Σελίδα 34 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 2430313233343536 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 331 μέχρι 340 από 357
    ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    https://www.enternity.gr/Article/Gam...ess/54450.html

Μήπως θέλει να πει Pro αντί για 2; Δεν βγάζει νόημα η αλλαγή γενιάς τόσο νωρίς.
    Το κουαρτέτο της Vλακείας: Σ, Δ, Λ, Γ. Οι τοίχοι έχουν αυτιά... ;) και τα αυτιά έχουν τοίχους!

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    https://www.enternity.gr/Article/Gam...ess/54450.html

Μήπως θέλει να πει Pro αντί για 2; Δεν βγάζει νόημα η αλλαγή γενιάς τόσο νωρίς.
    Αυτό που λες ειναι και το πιο λογικό. Μάλλον αναφέρονται σε Pro. Αυτο που δε μου αρεσει εμένα ωστόσο...
    ...ειναι οτι αυτο το νέο μηχάνημα -όπως και να ονομάζεται- θα ειναι αποκλειστικά home console. Τουλάχιστον αυτο συμπεραίνω εγώ απο αυτα που διαβάζω... Άρα λοιπόν τι; θα έχουμε ταυτόχρονα τρεις κονσόλες, μια για την καθε περίπτωση; Μόνο φορητή η μια, υβριδική η άλλη και αποκλειστικά για την TV η τριτη; Όχι, κάτι τέτοιο δε θα μου άρεσε. Προτιμώ να δούμε ενα πιο ισχυρό υβριδικό μοντέλο και ας μην φτάνει σε επιδόσεις της κονσόλες της εποχής που θα κυκλοφορήσει. Οκ, τα τελευταίο χρονια ζήταγα ενα δυνατό μηχάνημα για την τηλεόραση, αλλα αφού μας έδωσαν ενα υβριδικό, τότε προτιμώ να μείνει ετσι.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sir Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτό που λες ειναι και το πιο λογικό. Μάλλον αναφέρονται σε Pro. Αυτο που δε μου αρεσει εμένα ωστόσο...
    ...ειναι οτι αυτο το νέο μηχάνημα -όπως και να ονομάζεται- θα ειναι αποκλειστικά home console. Τουλάχιστον αυτο συμπεραίνω εγώ απο αυτα που διαβάζω... Άρα λοιπόν τι; θα έχουμε ταυτόχρονα τρεις κονσόλες, μια για την καθε περίπτωση; Μόνο φορητή η μια, υβριδική η άλλη και αποκλειστικά για την TV η τριτη; Όχι, κάτι τέτοιο δε θα μου άρεσε. Προτιμώ να δούμε ενα πιο ισχυρό υβριδικό μοντέλο και ας μην φτάνει σε επιδόσεις της κονσόλες της εποχής που θα κυκλοφορήσει. Οκ, τα τελευταίο χρονια ζήταγα ενα δυνατό μηχάνημα για την τηλεόραση, αλλα αφού μας έδωσαν ενα υβριδικό, τότε προτιμώ να μείνει ετσι.
    Πάντως ο μακαρίτης ο Iwata κάποτε είχε μιλήσει για «οικογένεια συστημάτων» (εποχές codename NX). Ίσως τελικά αυτό να είναι το πλάνο (hybrid, portable, home).

Το 99,99% των παιχνιδιών υποστηρίζουν και τα 2 modes, οπότε ουσιαστικό πρόβλημα δεν υπάρχει.

Εμένα δεν θα με χάλαγε και σίγουρα θα τους έλυνε τα χέρια η αφαίρεση της οθόνης και της μπαταρίας (αμφότερα ευαίσθητα στις υψηλές θερμοκρασίες) από το σασί.

- - - Updated - - -

Εδώ και η original πηγή (κακώς δεν τα βάζουν στο Enternity):

https://segmentnext.com/2019/07/19/n...switch-2-2020/
    https://www.resetera.com/threads/rum...rkness.129794/
    Το κουαρτέτο της Vλακείας: Σ, Δ, Λ, Γ. Οι τοίχοι έχουν αυτιά... ;) και τα αυτιά έχουν τοίχους!

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Δηλαδή θα είναι αποκλειστικά οικιακό; Το Zelda BotW 2 θα παίζει όμως στο παλιό Σουίτς και στο Λάιτ;

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από funkykong84 Εμφάνιση Μηνύματος
    Δηλαδή θα είναι αποκλειστικά οικιακό; Το Zelda BotW 2 θα παίζει όμως στο παλιό Σουίτς και στο Λάιτ;
    Με τα γραφικά που έδειξαν στο trailer (δεν υπήρχε next-gen άλμα) η λογική λέει ναι.

Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Με τα γραφικά που έδειξαν στο trailer (δεν υπήρχε next-gen άλμα) η λογική λέει ναι.
    Μάλιστα... Πάνε δηλαδή να παίξουν σε τρία ταμπλά: οικιακό, φορητό, υβριδικό σύστημα. Κρίμα γιατί περίμενα, ένα καλύτερο υβριδικό μοντέλο και όχι ένα αποκλειστικά οικιακό, καταλαβαίνω απόλυτα γιατί θα κινηθούν έτσι, αν ισχύει. Θα καλύψουν όλες τις γκάμες παιχτών.

Το θέμα είναι αν προσπαθήσουν να φέρουν next-gen (PS5/XB4) παιχνίδια στο Switch Pro, το 2022 π.χ., πώς στα κομμάτια θα παίξουν στο Λάιτ και το παλιό;

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Μάλιστα... Πάνε δηλαδή να παίξουν σε τρία ταμπλά: οικιακό, φορητό, υβριδικό σύστημα. Κρίμα γιατί περίμενα, ένα καλύτερο υβριδικό μοντέλο και όχι ένα αποκλειστικά οικιακό, καταλαβαίνω απόλυτα γιατί θα κινηθούν έτσι, αν ισχύει. Θα καλύψουν όλες τις γκάμες παιχτών.

Το θέμα είναι αν προσπαθήσουν να φέρουν next-gen (PS5/XB4) παιχνίδια στο Switch Pro, το 2022 π.χ., πώς στα κομμάτια θα παίξουν στο Λάιτ και το παλιό;
    Μάλλον με streaming, αφού θα μιλάμε για τριψήφια GB...

Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Μάλλον με streaming, αφού θα μιλάμε για τριψήφια GB...
    Τι σόι φορητό Λάιτ μόνο με στρίμινγκ τότε;

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Τι σόι φορητό Λάιτ μόνο με στρίμινγκ τότε;
    Και smartphone στην κωλότσεπη (για 5G streaming)... έτσι δεν λέει η Big N; Αφού σου λέει το έχετε που το έχετε για Nintendo app/voice chat...

Γενικά το αποθηκευτικό μέσο είναι ο μεγαλύτερος περιοριστικός παράγοντας και λιγότερο το SoC, ασχέτως του τι λέγανε διάφοροι το 2016. Το Witcher 3 θα βγει 4+ χρόνια μετά σε κασέτα των 32GB. Ήδη έχουμε αρκετά current-gen παιχνίδια των 100GB (RDR2, AC Odyssey, Battlefront 2, BF1 κλπ) με 1080p assets. Στην 4K era τι θα γίνει δηλαδή;

Εγώ τα έλεγα από τότε ότι ένα κομμάτι πρεσσαριστό πλαστικό πάντα θα είναι φθηνότερο και μου αραδιάζανε τιμές από microSD (που δεν έχει καμία σχέση με τις κασέτες). Τσάμπα τα έλεγα με άλλα λόγια.

Από την άλλη στα αποκλειστικά της Nintendo δεν έχουμε δει αντίστοιχο φούσκωμα μεγεθών εδώ και αρκετές γενιές. Τι GameCube, τι Switch. Είναι απορίας άξιον πως το καταφέρνουν αυτό, ενώ τα assets του Switch δεν έχουν καμία σχέση με του GameCube.

ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2018
    Πριν λίγες μέρες τελείωσα το bloodstained στο 100% του χάρτη .. Πολύ καλό το λεβελ - ντιζάιν του . Το σύστημα με τα σαρντς είναι το αντίστοιχο που χουν τα dawn of sorrow και aria of sorrow με τις ψυχές . Δίνει πολύ βάθος στην επιλογή τρόπου παιξίματος . Και από ατμόσφαιρα τα κατάφερε ο ιγκα για ακόμη μια φορά . Έχει ψυχή τονπαιχνιδι .Μειων τα μπος Π είναι εύκολα . Τώρα όσον αναφορά αυτά Π λένε για τα Μπαγκς τα μεγάλα loading τα framedrops κτλπ δυστυχώς είναι αλήθεια όλα παιδιά . Αφαιρεί συνολικά πόντους από την κατά τα αλλά ωραία εμπειρία . Ειδικά σε μερικές περιοχές σέρνεται . Είναι κριμα ειδικά αν σκεφτείς ότι τις καλύτερες πωλησεις τις έκανε στο σουιτς .
    Τελείωσα και το gunlord πολύ ευχάριστο παιδιά Κανα 5-6 ώρες είναι αξίζει τα λευτα του . Μίξη κόντρα με μετροιντ . Ορισμένοι λένε είναι ίδιο του τουρικαν αλλά δεν το έχω παίξει για να ξέρω . Και το βρίσκεις μόνο στο σουιτς αυτό από τις κονσόλες αυτής της γενιάς .

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας