Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 12345678915 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 41 μέχρι 50 από 196
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Συγνώμη άλλα δεν έχω μίσος.
    Έχω γνωστούς gay που έχουμε συζητήσει το θέμα, και μάλιστα σε κάποια θέματα τους υπερασπίστηκα απέναντι σε άλλους που τους μισούν, και επειδή θέλω να έχω μια εικόνα, είδα βίντεο με παρέλαση που κάνουν.
    Το να την κάνουν με αυτό το τρόπο είναι λάθος, γιατί κάνουν κακό στην εικόνα τους, και αν δεν είναι όλοι έτσι, που συμφωνώ ότι δεν είναι, τους "κακους" να τους διώχνουν για να μην χαλάνε της γνώμες που θα έχουν οι υπόλοιποι για αυτούς.
    Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του Pride, η ορατότητα όλων, άσχετα από την εξωτερική τους εμφάνιση και τρόπο έκφρασης της ταυτότητας φύλου τους. Δεν έχεις πιάσει το νόημα. Ξέρεις, δε χρειάζεται όλοι οι άνθρωποι να έχουν ίδια εξωτερική εικόνα για να είναι άξιοι του σεβασμού μας. Το ότι κρίνεις τους ανθρώπους από τον τρόπο που ντύνονται σε μια παρέλαση και διασκεδάζουν, λέει πολλά. Φαντάζομαι δεν κάνεις το ίδιο και στο καρναβάλι της Πάτρας ή της Ξάνθης που κυκλοφορούν όλοι γυμνοί και χορεύουν, ντυμένοι με ρούχα του αντίθετου φύλου ή με άλλες στολές.

Επίσης, δε θα αποφασίσεις εσύ ποιος είναι ο τρόπος που θα γιορτάσει μια ομάδα πληθυσμού και όσοι είναι σύμμαχοι. Δε χρειάζεται κανείς την αποδοχή σου, είναι γιορτή και μέρα ορατότητας. Το ποιος γίνεται ρεζίλι είναι εμφανές από τέτοια σχόλια, που δέχεται ή απορρίπτει ανθρώπους ανάλογα με το πόσα ρούχα φορούν και αν κουνιούνται ή όχι.

Υ.Γ.: Η καραμέλα με τους γκέι φίλους έχει παλιώσει.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dimpap28 Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του Pride, η ορατότητα όλων, άσχετα από την εξωτερική τους εμφάνιση και τρόπο έκφρασης της ταυτότητας φύλου τους. Δεν έχεις πιάσει το νόημα. Ξέρεις, δε χρειάζεται όλοι οι άνθρωποι να έχουν ίδια εξωτερική εικόνα για να είναι άξιοι του σεβασμού μας. Το ότι κρίνεις τους ανθρώπους από τον τρόπο που ντύνονται σε μια παρέλαση και διασκεδάζουν, λέει πολλά. Φαντάζομαι δεν κάνεις το ίδιο και στο καρναβάλι της Πάτρας ή της Ξάνθης που κυκλοφορούν όλοι γυμνοί και χορεύουν, ντυμένοι με ρούχα του αντίθετου φύλου ή με άλλες στολές.

Επίσης, δε θα αποφασίσεις εσύ ποιος είναι ο τρόπος που θα γιορτάσει μια ομάδα πληθυσμού και όσοι είναι σύμμαχοι. Δε χρειάζεται κανείς την αποδοχή σου, είναι γιορτή και μέρα ορατότητας. Το ποιος γίνεται ρεζίλι είναι εμφανές από τέτοια σχόλια, που δέχεται ή απορρίπτει ανθρώπους ανάλογα με το πόσα ρούχα φορούν και αν κουνιούνται ή όχι.

Υ.Γ.: Η καραμέλα με τους γκέι φίλους έχει παλιώσει.
    Δεν έχει να κάνει με gay, γενικά αν αυτό που κάνεις το κάνεις σωστά θα πάρεις το σεβασμό που ζητάς, αν το κάνεις λάθος θα πάρεις τα αντίθετα αποτελέσματα.
    Δεν είπα για τα ρούχα τους, είδα παρέλαση που μόνο sex δεν έκαναν δημόσια, ευτυχώς στην Ελλάδα δεν έχουμε δει τέτοιες εικόνες.
    Όσο για την καραμέλα που λες, ναι η αλήθεια είναι πως δεν είναι ακριβός φίλοι μου, γνωρίζω 3 άτομα γνωστούς της γυναίκας μου, και έχω και έναν συνάδελφο στην δουλειά.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008

https://www.oneangrygamer.net/2018/0...litical/62237/

Eίναι καιρός η Nintendo ν' απολύσει όλα τα βλαμένα πιτσιρίκια από την Treehouse που χρησιμοποιούν τ' όνομα της Nintendo για να σπρώχνουν την πολιτική τους αντζέντα. Ή να κλείσουν την Treehouse. Εξάλλουν μόνο κακό κάνουν στην Nintendo με τ' απαίσια localizations τους που χαλάνε τελείως υπέροχα παιχνίδια όπως το Fire Emblem Fates και αναγκάζει τον κόσμο να μποϊκοτάρει τέτοια παιχνίδια και να χακάρουν τις κονσόλες τους για να παίξουν τα παιχνίδια αυτά με uncensored patch.
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 25-06-2018 στις 15:45

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Αν είναι να ανεβάσουμε και κανένα βιντεακι, να πάει και το site μπροστά....
    Δεν έχω πρόβλημα με αυτό που κάνουν, έχω πρόβλημα στο πως το κάνουν, αντί να βγούνε στους δρόμους και να φωνάζουν είμαστε και εμείς άνθρωποι που πρέπει να μας σέβονται της προτιμήσεις μας πχ, βγαίνουν στους δρόμους σαν πουτ.... δείχνοντας πως θέλουν απλά σεξ από το ίδιο φύλο, και όχι από ένα άτομο άλλα από πολλά.
    Και συμφωνώ με τον Ερντογάν απόλυτα σε αυτό που είπε, οι ευρωπαίοι δεν ενδιαφέρονται για τους μετανάστες, άλλα ενδιαφέρονται περισσότερο για τα σκυλιά και τους gay.
    Γιατί προφανώς είναι γνωστό πόσο φιλική είναι η Τουρκία στους πρόσφυγες και ειδικά ο Ερντογάν.
    Το μόνο θέμα που τον απασχολεί καθημερινά. Μερικές φορές έχετε παντελή έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα κάποιοι εδώ μέσα.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος

https://www.oneangrygamer.net/2018/0...litical/62237/

Eίναι καιρός η Nintendo ν' απολύσει όλα τα βλαμένα πιτσιρίκια από την Treehouse που χρησιμοποιούν τ' όνομα της Nintendo για να σπρώχνουν την πολιτική τους αντζέντα. Ή να κλείσουν την Treehouse. Εξάλλουν μόνο κακό κάνουν στην Nintendo με τ' απαίσια localizations τους που χαλάνε τελείως υπέροχα παιχνίδια όπως το Fire Emblem Fates και αναγκάζει τον κόσμο να μποϊκοτάρει τέτοια παιχνίδια και να χακάρουν τις κονσόλες τους για να παίξουν τα παιχνίδια αυτά με uncensored patch.
    Τι; Δηλαδή στο περσινό pride στην Αθήνα που είχαν κατέβει άνθρωποι συλλογικά από οργανισμούς μέχρι και σώματα ασφαλείας σημαίνει ότι είχαν κάποια agenda από πίσω;
    Το ίδιο γίνεται και σε αγώνες δρόμου και σε διάφορες άλλες διοργανώσεις αλλά εκεί δεν βλέπω να ρίχνετε καμία κατηγορία για agenda, image και ΕΚΕ...

Επίσης, σοβαρότατη δημοσιογραφία ο one angry gamer. Jeez...

Comment user:

Clearly a PR stunt, it won't work. You can't build your brand around being a family oriented company and then go and support fags.

Τι να πρώτο σχολιάσει κανείς, ότι υπάρχουν άτομα που χρησιμοποιούν τέτοιους όρους ακόμη ή ότι παρέθεσες site στο οποίο υπάρχουν τέτοιο είδους σχόλια;

- - - Updated - - -

Δεν έχει να κάνει με gay, γενικά αν αυτό που κάνεις το κάνεις σωστά θα πάρεις το σεβασμό που ζητάς, αν το κάνεις λάθος θα πάρεις τα αντίθετα αποτελέσματα.
    Δεν είπα για τα ρούχα τους, είδα παρέλαση που μόνο sex δεν έκαναν δημόσια, ευτυχώς στην Ελλάδα δεν έχουμε δει τέτοιες εικόνες.
    Όσο για την καραμέλα που λες, ναι η αλήθεια είναι πως δεν είναι ακριβός φίλοι μου, γνωρίζω 3 άτομα γνωστούς της γυναίκας μου, και έχω και έναν συνάδελφο στην δουλειά.
    Σε άλλες χώρες έχουν και adult themed παρελάσεις αλλά ποτέ δεν βλέπω κανέναν να παραπονιέται για αυτές...
    Τελευταία επεξεργασία από bravely; 25-06-2018 στις 18:26
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    @bravely συμφωνώ για την Τουρκία σε αυτό που λες, όμως και αυτό που είπε ο Ερντογάν έχει πολλές αλήθειες, οι καλοί ευρωπαίοι θέλουν να μας τους στείλουν τώρα πακέτο όλους άκουσες γιατί είναι πολύ καλή, πρώτα κάνουν συνθήκες και μετά τους φορτώνουν αλλού.
    Για το άλλο που λες, για αυτό λέω πως ευτυχώς τέτοιες εικόνες δεν βλέπουμε ακόμα στην Ελλάδα, όσο για της adult παρέλασης που λες, δεν έχεις άδικο, άλλα δεν είναι αυτοί που ζητάνε σεβασμό.

ninty Fan bravely Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/09/2014
    Προφανώς ζητάνε σεβασμό και ορατότητα γι' αυτό και γίνονται άλλωστε, ώστε να μην υπάρχουν προκαταληψεις για το τι είναι με βάση το πως φαίνονται
    3ds friend code : 1736-2505-1122 PM me if you add me

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από bravely Εμφάνιση Μηνύματος
    Προφανώς ζητάνε σεβασμό και ορατότητα γι' αυτό και γίνονται άλλωστε, ώστε να μην υπάρχουν προκαταληψεις για το τι είναι με βάση το πως φαίνονται
    Συμφωνώ, και κάτι ακόμα αυτοί που κάνουν την adult παρέλαση, δεν νομίζω ότι έχουν πρόβλημα με τους gay μιας και είναι ανοιχτοί στα θέματα του sex, οι πιο συντηρητικοί είναι αυτοί που έχουν πρόβλημα με αυτά, και με τους gay παραπάνω, για αυτό πιστεύω πως δεν πρέπει να γίνονται προκλητικά πράγματα, γιατί ποτέ δεν θα πάρουν το σεβασμό από αυτούς. Εγώ πχ που δεν είμαι τόσο κλειστός σε αυτά τα θέματα, κάποια πράγματα που είδα σε κάποιες παρελάσεις δεν μου άρεσαν.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 25-06-2018 στις 19:59

ninty Fan SHot-OS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/06/2011
    Το οτι, το να δείχνεις πως στηρίζεις και αγαπάς τους συνανθρώπους σου, φαίνεται μόνο σαν πολιτική ατζέντα πια με ξεπερνάει...

@vetus Όταν κάποιος δείχνει να κάνει τόσο φυσικό δεν "σπρώχνει" τίποτα. Το ίδιο θα έλεγες όταν κάνουν tweet happy thanksgiving day? Η αν πάνε στην παρέλαση για την ημέρα της ανεξαρτησίας τους? Οοοοχι εκεί δεν μας νοιάζει γιατι το κάνουν όλοι.... Στο Pride ομως ξαφνικά erMaHErd polLityicale StaTtmet!!!

Η νιντεντο έχει ήδη lgbt χαρακτήρες σε fire emblem, zelda και mario χρονια τωρα... Εκεί δεν ήταν political statement?
    Τελευταία επεξεργασία από SHot-OS; 25-06-2018 στις 22:52
    Row row fight the power! \m/

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Καταρχήν το ότι εν έτη 2018, περισσότερο προβάλουν τους gay από ότι την οικογένεια, πχ σε μια εκπομπή πρέπει να υπάρχει και ένας gay, και αν πεις κάτι πέφτουν όλοι να σε φάνε δημοσιογράφοι / πολιτικός κόσμος, μέχρι και το ανδρικό στιλ/μόδα έγινε πιο gay.
    Και εγώ δεν βρίσκω το λόγο που γίνονται, δεν ήμαστε στην δεκαετία του '90.
    Και επειδή μάλλον κάποιοι μπορεί τα μηνύματα μου να τα δουν διαφορετικά από θέλω να πω, να ξεκαθαρίσω πως δεν εγώ πρόβλημα με του gay, γιατί δεν είναι όλοι ίδιοι, άλλα με πολλά πράγματα που γίνονται σε κάποιες από αυτές της παρελάσεις.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τα τελευταία χρόνια έχω βαρεθεί να ακούω για διαζύγια, κάθε μήνα ακούμε για 1-2 διαζύγια, μας έφαγε η πρόοδος, αυτά μας παρουσιάζουν από το πρωί έως το βράδυ.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας