Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007

Διάφορες επισκευές

Δεν βρήκα σχετικό θέμα, οποτε κάνω ένα.

Εγώ έχω 2 θέματα.

1. Στο Gamepad χάλασε η δόνηση έτσι στα ξαφνικά, κάνει ένα θόρυβο, και από όσο έψαξα στο Ίντερνετ είναι κάτι που το έπαθαν πολλοί.
    Μια λύση από ότι λένε, και αυτό που σκέφτομαι να κάνω, είναι πως το Gamepad και το remote έχουν την ίδια δόνηση, όποτε μπορείς να από το remote και να το βάλεις στο gamepad.
    Δόνηση σε ελληνικά site με ανταλλακτικά δεν βρήκα, είχαν όλα τα αλλά εκτός από αυτό, με την αντιπροσωπεία δεν μίλησα, μιας και πιστεύω πως θα πάρει αρκετό χρόνο, και αρκετά χρήματα λόγο μεταφορικών.
    Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με το gamepad, και αν ναι τι έκανε?

2. Το 1 controller που έχω από το 360, τα Thumbstick έχουν χαλάσει το λαστιχένιο υλικό που ακουμπάει το δάκτυλο, από όσο έχω δει στο YouTube όλα τα Thumbstick είναι το ίδιο στα περισσότερα controller, δηλαδή ταιριάζουν όλα (πχ του Xbox one μπορείς να τα βάλεις σε ps3/ps4/360 κλπ), και σκέφτομαι να πάρω Thumbstick του ps4 να τα βάλω στο 360 controller, απλός θέλω να ξέρω αν το έκανε κάποιος αυτό, και ότι ταιριάζουν ή όχι ?

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Μόλις έφτιαξα το gamepad με το τρόπο που είπα και όλα καλά, το gamepad ξανά έχει δόνηση, το remote θα είναι χωρίς δόνηση όμως έχω αλλά 2 remote οποτε οκ

- - - Updated - - -

Όποιος θέλει να ξέρει πως είναι η δόνηση στο remote controller & στο gamepad. Στα αριστερά είναι η δόνηση της Nintendo, και στα δεξιά είναι από το xbox 360 controlle που έχει 2 τετοια μέσα στο controller, και έτσι είναι και στο one / ps4 / ps3, ενω η Nintendo έχει αυτο το μικρο εξάρτημα, οπότε και για αυτο η δόνηση ΔΕΝ ηταν τόσο δυνατή.

Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 12-11-2018 στις 20:23 Αιτιολογία: Μπέρδεψα το δεξί με το αριστερό

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Τι εννοείς gamepad?
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το χειριστήριο του Wii U.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 12-11-2018 στις 20:20

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Αγόρασα κουτί made in China για να βάλω σκληρό δίσκο στο Xbox 360 (όχι κουτί για εξωτερικό δίσκο, αλλά σαν αυτό που είχε το για δίσκο το πρώτο 360), αυτό που δεν ήξερα ήταν πως ο σκληρός πρέπει να κανείς μια διαδικασία και μετά να το τοποθετήσεις.
    Βρήκα ένα βίντεο στο YouTube, αλλά είδα πως ο τύπος το σκληρό το έχει σε FAT, και αυτήν την στιγμή ψάχνω πως να κάνω το δίσκο σε FAT, ξέρει κανείς πως γίνεται σε windows 10?
    Βασικά το FAT16 είναι το FAT?

Τέτοιο κουτί σκληρού δίσκου
    http://static.clickbd.com/global/cla...1_original.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 13-11-2018 στις 13:50

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία