικτό.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Κλειδώνεται μέχρι νεοτέρας.

ΜΗΝ με ρωτήσετε γιατί.

Σβήστηκαν post με αρνητική συμπεριφορά.

Αύριο θα ανοίξει εκ νέου χωρίς να έχει κανείς συνέπειες

Ας μην κάνουμε σαν μωρά παιδιά, ξέρουμε όλοι τα όριά μας και του άλλου.

Αν ωστόσο εντοπίσω αρνητική συμπεριφορά είτε εδώ αν και όποτε ανοίξει το θέμα είτε αλλού δεν έχει πλέον warning αλλά ban.
    Τελευταία επεξεργασία από Braveheart1980; 07-05-2018 στις 23:19

Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Για να δούμε αν μπορούμε ΟΜΟΡΦΑ να συνεχίσουμε τη συζήτησή μας

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    12/02/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Braveheart1980 Εμφάνιση Μηνύματος
    Κοιτα εννοειται οτι ειναι system seller για πολλους.Για μενα παντως system seller ειναι το bloodborne και ας μην εχει τα νουμερα να το υποστηριξει.To παιχνιδι ειναι αρρωστια πραγματικα.Ημουν στο τσακ να παρω το πρωτο μου ps.Ευτηχως δεν το πηρα ,οχι επειδη δεν ειναι καλο,αλλα πλεον λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβαινω να παιξω ολα τα παιχνιδια που θελω.Οποτε braveheart το νου σου.

Παντως το εγραψα και πιο πανω οτι το Gow ειναι σιγουρα πολυ αξιολογος τιτλος αλλα αρκετα υπερεκτιμημενο.Δεν εχει ταυτοτητα το παιχνιδι για μενα.Εχει αρκετα απο metroid,dark souls και πολυ λιγο απο god of war.Μονο ο πρωτος αρχηγος,ο stranger, θυμισε επικουρα god of war.Εκει σε πορωνει και μετα.......τιποτα για μενα.

Λοιπον να πω λιγο οτι 10αρια για μενα πρεπει να παιρνουν τιτλοι που προχωρανε το genre μπροστα.Λιγα ειναι τα παιχνιδια αυτα προσωπικα για μενα.Και μιας και λεω για 10αρια κτλπ πρεπει να ολοι να υιοθετησουν το συστημα eυrogamer στην αξιολογηση.

ninty Regular Nikos Aikaterinis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/10/2014
    Εχτες τερμάτισα το παιχνίδι, ΕΠΟΣ...το καλύτερο παιχνίδι με διαφορά στο PS4 και κατά την γνώμη μου ένα από τα καλύτερα παιχνίδια ever. Δεν έχω λόγια για το παιχνίδι, πλέον δεν μπορώ να πιάσω άλλο παιχνίδι μου φαίνονται απαρχαιωμένα. 10 με τόνο από μένα και παιχνίδι που δεν πρέπει να χάσει κανένας. Σίγουρα είναι και θέμα γούστου άλλα χωρίς υπερβολή είχα από την εποχή του Ocarina of time στο N64, να πάθω τέτοια πλάκα με παιχνίδι......κυριολεκτικά δεν βρίσκω κάτι που να μην μου αρέσει στο παιχνίδι, ακόμα και την κάμερα την λάτρεψα και απορώ πως δεν έχουν την ίδια και σε άλλα παιχνίδια......GOTY του 2018 από μένα και εύκολα μάλιστα....

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zoralinkgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Κοιτα εννοειται οτι ειναι system seller για πολλους.Για μενα παντως system seller ειναι το bloodborne και ας μην εχει τα νουμερα να το υποστηριξει.To παιχνιδι ειναι αρρωστια πραγματικα.Ημουν στο τσακ να παρω το πρωτο μου ps.Ευτηχως δεν το πηρα ,οχι επειδη δεν ειναι καλο,αλλα πλεον λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβαινω να παιξω ολα τα παιχνιδια που θελω.Οποτε braveheart το νου σου.

Παντως το εγραψα και πιο πανω οτι το Gow ειναι σιγουρα πολυ αξιολογος τιτλος αλλα αρκετα υπερεκτιμημενο.Δεν εχει ταυτοτητα το παιχνιδι για μενα.Εχει αρκετα απο metroid,dark souls και πολυ λιγο απο god of war.Μονο ο πρωτος αρχηγος,ο stranger, θυμισε επικουρα god of war.Εκει σε πορωνει και μετα.......τιποτα για μενα.

Λοιπον να πω λιγο οτι 10αρια για μενα πρεπει να παιρνουν τιτλοι που προχωρανε το genre μπροστα.Λιγα ειναι τα παιχνιδια αυτα προσωπικα για μενα.Και μιας και λεω για 10αρια κτλπ πρεπει να ολοι να υιοθετησουν το συστημα eυrogamer στην αξιολογηση.
    Φίλε μου ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο που βαθμολογεί ένα παιχνίδι, για μένα 10 παίρνει ένα παιχνίδι που με πωρώνει, με γοητεύει, μου ρίχνει κάτω το σαγόνι με αυτά που βλέπω στην οθόνη, με κάνει να θέλω να παίζω ατελείωτα και μου δημιουργεί έξαψη και ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά....όλα αυτά μου τα προσφέρει και με το παραπάνω το GOD....

Π.Χ. Το Bloodborne το παράτησα μέσα από 10 ώρες παιχνιδιού, με κούρασε και βαρέθηκα αυτή την ατελείωτη μαυρίλα, ένιωθα ότι κάνω αγγαρεία όσο το έπαιζα και για μένα αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από το αν πάει το genre μπροστά ή έχει νέους μηχανισμούς κλπ.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Για τους λόγους που αναφέρεις Νίκο, το Uncharted 4 είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι της γενιάς.
    Όχι το καλύτερο,απλά το αγαπημένο μου.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία