Σελίδα 2 από 36 ΠρώτοΠρώτο 12345612 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 351
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Θα τα βγάλει στο PlayStation για όσους θέλουν σωστό χειρισμό.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το DualShock 4 έχει gyroscope, άσχετα αν στο ps4 δεν έχει πολλά παιχνίδια που να το χρησιμοποιούν.
    Aυτο έχει να κάνει με αυτούς που κάνουν το παιχνίδι, όχι με την Sony / PlayStation.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Για το πρώτο που λες, όπως αγοράζουν έξτρα controller σε κονσόλες της Nintendo για να παίξουν όπως πρέπει, το ίδιο μπορεί να γίνει και στο PlayStation στην χειρότερη περίπτωση, δηλαδή να πάρουν controller της Nintendo, αν η Nintendo θέλει κάτι παραπάνω.
    Για το άλλο που λες, μιας και παίζω σε όλα τα συστήματά, στο μόνο που με ενοχλούσε ήταν στο ps3 που το ds3 ήταν χάλια τα υλικά που φτιάχτηκε, για το DualShock 4 που κάποιοι λένε για την θέση του αριστερού μοχλού δεν ξέρω αν είναι από το πρόβλημα που έχουν με την Sony ή από κάτι άλλο, σε εμένα το DualShock 4 είναι από τα καλύτερα controller που έχω, όλα τα κουμπιά είναι όπως πρέπει για να μην ενοχλούν, και το υλικό στους μοχλούς είναι πολύ καλό στο χέρι, όπως και το πάτημα του μοχλού είναι καλό.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 06-01-2019 στις 21:17

Και εμένα δεν μου άρεσαν οι συγκεκριμένες δηλώσεις αλλά νομίζω πως υπερβάλλετε. Πρώτα πρώτα, μιλάει πολύ καθαρά για "long term". Ούτε για σχετικά σύντομα, ούτε πολύ παραπάνω για άμεσα.

Δεύτερον στο επίμαχο απόσπασμα δεν αναφέρει καθόλου οτιδήποτε σχετικά με mobile. Αυτά αναφέρονται σε άλλο απόσπασμα ως "little ways" για να μειωθεί η αστάθεια στην απόδοση της εταιρείας μαζί με theme parks, ταινίες και όλα τα άλλα που κάνει η N. προκειμένου να αυξήσει τον τζίρο της (σωστά ΙΜΗΟ).

Συνεπώς νομίζω πως αποτελεί λογικό άλμα να υποθέσουμε ότι με κάποιο τρόπο υπονοείται πως η Ν. θα κάψει τις κονσόλες για να γίνει 3rd party στο mobile και μάλιστα σχετικά σύντομα.

Τρίτον αν προσέξετε την δήλωση μιλάει αποκλειστικά για απόσυρση από home κονσόλες κάτι που εν μέρη ισχύει και σήμερα με το switch. Τέλος (και μάλλον σημαντικότερο) έχει σημασία το που μιλάει και το συνολικό πνεύμα της κουβέντας.

Αυτό που προσπαθεί να πει ΙΜΗΟ, μιλώντας σε ένα αμιγώς οικονομικό μέσο είναι κάτι του τύπου "Μη φοβάστε για την Ν. έχει κάνει τα κουμάντα της για το απώτερο μέλλον, οποίο και αν είναι αυτό". Να θυμήσω πως, με τις cloud υπηρεσίες να είναι προ των πυλών, κάνεις δεν μπορεί να εγγυηθεί το μέλλον των home consoles ειδικά για "long term". Εγώ όπως το διάβασα εκεί πήγε το μυαλό μου περισσότερο, πάρα στο mobile.

Πάντως όπως είπα και στην αρχή, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον σκεπτικισμό του Mikeus για τις δηλώσεις αυτές. Τις θεωρώ κακές δηλώσεις για πολλούς και διάφορους λόγους τουλάχιστον με τον τρόπο που τις εκλαμβανουμε εμείς στην Δύση, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε πως έγιναν σε Ιαπωνικό μέσο.

Για λόγους πληρότητας βάζω και τα δύο επίμαχα αποσπάσματα όπως κυκλοφορούν μεταφρασμένα στα αγγλικά :

Nikkei: Do you expect fluctuations in business performance to continue from here on?

Furukawa: I’m thinking about little ways we can reduce that kind of instability. I’d like to increase the (amount of) games on smartphones that have a continuous stream of revenue. We’re also dabbling in theme parks and movies – different ways to have our characters be a part of everyday life. I’m anticipating a strong synergy like that.

Nikkei: Have you ever run into an “innovation dilemma” – where the company’s past successes were too big, making innovation impossible?

Furukawa: We aren’t really fixated on our consoles. At the moment we’re offering the uniquely developed Nintendo Switch and its software – and that’s what we’re basing how we deliver the “Nintendo experience” on. That being said, technology changes. We’ll continue to think flexibly about how to deliver that experience as time goes on.

It has been over 30 years since we started developing consoles. Nintendo’s history goes back even farther than that, and through all the struggles that they faced the only thing that they thought about was what to make next. In the long-term, perhaps our focus as a business could shift away from home consoles – flexibility is just as important as ingenuity.

ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    12/11/2018
    Έχει να προτείνει κανείς κανένα φθηνό παιχνίδι που να αξίζει ?

Πήρα zelda και octopath traveler αργότερα σκέφτομαι mario Odyssey pokemon let's Go.
    Επίσης πολύ καλό άκουσα ότι είναι το monster boy και wonder boy.

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Κι άλλο RPG!! Day one για μένα!!

Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    @Dinos234ok

Sonic Mania και Rocket League είναι φτηνά και ποιοτικά

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dinos234ok Εμφάνιση Μηνύματος
    Έχει να προτείνει κανείς κανένα φθηνό παιχνίδι που να αξίζει ?

Πήρα zelda και octopath traveler αργότερα σκέφτομαι mario Odyssey pokemon let's Go.
    Επίσης πολύ καλό άκουσα ότι είναι το monster boy και wonder boy.
    Γιατί ψάχνεις κάτι φθηνό όταν μπορείς να παίξεις το Xenoblade 2? Αν σου άρεσε Zelda και Octopath αυτό θα το λατρέψεις. Μπορεί να είναι λίγο ακριβό αλλά θα σε ανταμείψει καθώς θα σε κρατήσει 70-100 ώρες σίγουρα. Ένα από τα πιο ωραία 3D RPG της εποχής μας.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας