Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6
    ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008

Αλλαγή Micro SD κάρτας στο Nintendo Switch

Εάν θελήσω να αλλάξω την SD κάρτα μου γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τα παιγνίδια που έχω ήδη κατεβασμένα? Με τα saves? Υπάρχει κάποιος τρόπος μεταφοράς όλων αυτών των δεδομένων?
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Μια επιλογή για διαγραφή είναι games & save, και μια μόνο games και κρατά τα save, αλλά δεν ξέρω αν φαίνονται τα save, ώστε αν είναι στην sd να μεταφερθούν στην κονσόλα, και όταν βάλεις νέα sd να μεταφερθούν από την κονσόλα στην νέα sd.
    Αλλά νομίζω πως τα save δεν φαίνονται, και δεν ξέρω μήπως όλα τα save αποθηκεύονται στην μνήμη της κονσόλας για να γίνεται εύκολα η αλλαγή της sd κάρτας.

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Μια επιλογή για διαγραφή είναι games & save, και μια μόνο games και κρατά τα save, αλλά δεν ξέρω αν φαίνονται τα save, ώστε αν είναι στην sd να μεταφερθούν στην κονσόλα, και όταν βάλεις νέα sd να μεταφερθούν από την κονσόλα στην νέα sd.
    Αλλά νομίζω πως τα save δεν φαίνονται, και δεν ξέρω μήπως όλα τα save αποθηκεύονται στην μνήμη της κονσόλας για να γίνεται εύκολα η αλλαγή της sd κάρτας.
    Sorry φίλε blackmore αλλά δεν κατάλαβα τίποτα.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τα save δεν φαίνονται, αυτό που θα πρέπει να μάθουμε πρώτα είναι στο που βρίσκονται τα save και από τα παιχνίδια που είναι στην sd.
    Αν βρίσκονται τα save στην sd, κανείς διαγραφή μόνο τα games (υπάρχει επιλογή στο να σβήσεις τα games μόνο) και κρατάς τα save, και μετά αν φαίνονται τα save στην sd να τα μεταφέρεις στην μνήμη της κονσόλας.

Τα saves είναι στην εσωτερική μνήμη, όχι στην SD. Στην SD πάνε εικόνες και software.
    Αν έχεις κάποιο card reader για το PC, μπορείς απλώς να αντιγράψεις τα αρχεία έτσι.

https://en-americas-support.nintendo...intendo-switch
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Πραγματικά κουφό αυτό που έκανε η Nintendo, και μάλλον ο λόγος πρέπει να είναι η συνδρομή....
    Δεν ήξερα πως τα δεδομένα (games) μπορείς να τα κανείς copy για μεταφορά από το pc (από sd σε sd), αύριο θα δω πως φαίνονται στο pc, αν είναι σε φακέλους με ονόματα, το καλό θα είναι πως μπορείς να κανείς ότι και στο ps vita, δηλαδή αποθήκευση τα παιχνίδια στο pc, και όταν θέλεις να τα παίξεις να τα μεταφέρεις στην sd κάρτα, για να μην χρειάζεται να τα ξανά κατεβάσεις.
    Το ίδιο θα μπορούσε να γίνει και με τα save, αλλά η Nintendo μάλλον σκεφτόταν την συνδρομή.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας