Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345612 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 209
    ninty Gamer
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2017
    To smash είναι δυνατόν να είναι πιο βαρύ για την κάρτα γραφικών (άλλο η cpu) απο το splatoon 2?
    Εγώ βλέπω στατικές πίστες, 3d models σχετικά μικρά και κάμποσα (εντυπωσιακά) εφέ χωρίς όμως particles.

Αν δεν μου ξέφυγε κάτι είναι αστείο να συζητάμε αν είναι κάτι που δεν μπορεί να τρέξει σε 1080p.
    Ίσως το demo που δείξανε δεν είχε τελικό κώδικα; Ίσως δεν έχει λήξει το optimization ;

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jousis Εμφάνιση Μηνύματος
    To smash είναι δυνατόν να είναι πιο βαρύ για την κάρτα γραφικών (άλλο η cpu) απο το splatoon 2?
    Εγώ βλέπω στατικές πίστες, 3d models σχετικά μικρά και κάμποσα (εντυπωσιακά) εφέ χωρίς όμως particles.

Αν δεν μου ξέφυγε κάτι είναι αστείο να συζητάμε αν είναι κάτι που δεν μπορεί να τρέξει σε 1080p.
    Ίσως το demo που δείξανε δεν είχε τελικό κώδικα; Ίσως δεν έχει λήξει το optimization ;
    Το Smash είναι από τα λίγα 3D παιχνίδια (όχι 2D όπως το Rayman) που τρέχει native 1080p60 στο Wii U (Radeon 4xxx 176 Gflops). Το άλλο ήταν το Wind Waker (remaster/remake από GameCube).

Τώρα που έχουμε πιο σύγχρονη nVidia Maxwell GPU των 200-400 Gflops είναι δυνατόν να μην τρέχει καμπάνα 1080p60;

Τεσπά, κουβέντα να γίνεται, γιατί και αυτό και το Splatoon δεν πουλάνε λόγω γραφικών (αλλιώς θα ήταν 30 fps), αλλά για την φρενήρη arcade δράση τους.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Και εμένα όταν έσκουζα για TX2 και ότι το switch σε 20nm TSMC planar δεν θα "τραβήξει" μου τραβούσατε bans ως hater.
    Είμαι σίγουρος ότι δε θα ήταν για αυτόν τον λόγο το ban Στο θέμα μας παρακαλώ, περιμένουμε ανάλυση του βίντεο, υπάρχουν αμφισβητούμενες φάσεις!

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dimpap28 Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάντως εδώ άλλα έλεγες... http://www.ninty.gr/showthread.php?t...l=1#post252211. Και σήμερα μας είπες ότι είναι XBOX360. Και μιλάμε για το Smash, το οποίο έχει πίστες που φαίνονται κάποιες φορές από τόσο μακριά που δε βλέπεις καν του μαχητές...

Αυτό που θες να υπονοήσεις γενικά δεν παίζει να ισχύει, αν αναλογιστούμε ότι μόνο και μόνο τα ports από το Wii U τρέχουν πολύ καλύτερα και με αυξημένη ανάλυση στο Switch. Οπότε αυτά περί downgrade είναι απλά αστεία για το Smash. Ήδη άλλα μέλη ανέφεραν αναλύσεις και frames per second. Τώρα αν εσύ κρίνεις ότι το παιχνίδι έχει φάει υποβάθμιση επειδή είδες θολό texture, ok. Ο καθένας βρίσκει τους λόγους του για να δικαιολογήσει την ξενέρα του με την κάθε κονσόλα ή το κάθε παιχνίδι.
    Ναι αλλα έλεγα . Δηλαδή τι έλεγα; πως ειναι ενα στο xbox one... Περιμένοντας πως το botw ηταν ενα πορτ το οποίο δεν εκανε πλήρης εκμετάλλευση του συστήματος.
    Τελικά με το καιρό κατάλαβα πως ως εκεί ειναι.
    Ολος ο κόσμος ακομα και εδω μέσα το έλεγε ενα xbox one παρα κάτι.
    Δεν είμαι εγω αυτός που έγραψε τις ειδήσεις.
    Και παρότι φαν μπόι της νιντεντο παραμένω δίχως ποσοστά. έχω ανεξάρτητη και καθαρή γνώμη.

Τωρα αν εσύ εισαι εντυπωσιασμένος απο το smash μπράβο.Δεν γίνεται ουτε χρειάζεται να έχουμε όλοι την ιδια γνώμη. Εγω το μονο εντυπωσιασμένος παλι δεν ειμαι.
    Γραφικά downgraded είναι μη τρελαθούμε.. Ιδιο παιχνίδι σε επόμενη κονσόλα μετα απο χρονια να το βγάζει πετσοκομενο..ποιος; η νιντεντο... Δηλαδη τι να περιμένεις μετα απο τους αλλους; Και στα μοντέλα ειναι downgrade και στα backgrounds και στα textures. Το γιατί δεν μπορώ να το ξέρω.. Gpu?cpu? Ram? Cartridge? Θα ήθελα πολύ να το μάθω.
    Αλλα μη κάνουμε και τα στραβά μάτια.

Και μια ερώτηση off-topic. Σου άρεσε η νιντεντο με αυτα που έδειξε στην E3? Αυτα περίμενες απο ενα σύστημα που μεχρι τωρα τα εχει παει παραπάνω απο καλά σε πωλήσεις για την Βιβλιοθήκη που προσφέρει;
    Metroid δεν ειδαμε.. Για να μη πω κουβέντα internet browser,online themes κλπ..
    Τελευταία επεξεργασία από Vamire; 15-06-2018 στις 01:15
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vamire Εμφάνιση Μηνύματος
    Ναι αλλα έλεγα . Δηλαδή τι έλεγα; πως ειναι ενα στο xbox one... Περιμένοντας πως το botw ηταν ενα πορτ το οποίο δεν εκανε πλήρης εκμετάλλευση του συστήματος.
    Τελικά με το καιρό κατάλαβα πως ως εκεί ειναι.
    Ολος ο κόσμος ακομα και εδω μέσα το έλεγε ενα xbox one παρα κάτι.
    Δεν είμαι εγω αυτός που έγραψε τις ειδήσεις.
    Και παρότι φαν μπόι της νιντεντο παραμένω δίχως ποσοστά. έχω ανεξάρτητη και καθαρή γνώμη.

Τωρα αν εσύ εισαι εντυπωσιασμένος απο το smash μπράβο.Δεν γίνεται ουτε χρειάζεται να έχουμε όλοι την ιδια γνώμη. Εγω το μονο εντυπωσιασμένος παλι δεν ειμαι.
    Γραφικά downgraded είναι μη τρελαθούμε.. Ιδιο παιχνίδι σε επόμενη κονσόλα μετα απο χρονια να το βγάζει πετσοκομενο..ποιος; η νιντεντο... Δηλαδη τι να περιμένεις μετα απο τους αλλους; Και στα μοντέλα ειναι downgrade και στα backgrounds και στα textures. Το γιατί δεν μπορώ να το ξέρω.. Gpu?cpu? Ram? Cartridge? Θα ήθελα πολύ να το μάθω.
    Αλλα μη κάνουμε και τα στραβά μάτια.

Και μια ερώτηση off-topic. Σου άρεσε η νιντεντο με αυτα που έδειξε στην E3? Αυτα περίμενες απο ενα σύστημα που μεχρι τωρα τα εχει παει παραπάνω απο καλά για την Βιβλιοθήκη που προσφέρει;
    Metroid δεν ειδαμε.. Για να μη πω κουβέντα internet browser,online themes κλπ..
    Δεν είμαι εντυπωσιασμένος με το Smash, αλλά ούτε και πότε ήμουν με τα γραφικά της σειράς. Για μένα δεν είναι αυτά ο λόγος αγοράς. Και παρόλο που δεν είμαι εντυπωσιασμένος με τα γραφικά, δε συμφωνώ ότι μιλάμε για downgrade.

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Το Smash στο Wii U έπαιζε 1080Ρ/60FPS ακατέβατα οπότε το ίδιο θα γίνεται και με το Switch χωρίς δεύτερες σκέψεις!Απλά όπως όλα τα παιχνίδια, τα πρώτα Trailer έχουν διαφορά με την τελική μορφή που θα έχουν. Προσωπικά δεν με εντυπωσίασε η Ε3,σε τέτοιο σημείο που δεν χάρηκα ιδιαίτερα με το νέο Smash(Καλοδεχούμενο αλλά μέχρι εκεί). Από τις χειρότερες Ε3 που έχω δει από πλευράς Nintendo....
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Fan Vamire Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/03/2009
    Ρε! πάλι χαλασμένη τηλεόραση πήρες? Το smash μόνο downgraded δεν ήταν... Δες το ξανά αν θες μην έγινε μ/@@ με το stream που είδες. Εγώ είδα όλο το Smash Direct και ενώ δεν εντυπωσιάστηκα, γιατί αυτό το παιχνίδι δεν θα σε εντυπωσιάσει γενικώς μου κάνει εντύπωση αυτό που γράφεις.
    Το βιντεο που ποσταρα το ειδες;

- - - Updated - - -

@nikolaras

Μαζι σου. Δεν πιστεύω να εισαι hater σαν και μενα ετσι;
    Switch FC : SW-7566-2174-7899.

Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vamire Εμφάνιση Μηνύματος
    Το βιντεο που ποσταρα το ειδες;

- - - Updated - - -

@nikolaras

Μαζι σου. Δεν πιστεύω να εισαι hater σαν και μενα ετσι;
    αχαοαοχαοχαοαχ όχι απλά είναι φως φανάρι ότι εκεί στο Kyoto έχουν αμολήσει αετό, ή να το πω πιο απλά:δεν τους ενδιαφέρει η Ε3!Δεν υπήρξε η παραμικρή έκπληξη, ακόμη και το Direct ήταν Smash Conference και τίποτα παραπάνω!

Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Είδα και το video του gamexplain που ανέφερε ο Vamire και έχει δίκιο.... Το polygon count κατά την άποψη μου είναι κατώτερο του Wii U ...προς το παρόν τουλάχιστον.
    Μην το σταυρώνετε πριν βγει, όλα τα Games διαφέρουν από τα πρώτα trailer μέχρι την τελική μορφή τους!Έτσι και αλλιώς καλό 2019 το βλέπω να έρχεται, αν είναι χειρότερο από του U(Χλωμό), πρώτος θα πάρω το φτυάρι

ninty Gamer Supernino Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/04/2015
    http://www.nintendolife.com/news/201..._in_the_series

απολαύστε το μπορεί να είναι το τελευταίο.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας