Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 13
    ninty Regular constadin Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009

Prob με την συνδεση!

Αν και εχτες ηταν η πρωτη μ επαφη με το online ssbb και δεν εχω εμπειρια βρεθηκα να εχv πολυ lag χωρις λογο. Η συνδεση μ ειναι της hol στα 6mbit και ειναι φρεσκια οπωσ και το pc μ το οποιο εκανα format μολισ χτες...

Κατα την διαρκεια του gaming ειχα σταματισει τα παντα οπως dl torrents και εκανα reset το router μ , wii και το pc μ.

Κακ παλι ομως laggara σαν τρελος. Μηπως φταινε τα ports? (ετσι μ ειπαν φιλοι) μηπως επεσα σε "κακη" στιγμη η μηπως κατι αλλο π δεν ξερω?

Οποιοσ μπορει να με helparei καμια συμβουλη κατι η τπτ που θα κανει το wii μ να πεταει παρακαλω να μ πει.

PS. εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα? Με 6mbit επρεπε να πεταει ετσι?

ΤY για τον χρονο σας :mrgreen:
    3DS Friend Code: 3609-1079-9510
    Miiverse ID: constadin

ninty Regular Mevre Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/04/2008
    Με πoιο τροπο συνδεεις το Wii σου με το modem ? Wireless η' wired ?
    Το λεγομενο Lag μπορει να οφειλεται σε διαφορους παραγοντες πχ. απο τον παροχεα internet , απο τα settings etc
    Επειδη εχω ασχοληθει με αυτο το θεμα αρκετα εψαξα και δεν εβγαλα ακρη για το port forward ..

Αυτο που εκανα ηταν να ρυθμισω τα wifi settings του Wii manual (I.P ,DNS etc)
    Επισης αρκετοι δεν γνωριζουνε οτι στο online gaming δεν παιζει τοσο ρολο το download / upload speed, αλλα το λεγομενο ping το οποιο μπορεις να δεις απο αυτο το site : www.speedtest.net .
    Για να μην εχεις προβληματα πρεπει ping < 100ms στις περισσοτερες περιπτωσεις.

Αμα εχεις καμια απορια για τις ρυθμισεις ευχαριστως να βοηθησω :wink:
    Mario Kart 8 & Brawl Videos : www.youtube.com/m3vre
    NNID: mytsakos

ninty Gamer Giannis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/06/2007
    Βασικα o constadin με το ping εχει προβλημα.Στα παιχνιδια μας ειχε 120ms αλλα μου φαινεται πολυ ψηλο για 6αρα συνδεση.
    Nintendo 3DS Code - 3625 8484 7370

Smash me!

Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009
    Βασικα αυτο με τα settings δεν το εχω κοιταξει καθολου και παιζει να γινει τπτ. Παντοσ σημερα π επαιξα με γιαννη παλι κατι καλητερα ηταν απλα vs καλους παιχτες σαν αυτον και με πολυ high tier και fast χαρακτηρες εστω και με "λιγο" (κοντα στο 100) ping δεν εχω σοβαρες ελπιδες :S Anyway οποιαδηποτε παραπανω πληροφορια και απο αλλους θα την εκτιμουσα

PS.Βασικα εχει παιξει κανενας σας online καλα οσο παιζει lan?

ninty Regular orck Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    δεν εχει καμια σχεση η ταχυτητα σου με το Ping
    ειναι θεμα της hol
    εαν εχεις κανενα γειτονα με ασυρματο προσπαθησε να παρεις την αδεια του για να συνδεθεις μια ημερα επανω στο ρουτερ του να δεις τι κατασταση επικρατει (βασικη προυποθεση για να βγαλεις συμπερασμα ειναι να εχει αλλο παροχο ο γειτονας
    ελπιζω να contribute-αρα στο προβλημα σου

Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009
    wireless connection εχω βασικα απο router τησ hol καινουργια συνδεση κιολας και διστυχως δεν εχει κανενας αλλος διπλα μ wireless (εμπλεξα)

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Εγω παιδια με Forthnet 24αρα η οποια μοιραζετε με wifi σε 2 pc και το wii το οποιο λογο αποστασης εχει 50-70% σημα δεν εχω δει lag ουτε στο Kart ουτε στο SSBB.

Αν μπορεις δωσε μας αναλυτικα τα στοιχεια της γραμμης σου. (Noise Margin, Line Rate, Attainable Line Rate και Line Mode)
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

να ρωτησω κατι, δεν θυμαμαι αμα εχουμε ανοιξει θεμα για αυτο που θα ρωτησω ,αλλα μπορει να με βοηθησει καποιος με την συνδεση στο ιντερνετ με το ds μου???εχω προβλημα
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    γράψε το πρόβλημα για να δούμε αν μπορουμε να βοηθήσουμε
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

οκ λοιπον καθως προσπαθω να βρω το ρουτερ μου δηλαδη ενα access point σε μια φαση μου λεει The access point's security settings are not supported by the nintendo DS.Με το wii δεν εχω προβλημα .Ξερω οτι πρεπει να κανω κατι ρυθμησεις στο ρουτερ μου αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα μονο να μπαινω στο ρουτερ ξερω
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία